کد مطلب: 12175
 
روایتی از مشکلات مردم عطاملک سبزوار/ سرما گریبان کشاورزان را گرفت
يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱
 
زیرگذر روستای کلات عرب - بداق‌آباد در حالی تاسیس شده که چاه جذبی برای آن فراهم نشده و با کوچک‌ترین بارندگی آب در این زیرگذر تجمیع و مردم برای رفت و آمد مجبور به عبور از روی ریل هستند.
امسال سرمازدگی سبب نابودی بسیاری از محصولات کشاورزی در استان خراسان‌رضوی شده است و کشاورزان خراسان رضوی و شهرستان‌های این استان از این ناحیه تاکنون بسیار متضرر شده‌اند.

شهرستان سبزوار نیز از جمله شهرستان‌هایی است که معیشت عمده مردم روستاهای آن از طریق کشاورزی است و باید خسارت کشاورزان این شهرستان به نوعی جبران شود.

علی اصغر توسلی‌فر، رئیس شورای بخش عطاملک سبزوار در این زمینه می‌گوید: کشاورزی حوزه اصلی اشتغال مردم روستاهای بخش عطاملک سبزوار است و چغندرقند و تا حدودی گندم و جو و همچنین پسته محصولات اصلی کشاورزان این منطقه است.

وی با اشاره به اینکه سرمازدگی امسال کشاورزان چغندقند شهرستان را بسیار متضرر کرده است، می‌افزاید: تخمین خسارت‌ها از ناحیه کشت و صنعت جوین به صورت دقیق صورت گرفته و باید برای جبران خسارت آنها تمهیدات لازم اندیشیده شود.

توسلی‌فر با اشاره به اینکه بخش عطاملک دارای ۱۸ روستا و حدود ۱۷ هزار نفر جمعیت است تاکید می‌کند: در حوزه بهداشت و درمان نیز مردم بخش با مشکلاتی مواجه هستند و مهمترین مسئله این است که خانه‌های بهداشت بخش نیاز به مرمت و بازسازی دارد و یا در روستای احمدآباد که جزو روستاهای مهم بخش است خانه بهداشت نداریم.

رئیس شورای بخش عطاملک بیان می‌کند: علاوه بر این تنها ۱۰ روستای ما از نعمت گاز برخوردار هستند و ۸ روستای دیگر فاقد گازرسانی هستند و باید تمهیدی برای آنها با توجه به فصل سرما اندیشیده شود. در حوزه آموزشی نیز مدارس بخش عمدتاً نیاز به بازسازی و تخصیص اعتبارات دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مشکلات بخش زیرگذر راه آهن روستای کلات عرب- بداق‌اباد است تاکید می‌کند: این زیرگذر در حالی ایجاد شده که حفر چاه جدید صورت نگرفته و با کوچک‌ترین بارندگی آب در زیرگذر جمع می‌شود و مردم مجبور می‌شوند از روی ریل‌آهن برای رفت و آمد استفاده کنند و همین مسئله سبب شده جان مردم به‌خطر بیافتد.

توسلی فر ادامه می‌دهد: با راه آهن استان رایزنی کرده‌ایم اما هنوز هیچ اقدامی برای ساماندهی این مسئله انجام نشده است.
Share/Save/Bookmark