کد مطلب: 6503
 
پرونده ويژه کوي گلستان- ۲۲/ گفتگو با سبحاني فر:
مسئولان فرصت را غنيمت بدانند و بازسازي را شروع کنند/ الان هم بطور جدي پيگير ساماندهي کوي گلستان هستم
شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۵۱
۱۹
 
مسئولان فرصت را غنيمت بدانند و بازسازي را شروع کنند/ الان هم بطور جدي پيگير ساماندهي کوي گلستان هستم
 
اشاره: به سبحاني روز ظهر جمعه زنگ زدم، تا گفتم مي خواهيم براي کوي گلستان مصاحبه کنيم، ابتدا تعجب کرد فکر کرد اشتباه شنيده، دوباره موضوع را گفتم. اصلا توي ذهنش نبود و کاملا غافلگير شده بود غافلگير از اين که چه شده براي کوي گلستان به سراغش رفته ايم. حالتش طوري بود که اصلا فکر نمي کرد به "کوي گلستان" هم مي شود پرداخت و مهم است.
خلاصه براي شنبه ساعت ۸ و نيم قرار مصاحبه گذاشتيم. ۸ و نيم شنبه زنگ زديم در منزلش مصاحبه را انجام داديم. اين مصاحبه اواخر آذر ۹۱ انجام شده است و الان بیش از يک سال گذشته است و بايد ديد پيگيري هاي جدي و تذکراتي که آقاي سبحاني از آنها در مصاحبه اش گفته است است چقدر جدي بوده و کجا انجاميده است؟ حاصل گفتگوي ما با آقاي سبحاني را در زير مي خوانيد:


- از کوي گلستان چه مي دانيد و از چه تصوري از آنها داريد؟

قدمت اهالي کوي گلستان بيشتر از آن است که ما فکر مي کنيم آبا و اجداد آنها در اينجا ساکن بوده اند. از قديم در نقطه مرکزي شهر ساکن بوده اند و حرفه شان هم بيشتر خراطي و صنايع دستي بوده است. شهر هم که گسترش يافته آنها تغيير مکان ندادند. چون محله شان کوچک و محدود بوده ساختمان هاي چند طبقه و به روش سنتي ساخته اند.

آنها چون وسايل و ابزار مورد نياز کشاورزان را مي ساختند در منطقه اي از شهر بودند که دسترسي مردم بويژه روستائيان به آنها بيشتر باشد. از همين منطقه به روستا ها هم عزيمت مي کردند. از طرف ديگر اين منطقه نزديک مسجد جامع سبزوار و بازار و کاروانسراهاي قديمي شهر بوده است.

- مساحت کوي و جمعيت مردمش چقدر است؟

آمار دقيقي ندارم.

- چرا با اين وضعيت به آنجا " کوي گلستان" مي گويند؟

وجه تسميه اش را نمي دانم اما مردم باصفا و خوبي دارد. قطعا به لحاظ خوبي اهالي آنجا اين اسم را گذاشته اند.

- خودتان آخرين بار کي به داخل کوي گلستان رفتيد و آنجا را از نزديک ديديد؟

در ايام انتخابات مجلس يعني بهمن و اسفند آنجا را از نزديک ديدم.

- وضعشان چطور بود؟

بسيار وضعيت نابساماني دارند. بارها گفته ام، قبل از اينکه وارد مجلس هم شوم بارها در جاهاي مختلف به مسئولان تذکر داده ام. زندگي آنها از زندگي يک روستا نشين هم سخت تر است. مردم کوي واقعا زحمت کشند و شبانه روز کار مي کنند و صنايع مورد نياز روستائيان را تامين مي کنند اما از کوچکترين امکانات رفاهي محرومند. آب ندارند، فاضلاب ندارند. کوچه هايي که وقتي باران مي آيد از آب انباشته مي شود. بافت خانه ها بسيار فرسوده و کهنه است. ما حتي بافتهاي فرسوده روستايي را بازسازي و نوسازي مي کنيم اما به کوي رسيدگي نمي شود. من هميشه نگرانم که در اين بافت فرسوده اگر کوچکترين زلزله اي بيايد چه اتفاقي مي افتد. حتي براي نجات آنها
با توجه به اينکه مردم کوي مشکلات عديده اي دارند و پذيرفته اند که از بافت خارج شوند. مسئولان بايد اين فرصت را مغتنم بدانند و به سرعت تغييرات و بازسازي را انجام دهند. من مطمئنم اين اتفاق به زودي خواهد افتاد
مشکلات زيادي خواهيم داشت چون محله گود و به صورت پلکاني است که حتي ماشين به سختي وارد منطقه مي شود. من الان هم از همه مسئولان مي خواهم، به آقاي شهردار [سابق] ( آقاي مقصودي) هم يکي دو بار گفته ام که وضعيت آنها را روشن کنيد.

