کد مطلب: 10618
 
صادق ابراهیمی: نظام حاکم بانکداری آسیب‌های جدی به اقتصاد وارد کرده است
يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۲۲
۱
 
امام جمعه موقت سبزوار گفت: مفاسد اقتصادی و نظام حاکم بانکداری آسیب‌های جدی به اقتصاد وارد کرده است.
حجت‌الاسلام صادق ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه مفاسد اقتصادی و نظام حاکم بانکداری آسیب‌های جدی به اقتصاد زده است، اظهار کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری مسئله توجه به اقتصادی مقاومتی است که مسئولان باید آسیب‌های موجود در اقتصاد کشور را برای اجرای این برنامه برطرف کنند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای استوار کردن پایه‌های اقتصادی کشور با توجه به ظرفیت‌های داخلی و بدون وابستگی است، تصریح کرد: یکی از این آسیب‌های امروز وجود مفاسد اقتصادی و مسئله ارائه تسهیلات به مردم است.

ابراهیمی با بیان اینکه نظام پرداخت تسهیلات بانکی در کشور دارای نقص‌های زیادی است، خاطرنشان کرد: این واقعا جای تاسف دارد که یک نفر وامی به مبلغ ۵ میلیارد را می‌گیرد و نمی‌پردازد و کسی برای گرفتن یک وام ۵ میلیون تومانی همچنان گرفتار مانده است.

وی با بیان اینکه دستگیری و یا اعدام یک مفسد اقتصادی تنها راه حل رفع مشکلات اقتصادی نیست، گفت: ما معتقدیم باید برخورد با این افراد صورت گیرد؛ اما این تنها راه نیست و قوای سه‌گانه باید براساس اختیاراتی که دارند به فکر اصلاح نظام اقتصادی کشور و سوق دادن آن به سمت اقتصاد مقاومتی باشند.

ابراهیمی با بیان اینکه امروز مردم از نظام اقتصادی و پرداخت تسهیلات بانکی گله‌مند هستند، افزود: اگر این مسائل از بین نرود و مشکلات حل نشود قطعا فساد اقتصادی نیز از بین نمی‌رود.

وی در ادامه با اشاره به مسئله مذاکرات هسته‌ای اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس نوع تهدیدات و راهبردی که دارد سیاست‌های خود را تغییر می‌دهد و امروز که ما در میدان مذاکرات هستیم سیاست و سلاح ما مذاکره است.

ابراهیمی با بیان اینکه امروز ساماندهی اقتصاد و مذاکره به عنوان مهم‌ترین راهبردهای ما محسوب می‌شوند، ادامه داد: اینکه عده‌ای می‌گویند مذاکرات برای کشور ذلت به همراه داشته است امری نادرست است و اگر اینطور بود رهبری عزیز انقلاب اجازه مذاکرات را نمی‌دانند.

وی با بیان اینکه ما همچنان معتقدیم که دشمن قابل اعتماد نیست، بیان کرد: آمریکایی‌ها همچنان دشمن ما باقی خواهند ماند و مسئولان براساس فرمایشات رهبری معظم انقلاب نباید به لبخندها و وعده‌های این مستکبران اعتماد کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس


اناری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۲۷ ۲۳:۴۳:۱۳
از صندوق فامیل تون هم بگو حاج اقا !! (36669)