کد مطلب: 12653
 
الکترونیکی شدن 95 درصد خدمات ثبت اسناد و املاک در خراسان رضوی
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۴
۱
 
مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: دولت الکترونیک به معنای واقعی در این اداره محقق شده بطوری که هم اینک افزون بر 95 درصد خدمات ثبت اسناد و املاک در استان الکترونیکی است.
عبدالحسین رامشی چهارشنبه شب در دیدار با اعضای دفاتر اسناد رسمی غرب خراسان رضوی در سبزوار گفت: در سامانه الکترونیکی علاوه بر شفافیت، سرعت عمل و دقت دیگر جعل سند و کلاهبرداری اتفاق نمی افتد.

وی ادامه داد: ظرف 9 ماهه گذشته امسال 130 هزار برگ سند در اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی صادر شد که 29 هزار برگ آن مربوط به شهرستان سبزوار است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی همچنین درآمدهای این نهاد را مبتنی بر شاخصه های برنامه و بودجه اعلام و بیان کرد: تا آخر آذر امسال 430 میلیارد ریال درآمد تحقق یافته است.

وی در ادامه به رشد چشمگیر پرونده اجراییات مهریه اشاره و بیان کرد: ظرف 6 ماه نخست امسال 12 هزار پرونده اجراییه مهریه در خراسان رضوی ثبت شد.

رامشی همچنین گفت: با اعلام آمادگی اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی سند مالکیت اراضی به صورت تک برگ صادر می شود. تاکنون برای بیش از 90 درصد زمینها سند دفترچه ای تثبیت شده است.

وی افزود: 105 هزار شرکت در اداره کل اسناد و املاک خراسان رضوی ثبت شده اند و از این نظر پس از استان تهران بیشترین تعداد ثبت شرکتهای کشور مربوط به این استان است.

* 10 هزار میلیارد ریال وصولی سالانه

نایب رئیس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران نیز در این نشست گفت: دفاتر اسناد رسمی در خصوص دریافت وجوه عمومی سالیانه بیش از 10 هزار میلیارد ریال برای دولت وصولی دارند.

محمد عظیمیان افزود: وصولی دفاتر اسناد رسمی معمولا از محل مالیات، نقل و انتقال اتومبیل، حق ثبت اتومبیل، املاک و مالیات بر ارزش افزوده و عوارض است. دفاتر اسناد با صدور سند رسمی علاوه بر ارائه خدمات خاص به مردم، وجوه عمومی را نیز برای دولت وصول می کنند.

وی ادامه داد: پارسال 17 میلیون خدمت ثبتی در سطح کشور انجام و برای هر سند 35 میلیون خدمت ثبتی به اشخاص ارائه شده است. همچنین دفاتر اسناد رسمی با وجود 2 حقوقدان سردفترو دفتریار مشاوره رایگان به مردم ارائه می دهند.

506 دفترخانه اسناد رسمی، 229 دفتر ازدواج و 102 دفتر طلاق در سطح خراسان رضوی فعالیت دارند. از این تعداد 28 دفتر اسناد رسمی، 13 دفتر ازدواج و چهار دفتر طلاق در سبزوار دایر است.
Share/Save/Bookmark


سیدعلی سبزواری
Germany
۱۳۹۹-۰۷-۲۹ ۱۵:۰۱:۰۱
سلامِ
فکرنکنم همچین چیزی اتفاق افتاده باشه ما که هرکاری داریم بایددراین اوضاع کرونایی بیاییم اداره
لطفا بگین چه موضوعی رومیشه دورکاری انجام داد (44482)