خدا را شکر انگار دارد به جاي خوبي مي رسد. طرح جامع شهرستان سبزوار در دست تصويب است. من خودم به عنوان نماينده مجلس، عضو شوراي عالي نظارت هستم، طرح جامع را به من دادند که مطالعه و نظر نهايي را بدهم طرح کل شهر را از نزديک ديدم و اين نقطه را هم مورد تاکيد قرار دادم. محله کوي گلستان نيز در طرح جامع قرار گرفته و تغييراتي بايد در آن انجام شود. اميدواريم نتيجه خوبي از طرح جامع گرفته شود و بافت فرسوده آنجا بهسازي و نوسازي شود. آقاي شهردار (آقاي مقصودي) مي گفت توافقاتي انجام شده که يا همان جا را بسازند يا آنها هر جا دوست دارند بروند تا کوي بازسازي شود.

- بعد از نمايندگي هم به ديدن آنها رفتيد؟

از خيابان بيهق رد شده ام اما داخل کوي نرفتم. در خيابان بيهق با چند نفر آنها صحبت کردم. از طريق شهرداري هم پيگير هستيم که وضعشان روشن شود. بعد از انتخابات هم دو سه بار با شهردار صحبت کردم. بر اساس طرح جامع بايد آنجا تغيير کند.

- چرا در سالهاي اخير به ويژه بعد از انقلاب هيچ فکري براي آنها نشده تا وضع شان اين قدر حاد نشود؟ آنها که در مرکز شهر و هميشه در معرض ديد مسئولان و مردم هستند چرا فکري براي شان نمي کنند؟

شايد يک دليلش اين بوده که طرح جامعي وجود نداشته است. دوم اين که در صحبتي که با مسئولان داشتم تا حالا اختلافاتي بود و بعضا به توافق نمي رسيدند. براي اين که آنجا بازسازي شود بايد مسئولان شهر و مردم کوي به يک توافقي برسند. سالهاي گذشته هم که من مسئوليتي نداشتم گاهي که سوال مي کردم چرا اينجا به اين شکل است مي گفتند خود آنها توافق جمعي ندارند.

-در اين سال ها مسئولان هيچ طرحي نداشتند که کوي را سامان دهي کنند؟

بايد اول دو طرف به توافق مي رسيدند بعد طرح ارائه مي شد چون اگر اين توافق حاصل نمي شد طرح به نتيجه نمي رسيد. امروز خوشبختانه هر دو طرف به توافق رسيده اند.

- با مردم هم که صحبت مي کرديم مي گفتند مسئولان براي بازديد مي آيند اما اقدام عملي صورت نمي گيرد؟

اين درست است، مسئولان زياد آنجا رفته اند. اما در چند سال اخير به توافقات خوبي رسيده اند. با توجه به اينکه مردم کوي مشکلات عديده اي دارند و پذيرفته اند که از بافت خارج شوند. مسئولان بايد اين فرصت را مغتنم بدانند و به سرعت تغييرات و بازسازي را انجام دهند. من مطمئنم اين اتفاق به زودي خواهد افتاد با توجه به قولي که شهردار داده و طرح جامعي که دارد پياده مي شود، بودجه اي هم در اعتبارات ديده شده اگر تخصيص يابد بافتهاي فرسوده سرو سامان مي گيرد.

- ما با مردم که صحبت مي کرديم همه ناراضي بودند و مي گفتند حاضريم خانه و ملک ما را بخرند و ما برويم. خودشان هم نمي خواستند در آن وضعيت باشند؟

بله، قطعا اين گونه است. من همين هفته (موقع مصاحبه) در خدمت شوراي شهر و شهردار بودم و کل شهر را بازديد کرديم و براي طرح جامع شهرگردي داشتيم آنجا هم صحبت شد و شهردار گفت که اهالي پذيرفته اند و ما هم براي آنها برنامه داريم. به محض اينکه طرح جامع تصويب شود تغييرات را انجام مي دهيم.

