کد مطلب: 11573
 
در حاشیه فوت پیرمرد گفتی در کوه های جغتای/ کاش بالگرد تبلیغاتی باز هم پرواز می‌کرد!
دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۱
۷
 
سوال مهمتر این که آیا بالگردی که در ایام تبلیغات انتخاباتی و قبل از آن صدایش گوش فلک را کر کرده بود و هفته ای چند بار دور تبلیغاتی سیاسی می زد نمی توانست به یاری جستجو گران بیاید؟
در حاشیه فوت پیرمرد گفتی در کوه های جغتای/ کاش بالگرد تبلیغاتی باز هم پرواز می‌کرد!
 
به گزارش سلام سربدار به نقل از جغتای سلام، ۱۹ فروردین جسم بی جان مرحوم گفتی که از تاریخ ۱۱ فروردین در کوههای جغتای مفقود شده بود؛ در جوار معدن کرومیت روستای گفت، در حالی که در اثر سرما زدگی و آسیب ناشی از سورخوردگی و صدمات ناشی از آن و ناتوانی در حرکت جان باخته بود؛ توسط راننده لودر متعلق به این معدن پیدا می شود.

بنا به اظهارات یکی از مهندسین معدن کرومیت مرحوم گفتی بعد از جمع آوری گیاه شل (گیاهی که از آن در تهیه آش و فطیر استفاده می شود) در حال پایین آمدن از کوه بوده که در مسیر برگشت از لبه جاده معدن پایش به احتمال قوی سر می خورد و با افتادن بر روی سنگها سطح جاده مصدوم می شود و توان حرکت از او گرفته شده است.

مرحوم گفتی طبق مشاهدات کیسه حاوی شل را خالی کرده و در پای خود می پیچد و با توجه به وجود شلهای موجود در دهانش از همان ها برای رفع گرسنگی استفاده می نموده است ولی متأسفانه به دلیل عدم اطلاع از مکان وی و برودت هوا و برف آن هم در ارتفاع کوه بعد از مدتی جان خود را از دست می دهد.

حال ضمن تشکر از جمعیت هلال احمر شهرستان و شهرهای مجاور که تلاش خود را بکار گرفتند و با توجه به عمر بسیار اندک سازمان جمعیت هلال احمر جغتای، شاید هرآنچه را در توان داشتند به عرصه آورده و برای یافتن مرحوم گفتی به کار بستند؛ چند سوال مطرح می شود:

سوال اول این که: آیا نمی شد با بسیج راه بلدان و اهالی خبره و کارکشته محلی و کسانی که مسیر جمع آوری شل را می دانستند از همان لحظات اولیه جست و جو از تعداد حداکثری نفرات استفاده کرد؟ آیا استفاده از افراد بیشترو تجهیزات بهتر پس از گذشت زمان، آن هم وقتی که امیدها برای زنده یافتن وی تمام شده بود می توانست منجر به نجات وی از مرگ شود؟

و سوال دوم و البته مهمتر این که آیا بالگردی که در ایام تبلیغات انتخاباتی و قبل از آن صدایش گوش فلک را کر کرده بود و هفته ای چند بار دور تبلیغاتی سیاسی می زد نمی توانست به یاری جستجو گران بیاید؟ و یا آن سگهای آموزش دیده و زنده یاب کمی زودتر به شهرستان اعزام بشوند؟

بله هرچند همینقدر هم که هلال احمر شهرستان که البته سال اول افتتاح ان است تلاش کردند و بنا به اعلام انها جستجو را به بعد اب شدن برفها موکول کرده بودند جای تشکر دارد اما این هم جای بحث است که اگر خدای نکرده اتفاقی برای فردی با گروهی این چنینی بیفتد با این سرعت عمل و احساس مسئولیت مسئولین بحران شهرستان باید شاهد چه اتفاقات خدای ناکرده تلخی باشیم .

از خداوند طلب رحمت و بخشش برای این مرحوم داریم و از مسولان اجرایی و ستاد بحران شهرستان جغتای جدیت و سرعت عمل و احساس مسولیتی فراتر را داریم تا در آینده شاهد بروز چنین حوادثی نباشیم.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۰۱-۲۴ ۰۷:۳۰:۰۲
قابل توجه اونایی که از بالگرد آقای سبحانی که نیرنگی بیش نبود بت ساختن و هم خود را فریفتند و هم دیگران را.سیاست کثیف حتی جون آدم ها رو هم دستمایه میکنه واسه رسیدن به قدرت. (41639)
 
۱۳۹۵-۰۱-۲۴ ۰۸:۳۶:۵۸
این همه راه حل آیا نمی شد همان زمان در خبری کار شود؟ (41641)
 
۱۳۹۵-۰۱-۲۴ ۱۲:۳۸:۱۶
سلام نویسنده دقت نگرده این بالگرد تنها برای امدا رسانی عملیات های اورژانسی است و نه امداد هوایی. بالگرد اورژانس هوایی برای ماموریت های امدادی طراحی شده و نه موارد دیگر . نویسنده از سواد کافی برخودار نبوده است (41645)
 
علی
۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۴:۴۶:۰۸
حرف حق زدید (41660)
 
غلام
۱۳۹۵-۰۱-۲۵ ۱۶:۴۰:۵۷
عزيز جان جهت اطلاع بگم كه سگ در برق حس بويايي خودش رو نداره ، و بالگرد در اون برق چه جوري بايد اين شخص رو پيدا ميكرد ، هنوز انتخابات تموم نشده دوباره شروع به تخريب نماينده محبوب شهرمون جناب سبحاني فر كرديد !!! متاسفم براتون (41662)
 
یاور مظلومان
۱۳۹۵-۰۱-۲۶ ۰۰:۱۶:۴۹
صدای بالگردرا نزدیک انتخابات دوره بعدی هرزوز چند بار خواهید شنید. نگران نباشید. (41668)
 
۱۳۹۵-۰۲-۰۶ ۱۰:۲۸:۳۳
هدف از اورزانس هوایی وزمینی ... نجات جان یک انسان درشرایط بحرانی است.شما فیلمهای مسند راکه نگاه کنید می بینید از بالگرد برای نجات یک انسان در گرما وسرما ویخبندان و...استفاده میکنند .جدا از بحث سیاسی ،بحث انسانیت در میان است اگرخدای ناکرده این اتفاق برای خانواده شما رخ میداد چه حسی داشتید..انوقت همین حرفهای سیاسی راتکرار می کردید.یا دنبال حق وحقیقت بودید.در بحرانهاست که انسانیت نمود میکند (41754)