کد مطلب: 11662
 
داد مردم برگو دادرس می خواهد/
بنیاد مسکن زمین های برگو را چند برابر قیمت می فروشد
شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۹
۹
 
 
در روستای برگو تعدادی از اهالی و کشاورزان بدلیل نداشتن منزل مسکونی به سبزوار مهاجرت کرده اند. و در همین روستا تعداد ۴ خانواده در فضایی حدود ۱۰۰ متر در شرایط نامناسب بسر میبرند با یک سرویس بهداشتی و یک اشپزخانه.


این در حالیست که مقدار زیادی از اراضی روستا به تصرف بنیاد مسکن و منابع طبیعی در آمده است و هیچ گونه زمینی مناسب ساخت مسکن در روستا وجود ندارد و بنیاد مسکن هم زمین ها را به چند برابر قیمت محلی قیمت گذاری نموده است که مردم توان خرید ان را ندارند .

در این زمینه و حل مشکل اهالی چندین مورد نامه نگاری از طریق دهیاری و شورای روستا با مسولین محترم ادارات، بخشداری و ... صورت گرفته است، سال گذشته سبحانی فر نیز در همایش دهیاران روداب که با حضور تعدادی از مسئولین در محل روستای برگو برگزار شد مستقیماً به ریاست بنیاد مسکن سبزوار گفتند که باید هر قواره زمین بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان به مردم این روستا واگذار شود و بعد از ان همچنان ما شاهدیم که قیمتی که بنیاد بابت این زمین ها اعلام نموده دهها برابر بیش تر است .

در نوروز امسال حدود ۲۵۰ نفر از جوانان و نوجوانان از شش روستای اطراف بمدت ده روز در برگو مسابقات ورزشی برگزار کردند، این ارزش بیشتری دارد تا اینکه زمین ورزشی روستا را تصرف کرده اند و اجازه نمیدهند جوانان و نوجوانان از این امکانات استفاده نمایند. روستا به فضای ورزشی نیاز دارد این درست نیست که بنیاد مسکن یا منابع طبیعی هر چقدر توانسته از اراضی این روستا را گرفته است، پس سرانه ورزشی روستا چه می شود ؟
امیدواریم در این خصوص مسئولین محترم چاره اندیشی نمایند و مشکل مردم را هر چه سریعتر مرتفع نمایند .
به داد این مردم برسید، روستایی را باید حمایت کرد نه تحقیر...
Share/Save/Bookmark
مرجع : .بسایت دهیاری برگو


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۶ ۰۵:۴۰:۲۰
واقعا شما چه جور رسانه و خبرنگاراني هستيد که جشنواره کوي گلستان برگزار شد هيچ مطلب و گزارشي از آن مراسم نداديد حتي يک خبر ساده هم کار نکرديد. که ما که نبوديم بدانيم در اين مراسم و جشواره چه گذشته است. واقعا اين سايت ها ي شهرستان هر کدام شان کلي ادعا دارند اما دوزار نمي ارزند. (41935)
 
سبزواری
۱۳۹۵-۰۲-۲۶ ۲۳:۳۶:۲۴
شما بودین و حتما هم یه جورایی دست اندر کار این جشنواره بودی و گرنه انفد برات مهم نبود (41944)
 
گوداسیابی
۱۳۹۵-۰۲-۲۶ ۱۶:۲۵:۴۹
ظلم و حق خوری بیش از حد بنیاد مسکن در اکثر روستاها داد مردم را دراورده است . تنها برگو نیست که با این مشکل روبروست (41938)
 
گوداسیابی
۱۳۹۵-۰۲-۲۶ ۱۶:۲۵:۴۹
ظلم و حق خوری بیش از حد بنیاد مسکن در اکثر روستاها داد مردم را دراورده است . تنها برگو نیست که با این مشکل روبروست (41939)
 
همشهری
۱۳۹۵-۰۲-۲۶ ۲۳:۳۴:۴۳
سلام سربدار عزیز راجع به این مورد خبر تهیه کنید لطفا.تا مسئولان یه کم به فکر بیفتن
در روستای برگو به منزل بی بی شهربانو رفتیم
حدود 80- 90 سال سن دارد و تنها در یک اتاق 12 متری زندگی میکند .از دار دنیا یک دختر دارد که دختر او هم وضع مالی مناسبی ندارد .

کف و دیوار اتاقش از کاه و گل میباشد و دور تا دور خانه اش طاقچه هایی دارد با عمق 80 سانت تا یک متر.
از خانه 12 متریش تنها 2 مترش ان هم با موکتی کهنه و فرسوده فرش شده و الباقی بدون فرش و و موکت .
هیچ گونه وسیله برقی در منزل ایشان وجود ندارد بجز یک شعله لامپ که در شبانه روز شاید کمتر از دو ساعت روشن شود.
منبع درامدی هم ندارد و ....
در درخواست هایش نهایت ارزویش را گفت و از ما خواست تا یک فرشی برایش تهیه کنیم و مقداری کمی مایحتاج زندگی و التماس دعا داشت
کمی دور و اطراف خود را خوب بنگریم هستند افرادی که به نان شبشان محتاجند بیایید در حرکتی شایسته از بی بی شهربانو ها یادی کنیم.
مقصر اصلی در اینکه بی بی شهربانو در حال حاضر در این شرایط بسر میبرد ما هستم چرا که تاکنون غفلت و کوتاهی ما در انجام وظیفه باعث شده بی بی شهربانو ها از یاد رفته باشند (41943)
 
احسان ترشیزی
۱۳۹۵-۰۲-۲۷ ۰۱:۲۹:۲۲
این کار بی تدبیر نه تنها باعث مهاجرت روستاییان به شهرها میشه بلکه انگیزه ی روستاییانی که قبلا به شهرها آمده اند و الان قصد بازگشت به روستا را دارند هم از بین خواهد برد و عاقبت خوشی نخواهد داشت (41946)
 
ایوب
۱۳۹۵-۰۲-۲۹ ۱۳:۴۴:۵۹
خانواده شهید صراف هم که خانه قدیمی شان قابل سکونت نیست و قصد خرید زمین برای ساختن خانه را داشتند پس از انکه تلاش چند ساله شان برای خرید زمین با سنگ اندازی های بنیاد مسکن مواجه شد کلا از برگو بار بستند و مهاجرت کردند (41978)
 
برگویی
۱۳۹۵-۰۲-۳۰ ۰۹:۱۸:۲۳
بابد دید واکنش مسولین در قبال این مطلب چیست ؟
ایا فرماندار باز هم بی تفاوت در اتاق خود خواهد نشست ؟ (41989)
 
برگویی درمانده
۱۳۹۵-۰۳-۰۱ ۰۰:۱۹:۵۹
آقایان مدیر !!!در حکومت اسلامی حضرت علی (ع) نیز چنین با مردم رفتار می شد؟ یقینا" خیر پس خجالت بکشید واز قیامت بترسید به علت بی عرضگی سیاستمداران ، با این همه منابع ومعادن و... بیستی پول پاداش هنگفت مدیران از حلقوم مردم روستاها در آورده شود؟ حرام است ونجس بخورید و مبتلا به هزار درد شوید. (42003)