- برخي گفتند دو سه نفر سرمايه گذار خصوصي آمدند تا کل منطقه را بخرند و بازسازي کنند اما با شهرداري به توافق نرسيده و رفته اند؟

من از آمدن سرمايه گذار بيروني اطلاع ندارم اما آقاي شهردار مي گفت ما پيشنهاد کرده ايم بيرون از اين محل مکاني را در نظر بگيريم و در اختيارشان بگذاريم تا همين جا را بازسازي کنيم.

- اهالي کوي مي گفتند اگر پول ما را بدهند حاضريم
البته حرفهاي من حرفهايي است که مثل شما پيگير آن هستم. من مسئول اجرا نيستم که روي حرف من حساب شود. بايد بگوييم از دستگاههاي اجرايي و شهرداري انتظار مي رود که توافق صورت گرفته اجرايي و عملياتي شود.
به شهرهاي ديگر برويم؟


آنها هم مثل بقيه در شهرهاي ديگر مثل تهران، مشهد، يزد و جاهاي ديگر فاميل و آشنا دارند. شايد يکي بخواهد پول بگيرد و برود و يا بعد از بازسازي همان جا ساکن شود به هر حال ديد توافق نهايي با شهردار چه مي شود. آقاي شهردار مي گفت ما اعلام آمادگي کرده ايم.

- در طرح جامعي که اشاره کرديد مشخصا براي کوي گلستان چه چيزي در نظر گرفته شده و مي خواهند چه کار کنند؟

کل منطقه بايد بهسازي و نوسازي شود.

- يعني در طرح جامع مشخصا گفته شده که چه کار بايد بکنند يا کلي عنوان شده؟

فکر مي کنم ذکر شده، اما نقشه در دفتر است و بايد ببينم. فکر مي کنم در طرح آمده که کوي گلستان بايد نوسازي و بهسازي شود و در آنجا پارک يا مجتمع مسکوني- تجاري ساخته شود.
کوي گلستان چون در مرکز شهر و در کنار بازار و بافت قديمي سبزوار قرار گرفته است بازسازي آن قطعا توجيه اقتصادي دارد و به صرفه است.

- طرح جامع الان در چه مرحله اي است؟

طرح در استا ن و شوراي عالي ساختمان کشور تصويب شده است اما فکر مي کنم اختلافاتي وجود داشت و شوراي شهر مي خواست برخي مکان ها در طرح جامع بيايد و بعضي از جاها تغييراتي يابد. روي اينها بحث بود که مجددا در شوراي عالي بررسي و به تصويب نهايي برسد و تا حالا حتما نهايي شده است.

طرح جامع بايد در شوراي عالي کشور که اعضاي آن نظام مهندسي، وزير راه و شهرسازي، بنياد مسکن، يکي از نمايندگان مجلس و چند نفر ديگر هستند.

- اشاره کرديد اعتباري هم ديده شده اين اعتبار چقدر است؟

اعتبار خاصي آنجا نيست منظورم اعتبار کلي بهسازي و نوسازي شهر سبزوار است.

- همين اعتبار چقدر است؟

فکر مي کنم يک ميليارد و دويست ميليون تومان. در سال ۹۱ حدود ۱۲ ميليارد تومان اعتبار براي کل استان آمده که سهم سبزوار اينقدر است و بايد تخصيص داده شود. اميدواريم اعتبار تخصيص يابد. چون اينکه اعتبار درنظر گرفته شود يک بحث است و اينکه تخصيص يابد بحث ديگري است. طبق برنامه، مبلغ ۳۵ ميليارد ريال براي بهسازي ، نوسازي و بازسازي بافتهاي فرسوده در شهرهاي مشهد، سبزوار ، نيشابور در سال ۹۱ در نظر گرفته شده است.

- با توجه به اينکه سه چهار ماه بيشتر از سال نمانده و اين اعتبار هنوز تخصيص پيدا نکرده آيا عملي مي شود يا نه؟

اميداريم دولت (دهم) اين اعتبار را بدهد.

- اين طرح جامع اگر تصويب شود از کي عملياتي مي شود؟

قاعدتا بعد از تصويب بايد عملياتي شود.

