کد مطلب: 11329
 
بلاتکلیفی نیروگاه برق و منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در بروکراسی اداری و بانکی
سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۴
۱
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی ادارات مانع از اجرای پروژه های توسعه ای در این شهرستان هستند از استاندار خراسان رضوی خواستار پیگیری این موضوع شد.
به گزارش سلام سربدار، محمد رضا محسنی ثانی در جلسه شورای اداری سبزوار که ظهر امروز با حضور استاندار خراسان رضوی در محل فرمانداری تشکیل شد بیان کرد: اجرای مهمترین پروژه های سبزوار از جمله نیروگاه برق و منطقه ویژه اقتصادی شهرستان در گرو کارشکنی های دستگاه ها ی اجرایی متوقف شده است.

وی از استاندار خراسان خواست تا با توجه به معیشت نامناسب مردم و فسادهایی که رواج پیدا کرده به این موضوع رسیدگی کند.

وی ادامه داد: برخی از دستگاه ها با سختگیری و بروکراسی اداری مانع اجرای پروژه های سرنوشت ساز در منطقه شدند.

محسنی ثانی گفت: ارگان هایی که کارشان اطاله خدمت است متاسفانه در اجرای طرح هایی که در توسعه منطقه و تحول معیشت مردم سروکار دارد کارشکنی های زیادی انجام می دهند.

محسنی ثانی از جمله این پروژه ها را منطقه ویژه اقتصادی سبزوار بیان کرد و گفت: چهار سال است از اجرای پروسه قانونی این طرح می گذرد و پروژه ای که به تصویب دولت، مجلس و شورای نگهبان رسیده و برای اجرا به رئیس جمهور ابلاغ شده اما بلاتکلیف است.

وی اظهار کرد: متاسفانه اجرای طرح منطقه ویژه اقتصادی سبزوار در دو دستگاه که کارشکنی زیادی دارند معطل مانده است که این بروکراسی برای چنین پروزه عمرانی که می تواند علاوه بر اشتغالزایی، جهش خوبی در رونق اقتصادی باشد این همه کارشکنی های و عدم انگیزه بسیار سخت است.

محسنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی را از دیگر طرح های متوقف شده عنوان و اظهار کرد: این طرح نیز بعد از چهار سال هنوز در بروکراسی مالی، بانک مرکزی و صندوق توسعه دیر کرده و انجام نمی گیرد.

وی اظهار کرد: برای ما سخت است که در دو دولت آزاد راه حرم تا حرم در این مسیر کلنگ زنی شده اما هنوز به سرانجام نرسیده است.

وی اظهار کرد:متاسفانه ۶۰ کیلومتر این آزاد راه بین سبزوار- نیشابور که در دو سال قبل انجام شده عملیات اجرایی آن خوابیده است و تمامی سرمایه گذاری های انجام شده در این مسیر در سیل و برف در حال نابودی است.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در مجلس شورای اسلامی خواستار جراحی برخی از دستگاه های کارشکن شد و افزود: دولت باید پیگیر ضعف مدیریتی این دستگاه ها و علت این همه کارشکنی باشد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر


۱۳۹۴-۱۱-۲۸ ۰۸:۲۲:۳۹
جالبه: «اجرای مهمترین پروژه های سبزوار از جمله نیروگاه برق و منطقه ویژه اقتصادی شهرستان در گرو کارشکنی های دستگاه ها ی اجرایی متوقف شده است...» (40469)