کد مطلب: 12095
 
نامه وارده: با این وضع بیمارستان جغتای در سال ۹۶ تعطیل می شود
سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۳
۲
 
با وضعیتی که دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ایجاد کرده در سال ۹۶ بیمارستان جغتای تعطیل خواهد شد و بجای اعزام مصدومان به سبزوار بایستی افراد قلنجی و دل درد را هم به سبزوار اعزام کنیم
نامه وارده: یکی از کارهای نیک دولت تدبیر وامید اعزام پزشکان متخصص به مناطق و شهرهای کم برخوردار و محروم بود . طبق این طرح به پزشکان یک حقوق ثابت دو میلیونی از سوی وزارتخانه پرداخت میشود و مابقی حقوق آنان بابت دستمزدشان اعم از ویزیت و جراحی تحت عنوان کارانه به آنان پرداخت میشود که بایستی از درآمد بیمارستان به آنان پرداخت شود .

طبق گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اقای دکتر مسلم درامد بیمارستان ولیعصر –عج- جغتای در سال ۹۴ از رشد ۱۱درصدی برخوردار بوده است .که قاعدتا بایستی کارانه و مزایای پزشکان و پیراپزشکان در موعد مقرر پرداخت شود که متاسفانه در بیمارستان جغتای چنین اتفاقی رخ نداده و طبق بررسی های ما متخصصان این بیمارستان هنوز کارانه های سال ۹۴ خود را از آذر ماه دریافت نکرده اند ! ظاهرا شایعات میگویند این بی مهری فقط شامل بیمارستان جغتای میشود ولی کارانه بیمارستان همجوار ما بموقع پرداخت میشود ! حالا ما یا پزشکان ما چه هیزم تری به آقایان فروخته اند ما بیخبریم ! البته ناگفته نماند که یکی دو ماه قبل که سخن از سفر معاون وزیر بهداشت به جغتای بود دانشگاه علوم پزشکی سبزوار کارانه چند ماه اول ۹۴ را بحساب آنان واریز کرده بود تا سخن ناصوابی به گوش معاون وزیر نرسد ! و مابقی فراموش شد ! القصه معلوم نشد سبزوارنشینان اریکه بهداشتی با چه ترفندی جلو سفر معاون به جغتای را گرفتند که ایشان تا چند قدمی جغتای به همسایگان ما سر زد اما گویا جغتای تحت امر دانشگاه سبزوار نبود یا اینکه مسئولان دانشگاه میدانستند با بی انصافی ها و تظلماتی که در حق بهداشت و درمان جغتای روا میدارند اگر پای معاون وزیر به جغتای برسد آتشی به پا خواهد شد که ریش و ریشه آنان را خواهد سوزاند! مانع سفر ایشان به جغتای شدند کما اینکه تاکنون چندین بار وزیر بهداشت دولت حال و ماضی به سبزوار سفر کرده اند ولی بعلل ناشناخته ای قدم به خاک جغتای نگذشته اند تا در ظاهر هم که شده بیمارستان ۶۴ تخته جغتای را افتتاح کنند حال انکه ملاحظه شده اقای وزیر برای افتتاح بیمارستان ۳۲ تخته به شهرستانهای محروم سفر کرده حال چرا بیمارستان جغتای رسما افتتاح نشده بایستی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار جوابگو باشند .

چند روز قبل بنابه کاری که داشتم به سالن اداری بیمارستان که از صدقه سر عزیزان سبزواری با ستاد شبکه بهداشت ودرمان به صورت مشترک استفاده می شود…(کل سازمان اداری بیمارستان و شبکه بهداشت ودرمان در یک سالن چند ده متری استقرار یافته است)سری زدم چیز جالبی که جلب توجه میکرد تابلوهای کوچکی بود که اسامی کارمندان را چند بارحک کرده بودند ! اما هربار مسئولیت فرق میکرد! در این شگفت انگیز امر بودم! که کارمند مد نظر ما گفت : در اینجا اکثر ما چندین مسئولیت داریم..اگر محدودیت بلندای این دیوار اجازت میداد دیگر عناوین نیز کتابت همی کردمی .

علی هذا این نپرداختن کارانه ها باعث شده بعضی از پزشکان در نیمه راه قهر کرده و راه دیگری درپیش گیرند! حتی شنیده شده با تقاضای مساعده یکی دو میلیونی متخصصان بعلت نبود اعتبار لازم در اختیار مسئولان امر بهداشت و درمان جغتای مخالفت شده !

القصه: چندین روز قبل که برای واکسیناسیون، پور خود به پایگاه بهداشتی شماره یک جغتای مراجعه کرده بودم با نبود مایه کوب ! مواجه شدم باز حس خبرنگاریم گل کرد و شروع به تحقیق و تفحص کردم دیدم ایشان از مرکز آموزش بهورزی (کلاه گشادی که کوشک نشینان سبزواری عطا فرمودند. عوض دانشکده پرستاری) سردرآورده و بر کرسی ایشان همانند بسیاری از پستهای شبکه بهداشت ودرمان جغتای به علت کمبود نظافتچی خاک بنشسته! البته به علت زیادت گردوخاک بسیاری از خانه های بهداشت از جغتای گرفته تا شفیع آباد از این موهبت الهی بی نصیب نیستند.

باچرتکه ای که دستم بود و با مقایسه ای که بین وضعیت بهداشت و درمان جغتای با بیمارستان جاجرم کردم دیدم در انجا کلنیک ویژه افتتاح شده با حضور متخصص قلب؛ ولی در جغتای با وضعیتی که دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ایجاد کرده سال ۹۶ بیمارستان جغتای تعطیل خواهد شد و بجای اعزام مصدومان دست و پا شکسته به سبزوار بایستی افراد قلنجی و دل درد را هم به سبزوار اعزام کنیم

لذا برای چندمین بار فریاد میزنم ایها المسولین فی النوم! از خواب برخیزید و ره سفر بسوی خراسان شمالی در پیش گیرید که دوستی ما با برادران سبزواری چیزی جز خسران و حسرت بدنبال نخواهد داشت!!
Share/Save/Bookmark
مرجع : سیمای جغتای


مهران
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۵:۲۸:۳۱
دوست عزیز،نیروهای بیمارستان های سبزوار و همچنین پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی نیز مثل شما کارانه خود را به مدت چند ماه دریافت نکرده اند، در حالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نیروها کارانه خود را به موقع اما دوماه تاخیر دریافت میکنند (43223)
 
الفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۹ ۰۹:۳۳:۰۱
گوش مسلم ودارو دسته اش از این حرفا پره.زیاد خودتو دکترجون درگیر نکن (43233)