کد مطلب: 11266
 
بهره مندی تمام روستاهای سبزوار از نعمت برق تا پایان سال ۹۵
يکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۷
 
رئیس شرکت برق سبزوار گفت: تمام روستاهای سبزوار تا پایان سال آینده از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند.
هادی انبیایی با بیان اینکه تیرهای برق در سطح معابر شهرستان سبزوار دارای شرایط نامطلوبی هستند، اظهار کرد: اصلی‌ترین مشکل ما در انجام عملیات تعریض معابر عدم همکاری شهرداری سبزوار بوده که در سال‌های اخیر طرح تعریض معابر در سطح شهر سبزوار آغاز شد اما بعد از اتمام عملیات تیرهای برق، شهرداری سبزوار اقدام به جابه‌جایی شبکه‌های برق نمی‌کرد.

وی با اینکه در قرارداد بین شهرداری سبزوار و شرکت برق جابه‌جایی تیرهای برق در معابر مورد توجه ویژه قرار گرفته بود، افزود: تاکنون بیش از 40 مورد تیرهای برق مزاحم در معابر سبزوار شناسایی شده که به دلیل شرایط اقتصادی نامناسب شهرداری سبزوار عملیات جابه‌جایی آنها متوقف شده است.

انبیایی با اشاره به طرح بهینه‌سازی مصرف برق و پروژه‌های فنی در سبزوار، بیان کرد: در چند سال گذشته میزان مشترکین پیک بار مصرف برق در این شهرستان ثابت مانده که خوشبختانه با اجرایی شدن این طرح بیش از 700 میلیارد ریال در احداث نیروگاه صرفه‌جویی شده است.

وی، میزان مشترکین مصرف برق را در شهرستان‌های سبزوار و داورزن بالغ بر 151 هزار مشترک عنوان و اضافه کرد: از ابتدای امسال بالغ بر 540 کیلو وات ساعت برق در سبزوار توزیع شده که این میزان برق مصرفی نسبت به سال گذشته بیش از 600 کیلو وات ساعت بوده است.

رئیس شرکت برق سبزوار با اشاره به سرقت‌های متداول کابل‌های برق در شهرستان سبزوار، تصریح کرد: با انجام راهکارهای فنی و هماهنگی صورت گرفته با شورای تامین شهرستان میزان سرقت‌های کابل‌های برق در امسال نسبت به سال‌های گذشته با کاهش همراه بوده است.

انبیایی با بیان اینکه شرکت برق سبزوار در افزایش خدمات به مسکن مهر پیشگام بوده است، اظهار داشت: در مدت انجام مراحل احداث پروژه‌های مسکن مهر این شهرستان در هیچکدام از واحدهای مسکونی با کمبود برق مواجه نبودیم و پروژه مسکن مهر جهادکشاورزی سبزوار آخرین عملیات برق‌رسانی بوده است.

وی با بیان اینکه عملیات برق‌رسانی به روستاهای گودچاه و نخبر تا پایان امسال آغاز می‌شود، گفت: با اجرایی شدن طرح‌های برق‌رسانی به روستاهای شهرستان سبزوار امیدواریم در سال 95 تمامی روستاهای سبزوار از نعمت برق بهره‌مند شوند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس