کد مطلب: 13084
 
به‌نام "شورای شهر" به کام "یاران انقلاب"/ نقشه‌های "یاران انقلاب" برای تسخیر شورای شهر سبزوار نقش برآب می‌شود؟
پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۲
 
به‌نام "شورای شهر" به کام "یاران انقلاب"/ نقشه‌های "یاران انقلاب" برای تسخیر شورای شهر سبزوار نقش برآب می‌شود؟
 
تشکل ثبت نشده «یاران انقلاب سبزوار» که در انتخابات گذشته از دو نماینده فعلی مردم غرب خراسان حمایت کرد، اکنون با وجود عملکرد ضعیف این دو نماینده برای «شورای شهر سبزوار» نیز قصد ارائه لیست انتخاباتی واحد دارد که به گفته سخنگوی این تشکل، طی روزهای آینده این لیست منتشر خواهد شد.

نکته آن که تعهدنامه‌ای که این تشکل به داوطلبان حضور در انتخابات ارائه داده، اعتراض بسیاری از داوطلبان انتخابات شورا را برانگیخته و برخی از داوطلبان که در دوره گذشته انتخابات حضور داشتند و رأی مناسبی به دست آوردند، در واکنش به شرایط این‌ تعهدنامه عطای حضور در این لیست کذایی را به لقایش بخشیدند.

یکی از بندهای این تعهدنامه که باعث اعتراض گسترده شده، بند ۱۲ این تعهدنامه است که داوطلب را متعهد می‌کند در خصوص تصمیمات کلان شورا با هم‌فکری تشکل یاران انقلاب تصمیم خود را اتخاذ نمایند، به این معنی که یاران انقلاب اعضای احتمالی شورای شهر سبزوار برآمده از لیست خود را تا انتهای دوره وامدار و گوش به فرمان خود می‌داند و از آنان می‌خواهد چشم و گوش بسته در خصوص مسائل مهم شهری از جمله انتخاب شهردار، آنچه را بپسندند که "یاران" می‌پسندند! قابل ذکر آنکه این بند در تضاد با بند ۳ تعهدنامه است که از داوطلبان می‌خواهد اجازه ندهند منافع گروه های سیاسی بر تصمیم هایشان غلبه کند!

گفتنی‌است؛ بند دیگری در این تعهدنامه قرار دارد که طبق آن از داوطلبان خواسته می‌شود در صورت قرار نگرفتن در لیست، به نفع لیست نهایی از انتخابات انصراف دهند که به‌ دلیل‌ مخالفت شدید داوطلبان از تعهدنامه حذف شد.

در انتخابات مجلس پیشین نیز علی بروغنی و علی ابراهیمی دو گزینه این تشکل در اعتراض به آنچه حضور گزینشی و غیرعادلانه اعضای مجمع خواندند و انتخاب گزینه ها را از پیش تعیین شده دانستند، علیرغم پذیرفتن همین بند از انتخابات انصراف ندادند.

علی بروغنی که دو گزینه منتخب یاران انقلاب در انتخابات مجلس یعنی علی اصغر عنابستانی و بهروز محبی نجم آبادی را از قبل مشخص شده می دانست، ‌گفته بود: یکی از انتقادات بنده به دوستان «یاران انقلاب» این است که اعضای مجمع گزینشی و ناعادلانه‌ دعوت شده بودند و از حلقه ایثارگران و جوانان انقلابی کمتر دعوت شده بود.

مجموعه «یاران انقلاب» که تمامی افراد لیست خود را به یمن ردصلاحیت گسترده سایر داوطلبان و کاهش احتمالی مشارکت مردم در شورای شهر می‌بیند، به دنبال ارائه لیست ۹ نفره است و در کنار کمیسیون های فعلی شورا، ۳ کمیسیون جدید هم خلق کرده تا همگی ۹ عضو راه یافته به شورا در ریاست کمیسیون های داخلی نقش داشته باشند و سر هیچ‌کس بی کلاه نماند!

 باید دید در ۲۸ خرداد ماه نقشه های تمامیت خواهانه تشکل موسوم به «یاران انقلاب» به ثمر می رسد یا اینکه با هوشیاری مردم، نقش برآب خواهد شد.
Share/Save/Bookmark