کد مطلب: 12427
 
دو المان ایثـار و شهـادت در سبزوار نصب می‌شود
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۲
 
مسئول اداره زیباسازی شهرداری سبزوار با بیان اینکه در ایام نوروز ۴۶ المان و تندیس متناسب با این ایام نصب خواهد شد، اظهار کرد: دو المان با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت است.
حسین مقیسه، مسئول اداره زیباسازی شهرداری سبزوار در گفت‌وگو با ایکنا، اظهار داشت:‌ با توجه به منابع مالی محدودی که در سال جاری داشتیم، تنها شش المان نوروزی جدید نصب خواهد شد.

وی با بیان اینکه دو المان از این تعداد مربوط به ایثار و شهادت است، ابراز کرد: این المان‌ها شامل تندیس دو بعدی از یک رزمنده و تندیسی از وسایل شهدا و رزمندگان می‌شود.

مسئول اداره زیباسازی شهرداری سبزوار بیان کرد: برای ایام نوروز، ۴۰ المان از المان‌های سال‌های گذشته مرمت و بازسازی و مجدد در نوروز به کار برده می‌شود.

مقیسه با اظهار اینکه از دیگر طرح‌های جدید نوروز ۹۶ نصب المان ورزش زورخانه‌ای است، بیان کرد: طرح اسب چوبی، نصب نقش برجسته سفال در حاشیه باغ ملی، نقاشی دو هزار متر از دیوارهای سطح شهر توسط شهرداری و دو هزار متر مربع توسط بخش خصوصی از طرح‌های دیگر ایام نوروز ۹۶ نوروز است.

وی افزود: با توجه به محدودیت‌ منابع مالی برای سال جدید، فراخوانی برای طراحی المان‌های جدید داده نشده و برخی از طرح‌ها توسط خود طراحان پیشنهاد شده است.

مسئول اداره زیباسازی شهرداری سبزوار با تأکید بر اینکه در مجموع ۴۶ المان نوروزی برای سال جدید به کار برده خواهد شد، ابراز کرد: بیشترین موضوعات المان‌های نوروزی مربوط به آداب، فرهنگ و آئین مرسوم منطقه، خاطرات و معمولاً آثار طنز برگرفته از اسم سال جدید است.
Share/Save/Bookmark