- در نهايت بازسازي کوي گلستان مشخصا از کي شروع مي شود تا مردم از اين وضعيت وخيم خارج شوند؟

بايد اين سوال را از شهردار (آقاي مقصودي) بپرسيد چون دستگاههاي اجرايي آنها هستند. من هم مثل شما که دغدغه آنها را داريد نماينده و وکيل آنها هستم از شهردار و مسئولان اجرايي مي خواهم که هر چه سريعتر مقدمات کار را فراهم کنند تا به محض آمدن طرح جامع وارد عمليات اجرايي شوند و مردم از اين وضعيت خارج شوند.

- آيا در مجلس هم براي بهبود وضع مردم کوي گلستان پيگيرهايي کرده ايد؟

کوي گلستان بيشتر يک ماجراي شهرستاني و منطقه اي است اما اگر مساله اي در حد ملي و مجلس باشد ما پيگيري مي کنيم. ما از طريق دستگاههاي اجرايي پيگير بوده ايم که هر چه زودتر وضعيت آنها مشخص شود. من از اهالي مي خواهم که به خاطر خودشان نهايت همکاري را داشته باشند. اگر احيانا اختلافاتي هم هست گذشت کنند و با مسئولان به توافق برسند چون قطعا به نفع خودشان است که وضعيت بهتري داشته باشند. در پيشرفت و سرعت گرفتن بازسازي، توافق و همکاري آنها اصل است. البته حرفهاي من حرفهايي است که مثل شما پيگير آن هستم. من مسئول اجرا نيستم که روي حرف من حساب شود. بايد بگوييم از دستگاههاي اجرايي و شهرداري
آن موقع که مي خواستم راي بگيرم به اين عزيزان قولي ندادم اما بعد از انتخابات که با چند نفري از بزرگان کوي صحبت داشتم گفتم به طور جدي دنبال اين موضوع هستم.
انتظار مي رود که توافق صورت گرفته اجرايي و عملياتي شود. حداقل از سال آينده (سال ۹۲) که هوا کمي بهتر مي شود اين کار را شروع کنند.

- به هر حال دستگاههاي اجرايي حرف نماينده ها را بيشتر مي خوانند؟

به خاطر همين ما هم پيگيريم و به طور جدي دنبال مي کنيم.
ما اگر وضعيت چهره شهر را کنار بگذاريم به خاطر خود مردم کوي بايد دلسوزي کنيم. مردم کوي از کمترين امکانات برخوردارند. زماني که باران مي آيد چاله چوله هاي آنجا پر از آب مي شود و به داخل خانه ها مي رود و وضعيت بدي است.
من از لحاظ انساني مي گويم وقتي وضعيت آنها را مي بينيم نمي توانيم بي تفاوت از کنارشان بگذريم و احساس مسئوليت نمي کنيم. الان که خود اهالي وسط آمده اند از آنها مي خواهم کمک کنند و شهرداري هم همکاري جدي داشته باشد تا با توافق همديگر کار را شروع کنند.

- خلاصه جوري نشود که مردم بگويند موقعي که راي نياز داشتيد آمديد و ما را ديديد ولي بعد رفتيد و به فکر ما نبوديد؟

آن موقع که مي خواستم راي بگيرم به اين عزيزان قولي ندادم اما بعد از انتخابات که با چند نفري از بزرگان کوي صحبت داشتم گفتم به طور جدي دنبال اين موضوع هستم. در عين حال من مجري کار نيستم.


* پرونده ویژه کوی گلستان:

- گفتگو با حسين کارگري (قسمت دوم): طرح بازسازي کوي گلستان قطعا سودآور است/ اگر شهرداري بخواهد مي تواند/ بايد تا اتفاقي نيفتاده کاري بکنيم

- گفتگو با حسين کارگري (قسمت اول): بايد اين ديواری که بين دو طرف کشيده شده بشکينم/ به مسئولان شهري هشدار مي دهم!/ مردم کوي با همه خواسته هاي مسئولان موافقند


- من سرمايه گذاري در کوي گلستان را تضمين مي کنم (گفتگو با جلال تعصبي (قسمت دوم))

- مسئولان قبلي شعار زياد داده اند ما عملي وارد شده ايم/ براي سرمايه گذاران فرش قرمز پهن مي کنيم (گفتگو با حسین مقصودی شهردار سابق سبزوار)


- کوي گلستان يک فرصت است، از اين فرصت استفاده کنيم (گفتگو با جلال تعصبي؛ نائب رئيس شوراي شهر (قسمت اول))

