کد مطلب: 12193
 
مقصودی: انتصابهای فامیلی و مساله‌دار در بانک سرمایه ادامه دارد
جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۰
۳
 
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: موضوع انتصابات فامیلی و به کارگیری افراد مساله‌دار در بانک سرمایه همچنان ادامه دارد.
 
حسین مقصودی در گفت و گو با تسنیم گفت: طبق اعلام مدیر عامل بانک سرمایه، بدهی این بانک ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان و بر اساس اعلام قوه قضاییه وامهای پرداخت شده و بازنگشته از سوی این بانک رقمی درحدود ۱۲۰۰۰میلیارد تومان است. به غیر از موضوع وامها این بانک دچار مشکلات دیگری نیز شده است که انتظار می‌رفت با روی کارامدن وزیر جدید آموزش و پرورش این مشکلات برطرف شود.

سخنگوی کمیسیون شوراها، ضمن هشدار به دانش آشتیانی درباره انتصابهای سیاسی ومساله دار در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه گفت: وزیر اختیاراتی دارد و می‌تواند مدیرکل‌های وزارت آموزش و پروش را انتخاب کند اما همانطور که رئیس جمهور تاکید کرده همه باید پایبند به حقوق شهروندی باشند، حقوق شهروندی در وزارت آموزش و پرورش یعنی پرداخت به موقع حقوق فرهنگیان، یعنی مقابله در برابر فسادهایی که اخیرا در بانک سرمایه شکل گرفته است.

وی افزود، در روزهای اخیر با وجود وعده وزیر درباره ساماندهی در مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان، یک فساد درهم تنیده صورت گرفته است که ضرورت دارد هر چه سریع تر به آن رسیدگی شود.

مقصودی ادامه داد، فساد در این مجموعه‌ها روز به روز گسترده‌تر می‌شود، سوالی که در اینجا مطرح است اینکه جناب آشتیانی چه زمانی قصد دارد به وعده‌های خود جامعه عمل بپوشاند.

نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی در توضیح چگونگی فساد شکل گرفته در بانک مذکور گفت: در بانک سرمایه شخصی به نام "ش" به عنوان مسئول امور قراردادها و واحد حقوقی در تاریخ دهم آذر ماه معرفی می‌شود. این فرد امور وصول مطالبات را به شخصی به نام "ز" واگذار می‌کند که مشخص می‌شود آقای "ز" شوهر این فرد است.

بعد از مدتی این خانم کنار می‌رود و فردی به نام "ه" از اعضای هیئت مدیره مسئولیت واحد حقوقی را به عهده می‌گیرد، وی فردی است که خانم "ش" را معرفی کرده بود و حالا خود جای او را می‌گیرد.

از طرفی فردی به نام "پ" در حالی به سمت مسئول اعتبارات بانک سرمایه منصوب شده است که این شخص ۴۵ روز در یکی از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی بازداشت بود، دلیل بازداشت نیز ارتباط با یکی از بدهکاران بزرگ بانکی کشور بوده است.

وی افزود: متاسفانه با وجود آنکه پرونده این فرد در شعبه سه دادگاه مبارزه با مفاسد بانکی همچنان مفتوح است، این انتصاب صورت گرفته است.

مقصودی خطاب به دانش آشتیانی گفت: اگر به این فسادها پایان داده نشود و انتصابهای مساله‌دار در مجموعه‌های مهم اقتصادی آموزش و پرورش ساماندهی نشود، چه روز اول یا آخر وزارت باشد مطمن باشید مجلس شورای اسلامی به شدت با آن برخورد خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark


علی
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۵۰:۵۶
وزیر رو استیضاحش کن (43458)
 
Italy
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۸:۰۴:۳۵
چه جالب نقاي مقصودي كه خودش همه ي فاميل و هم روستايي هاشو تو شهرداري استخدام كرد حالا براي ديگران ميگه
واقعا خنده داره (43462)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۰۰:۵۰:۴۴
ایشون حق داره اعتراض کنه چون خودشون دراین زمینه خیلی حساس بودن و در زمان شهرداری حتی یک مورد انتصاب فامیلی نداشتن. (43465)