کد مطلب: 10745
 
کاهش‌تعداد جان‌باختگان سوانح‌جاده‌ای در سبزوار
يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۳
۱
 
فرمانده پلیس راه سبزوار از کاهش ۱۳ درصدی تصادفات منجر به فوت در جاده های این شهرستان طی شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.
سرهنگ علی فتحی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت ۲۰ تصادف و مدت مشابه پارسال ۲۳ فقره تصادف فوتی در جاده های سبزوار به وقوع پیوست.

وی گفت: بر این اساس شمار جان باختگان سوانح رانندگی امسال نسبت به پارسال ۳۵ درصد کاهش یافت.
فرمانده پلیس راه سبزوار افزود: در شش ماه نخست امسال ۲۰ نفر و در مدت مشابه پارسال ۳۱ نفر در سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی حضور محسوس پلیس برای برقراری نظم و امنیت ترافیکی را در کاهش تصادفات بسیار تاثیرگذار توصیف و بیان کرد: در برخورد با تخلف سرعت طی این مدت ۳۱ هزار و ۳۱۳ راننده متخلف اعمال قانون شدند.

سرهنگ فتحی سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ و نقص سامانه روشنایی را عوامل اصلی تصادفات ذکر و بیان کرد: با رانندگان متخلف برخورد جدی می شود.

وی در ادامه با اشاره به افزایش ۴۷ درصدی توقیف خودرو در جاده های این شهرستان افزود: طی نیمه نخست امسال ۶۷۳ دستگاه خودرو و در مدت مشابه پارسال ۴۵۹ خودرو به دلیل تخلفات حادثه ساز رانندگی توقیف شدند.

فرمانده پلیس راه سبزوار همچنین از وقوع ۴۰۷ فقره تصادف در جاده های این شهرستان در نیمه اول امسال خبر و ادامه داد: ۲۵۳ فقره از این تعداد در جاده های اصلی، ۱۰۹ فقره در جاده های فرعی و ۴۵ مورد تصادف در جاده های روستایی رخ داد.

وی گفت: در این مدت ۲۴۴ مورد واژگونی خودرو نیز رخ داد که ۱۹۱ مورد آن مربوط به جاده سبزوار به شاهرود است.

سرهنگ فتحی افزود: علت اصلی واژگونی خودروها در جاده سبزوار - شاهرود ناتوانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه در اثر خستگی و خواب آلودگی است.

وی جاده سبزوار - شاهرود را طولانی و کویری فاقد شرایط رفاهی و تفرجگاهی کافی ذکر و بیان کرد: ساخت مجتمعهای خدماتی رفاهی و توقفگاه در طول این مسیر با نصب سایبان و تعبیه صندلی و فراهم کردن خدمات رفاهی می تواند موجب کاهش سوانح رانندگی شود.
Share/Save/Bookmark


مراد علی
۱۳۹۴-۰۷-۱۰ ۲۱:۳۳:۱۰
واقعا؟!!! (36962)