کد مطلب: 12931
 
اعتراض تکنسین های علوم پزشکی ادامه دارد/ مسئولین شهرستان همچنان در بی اعتنایی...!
يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶
 
به گزارش سلام سربدار، هجدهم آذرماه سال جاری بود که همزمان با سفر وزیر بهداشت به سبزوار تعدادی از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار مقابل وزیر اعتراض خود را مبنی بر بدعهدی این دانشگاه در جذب آنها اعلام کردند.

با توجه به دستور وزیر بهداشت و طیق مصوبه قرار بر آن بود تا تکنسین‌های سلامت دهان و دندان جذب دانشگاه علوم پزشکی شوند ولی امروز با توجه به جذب نیروهای شرکتی غیر متخصص، تکنسین‌ها بلاتکلیف مانده‌اند، بطوری که نه امکان ادامه تحصیل دارند، نه علوم پزشکی سبزوار اقدام به جذب آنان می‌کند.

با این حال، مسئولین دانشگاه حتی برای دل‌خوشی معترضان نه در مقابل وزیر، و نه پس از آن هیچ‌گونه اعتنایی به این افراد و اعتراض‌شان نکردند!

و اما متنی که در ذیل می‌‌خوانید، نامه‌ی جمعی از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان علوم پزشکی سبزوار می باشد که در پی بدعهدی این دانشگاه به مسئولین و رسانه‌های خبری این شهرستان ارسال شده است؛

بسمه تعالی

اینجانبان فارغ التحصیلان تکنسین های سلامت دهان و دندان سبزوار گلایه و شکایتهای زیادی از مسئولین این دانشگاه از جمله ریاست دانشگاه جناب اقای دکتر مسلم داریم، که در ابتدا این شکایات و پیگیری ها به مسئولین ذی ربط ارجاع شد، اما به دلیل عدم پاسخ مسئولین مربوطه، این مشکلات در رسانه های خبری منتشر شد.

گلایه اول؛
در زمان سفر وزیر بهداشت به سبزوار، جمعی از دانشجویان این رشته مقابل وزیر بهداشت اقدام به اعتراضِ به‌حق خودمان کردیم، که متاسفانه با بی اعتنایی مسئولین از جمله مسئولین دانشگاه مواجه شدیم و هیـچ گونه مساعدتی انجام نشد.

گلایه دوم؛
سوال و انتقادی که به دانشگاه وارد است، این‌که چرا دانشگاه در صورتی کــه نیاز به نیـروی بومی نداشت، دانشجویان را با امید به کار پذیرش کرد؟ این امـر باعث شد بعضی رشتــه های تحصیلی خـود را در دیـگر دانشگاه ها رها کرده و به امید برتری اشتغال به این رشته بروند. [این در حالی است که این رشتـــه در آن زمان اعلام نیاز ویژه شده ولی اکنون مسئولین مرتبط از گفته های خود شانه خالی می‌کنند].

گلایه سوم؛
چرا باید دقیقا چند ماه مانده به فارغ التحصیلی ما، نیرو های شرکتی به جای دانشجویـــان سلامت دهان و دندان در مراکز سلامت بکارگیری شوند؟ نیروهایی که نه تنها مدرک مرتبط ندارند، بلکه تخصص لازم را در حیطه مذکور (دهان و دندان) ندارند [فقط عملکرد آنها در حیطه دستیار دندان پزشک خلاصه میشود و نه در سطح پیشگیری و بهداشت].

گلایه چهارم؛
ما موظف به طرح اجباری بودیم که بعد از ثبت نام، ۱۱ ماه با پیگیری های متعدد از مسئولیـن دانشگاه و شهر بلاخره توانستیم رئیس دانشگاه را ملاقات کنیم! که اتفاقا ایشان هیچ اطلاعی از اجبــاری بودن طرح نداشتند! آیا وظیفه دانشجو می باشد که نامه هایی که از وزارت ابلاغ میشود را به دست مسئولین دانشگاه برساند یا اینکه نامه ها را میخوانند و خود را به ندانستن میزنند؟

گلایه پنجم؛
بعد از چندین بار پیگیری توسط دانشجویان از وزارت خانه، نامه ای مبنی بر جذب و بکارگیـــری و تعیین محل اعتبار و بودجه به دانشگاه ابلاغ شد، ما برای پیگیری این نامه به مسئولین دانشگاه مراجعه کرده و باز هم متاسفانه همان حرف های ضد و نقیض از هر کدام مسئولین شنیده میشد...

گلایه ششم؛
ما دانش آموزان ممتاز مدرسه و با معدل‌های بالا بودیم که با گزینش از جمع کثیری پذیرش شدیم، اما از همان ابتدا با توهین مسولین دانشگاه مبنی بر اینکه "شما بدون کنکور آمدید، کارهم میخواهید؟" مواجه شدیم...

ما فارغ التحصيلان رشته سلامت دهان و دندان دو سال در حال پیگیری بی وقفه هستیم و هربار که به مسئولین دانشگاه مراجعه می‌کنیم با بهانه‌ای جدید برای عدم بکارگیری روبـرو میشویم... چه کسی باید پاسخ گوی ۴ سال عمر تباه شده‌ی ما باشد؟ لذا از حضرت عالی تقاضای رسیـدگی سریع و اعلام نتیجه را داریم.

با تشکر فراوان

Share/Save/Bookmark