- دعا کنيد، ان شاء الله همه کمک کنند کاري کنيم (مصاحبه با سيد قاسم حسيني زاده؛ رئیس شورای شهر سبزوار)

- در کوي گلستان بازنده اصلي مردم هستند (مصاحبه با محمود حیطه؛ عکاس سبزواری)

- کوی گلستان به روایت تصویر (عکسهای محمود حیطه از کوی گلستان)

- "کوي گلستان" تلنگري براي بسيج و بسيجيان!/ بي اعتنايي خطرناکتر از کاري نکردن است

- چرا بسيج پياده روي به مشهد را فراموش نکرد اما کوي گلستان را فراموش کرد؟

- مسئولان شهري مي ترسند وارد کوي گلستان شوند! (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از به نتيجه نرسيدن طرح بازسازي کوي گلستان) ( قسمت چهارم و آخر)

- زيبايي ظاهري شهر وقتي خوب است که مشکلات زيربنايي حل شده باشد (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از طرح هاي زيربنايي سبزوار) ( قسمت سوم)

چرا سرمايه گذاران دولتي و خصوصي از کوي گلستان رفتند! (ناگفته هاي مهندس صدرزاده از طرح بازسازي کوي گلستان) (قسمت دوم)

- بازسازي کوي گلستان را جدي تر پيگيري مي کنم (مصاحبه با علی بروغنی)

- آيا روحانيت وظيفه خود را در قبال کوي گلستان انجام داده است؟

- مگر منطقه ما خارج از شهر سبزوار است که به فکر ساخت و ساز آن نيستيد

- چرا به فکر چاره نجات ما نيستيد!

- بيابان ها را آباد مي کنند اما براي کوي گلستان کاري نمي کنند!

- عدم همکاري مسئولان و کمبود بودجه مهم ترين مشکل بازسازي و بهسازي کوي گلستان است

- خانه از پاي بست ويران است / خواجه در بند نقش ايوان است

- نان زحمت کشي خودمان را مي خوريم

- در "کوي گلستان" چه مي گذرد؟
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۰۹:۰۹:۴۶
باز خوبه خودش اعتراف میکنه فقط موقع انتخابات اونجا رفته . حضور و وعده های دروغین ........ هنگام انتخابات . برای شهر ما دیگه طبیعی شده این حرکتا (18969)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۰۴-۱۶ ۱۷:۰۴:۱۸
خوب این بنده خدا چکار کنه؟این موضوع در اختیارات شهرداریه.خداییش نماینده خوبیه.هر هفته میاد سبزوار و به روستاها میره.آخه دفترش کنار خونمونه.بخاد دخالت کنه همون شهرداری واسش حرف درمیاره که... (25310)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۰۳:۱۹:۴۹
مثلا اگه خودش بیل و کلنگ دستش بگیره و یه ماشین کارگر و ملات ببره کی میخواد جلوشو بگیره؟
همش شعار و دروغ !!! همین! دریغ از عمل واقعی! (25714)
 
قونشو
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۰۹:۴۴:۵۶
ایهاالناس ، غیرت و همت و تلاش لازم است. وعده و تصمیم کارساز نیست ، اگر برای نجات از جهنم تصمیم خداپسندانه بگیریم راه نجاتی پیدا خواهد شد. گلستان که حل شده است! (18972)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۱۵:۳۹:۰۷
بازم با وجود این تلنگر از یک سال پیش تا الان یادش نمی اید که چنین مصاحبه ای هم کرده .فقط حرف تحویل مردم می دهد (18984)
 
بابک
United States
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۱۶:۴۶:۲۸
درجواب این اقا که می گویدخودش اعتراف کرده همین اندازه بگوییم که اقای سبحانی نماینده ای است که شبانه روزبرای سبزوارفعالیت میکندمضاف براینکه درزمان انتخابات قول نداده وبعد ازانتخابات پیگربوده واین کارهم مربوط به شهرداری است (18990)
 
United States
۱۳۹۲-۱۱-۰۶ ۰۷:۴۷:۳۷
زرشششششششششششششششششششششششششششششششششششکککککککککککککککککککککک (19003)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۰۶ ۰۸:۲۵:۳۰
به غیر از بنر نصب کردن از خودش بفرمایید چه کار مهم دیگه ای انجام داده ؟؟؟؟؟؟ جفتشون هیچ کاری برای سبزوار نکردن و نخواهند کرد. از جمله وعده های این آقا پیگیری کارخانه فولاد و راه آهن بود هر سال یه بهانه ای میاره و وعده های دروغین همچنان ادامه دارد و مردم سبزوار در خواب غفلت ..... !!!!! (19004)
 
