کد مطلب: 11636
 
سبحانی فر: واردات میلیونی شیر خشک دامداران را به فلاکت انداخته است
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۹
۱
 
افزایش بی رویه واردات توسط دولت نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای را وادار کرد برای دومین بار در هفته های اخیر نسبت به عملکرد دولت در این خصوص انتقاد کند
به گزارش سلام سربدار به نقل از خبرگزاری خانه ملت، رمضانعلی سبحانی‌فر در نشست علنی امروز (دوشنبه ۱۳ اردیبهشت) ضمن تبریک به مناسبت هفته معلم، شوراها و روز کارگر در تذکری شفاهی به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سالی که اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده، متاسفانه خلاف آن در عمل دیده شده؛ دامداران قیمت شیر مصوب ۱۴۰۰ تومان را به قیمت ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی قیمت خوراک دام را ۱۲۰۰ تومان و شیر فروخته شده را ۸۰۰ تومان دانست و گفت: مسئله غیرمتوازن سبب خسارت به دامداران شده است، متاسفانه با این شرایط پرداخت ۸۰۰ تومان نیز از دی‌ماه سال گذشته به تعویق افتاده است.

وی ادامه داد: مابه‌التفاوت قیمت شیر یارانه‌ای نیز در سال گذشته به دامداران پرداخت نشد، دامداران سبزوار در روزهای اخیر شیر خود را در محوطه سازمان جهاد کشاورزی تخلیه می‌کنند.

سبحانی‌فر ضمن انتقاد از وضعیت پیش آمده گفت: واردات میلیونی شیر خشک دامداران را به فلاکت انداخته متاسفانه با این وضع هیچ مسئولی به دنبال حل مشکل نیست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس نهم افزود: کارگران و دامداران دارای مشکلات بسیار زیاد هستند که پیگیری مشکلات آنها ضروری است.

گفتنی است محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به انتقادات سبحانی‌فر گفت: از وزیر جهاد کشاورزی درخواست می‌شود تا رفع مشکل دامداران را در اولویت قرار دهد تا حقوق کشاورزان و دامداران حفظ شود.
Share/Save/Bookmark


United States
۱۳۹۵-۰۲-۱۴ ۰۷:۳۷:۳۵
احسنت به مهندس سبحاني (41823)