طلعتی
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۱۸:۲۸:۳۳
باید فکری کرد چون آن کوچه ب.......... (18994)
 
ahmad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۱۰ ۱۸:۴۲:۲۲
Chera edamey nadasht? (19135)
 
ahmad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۱۰ ۱۸:۴۵:۰۵
Zaheran shoma didgahha ra sansor mikonid vagarna koli didgah mibayesti mididim chon daghdagheye har sabzevari koy golestan ast (19136)
 
چه فرقی میکند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۱۰ ۲۰:۱۱:۴۰
من هم با نظر شما موافقم و فکر میکنم سلام سربدار دیدگاهها را سانسور کرده است کار خوبی نیست اگر بنا به سانسور باشد باید دیدگاه بی ادبانه ی " زرشک " سانسور می شد نه بیان دغدغه های شهروندان که حتی جرات ندارند به کوی گلستان سری بزنند واقعا برای مسئولین ، و سلام سربدار متاسفم (19137)
 
۱۳۹۳-۰۵-۰۴ ۰۳:۲۲:۰۲
زرشک رو هم میخواهید سانسور کنید!!!؟؟؟ (25715)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۵ ۲۳:۲۲:۵۳
بهتربودسایت سراغ مسولین اجرایی می رفت وازسبحانی هم می خواست چه پیگیری کرده (19001)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳-۱۰-۲۵ ۰۹:۱۹:۲۱
جمعيتمان ميتوانست زياد باشد ولي با اين اوضاع اشتغال در سبزوار تمامي سبزواريها به لطف مسئولين مهاجرت مينمايند آيا در سبزوار صنعتي وجود دارد يا كسب وكاري از همين رو ما روز به روز شاهديم كه جمعيت داخل سبزوار روبه پيرگشتن ميباشد دير زماني نباشد تا همين نيشابور نيز براي ما كوري بخواند كه الان دارد ميخواند ما سبزواريها تا كي بايد ذلت بي تدبيري مسئولين وشوراها ونمايندگان نالايق خود را بچشيم وسرمايداران سبزوار هم كه فقط وفقط به فكر منافع خودشان هستند نه ديارشان وهيچ گونه غيرت نسبت به شهرشان ندارند روزي فرا خواهد رسيد كه فرزندان همين مسئولين محترم از اين كه بيان كنند سبزواري هستند شرمشان بيايد وهر سبزواري سعي كند مخفي نمايد اهل كدام ديار ميباشدگذشت روزگاران حسن وحسين باشتني كه به قيام سربداران تبديل گشت گذشت زماني كه علم در اين شهر جوشش داشت وگذشت زماني كه غيرت مردان اين شهر سرآمد كل ايران بود فقط يك كلام افسوس وبس (29308)
 
۱۳۹۳-۱۲-۰۴ ۱۰:۴۲:۵۱
بازاين چه شورش است كه نماينده ها باز همه جا ديده ميشن مساجد /مراسم ختم/به هر شيوه اي كه به مغز ادم خطور نميكنه هم تبليغ ميكنند جالبه ماهم باز به همين افراد راي ميديم ودر انتها ....... از كرامات شيخ ما اين است /شيره را خورد وگفت شيرين است (30553)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۲-۱۸ ۱۶:۱۷:۱۳
لا اقل در اظهار نظر ها دوستان رعایت بیشتری کنن و یه کم تحقیق کنن ببینن از اول انقلاب تا الان کدوم نماینده بیشتر کار کرده .با حرف که کار درست نمیشه به عمله عزیزان من.انصافآ مهندس سبحانی کارهای زیادی انجام دادن وباید از ایشان تشکر کرد (32733)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۴ ۱۴:۵۴:۵۸
ممنون از پیگیری و جدیت مهندس سبحانی در مشکلات اساسی و مهم بخش روداب.واقعن متشکریم (32911)
 
اعظم
۱۳۹۴-۱۰-۰۹ ۲۱:۰۴:۴۰
من به عنوان یک انسان دوست دارم بانوان سبزواری رای بیارن بویژه خانم فرامرزی نیا (38909)