کد مطلب: 10583
 
وعده‌های‌ جدید محسنی بـه مـردم‌ روداب در مـاه‌ های آخر نمایندگی
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۰۰
۱۸
 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز درمان بستر روداب تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
محمدرضا محسنی‌ثانی در دیدار با دهیاران و اعضای شوراهای بخش روداب سبزوار با اشاره به اختصاص ۹۲۶ تن قیر برای آسفالت محور روداب به سبزوار اظهار داشت: تعریض این محور مواصلاتی از مهم‌ترین مطالبات و نیازهای مردم منطقه بوده که با پیگیری‌های صورت گرفته و سفر مسئولان کشوری به شهرستان، اجرای این پروژه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طول این محور ۴۵ کیلومتر است، تصریح کرد: یکی از دلایلی که اجرای این پروژه در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت، همت مردم و شهردار روداب برای اجرای بخشی از این پروژه به عنوان یک کار مردمی بود.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه حضور مردم در عرصه سازندگی این محور سبب شد تا امروز بیش از ۱۰ کیلومتر از این محور ۴۵ کیلومتری تعریض شود، عنوان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته تعریض ۲۵ کیلومتر از این محور توسط وزارت صنایع و معادن و ۱۰ کیلومتر نیز توسط وزارت راه و شهرسازی صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه تکمیل و اتمام این پروژه نیازمند اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان است ادامه داد: در حال حاضر ۹۲۶ تن قیر برای آسفالت پروژه تخصیص داده شده و در زمینه اعتبارات نیز پیگیر هستیم تا وزارتخانه راه و شهرسازی و صنایع و معادن به تعهداتشان در این زمینه عمل کنند تا مردم روداب از نعمت راه بین شهری بهره‌مند شوند.

محسنی‌ثانی با اشاره به اینکه در سفر وزیر راه و شهرسازی بیشترین میزان قیر رایگان در کشور به سبزوار اختصاص پیدا کرد، یادآور شد: در حال حاضر بخشی از تعهدات ایجاد شده در سفر وزیر راه و شهرسازی پیگیری و محقق شده و ما پیگیر هستیم که مابقی تعهدات را نیز به سرانجام برسانیم.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با اشاره به پروژه مرکز درمان بستر شهر روداب نیز ادامه داد: احداث این پروژه از مهم‌ترین مطالبات مردم عزیز این منطقه بود که با پیگیری‌های صورت گرفته این پروژه وارد فاز اجرایی شده و در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیون تومان هزینه شده است، یادآور شد: از ماده ۱۸۰ نیز اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان به این پروژه اختصاص یافته که از این میزان ۳۳۰ میلیون تومان اختصاص داده شده است.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه بر اساس قول دانشگاه علوم پزشکی قرار بود این مرکز در سال گذشته به بهره‌برداری برسد، افزود: با تلاش صورت گرفته و بر اساس قول‌های داده شده این پروژه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله کمبود آب در منطقه روداب یادآور شد: متاسفانه در منطقه با کمبود جدی آب مواجه هستیم که اداره آب و فاضلاب روستایی از طریق تانکر روستاهای منطقه را آبرسانی می‌کند و با توجه به اینکه این اداره یک تانکر آبرسانی برای این کار دارد، آبرسانی به همه روستاها امکان‌پذیر نیست.

وی افزود: با توجه به نیاز منطقه به افزایش تانکر آبرسانی این مسئله از طریق وزارت نیرو پیگیری خواهد شد تا بتوانیم ظرف چند روز آینده این مشکل را حل کنیم تا مردم منطقه از نعمت آب شرب بهره‌مند شوند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های منطقه روداب در زمینه معدنی ادامه داد: منطقه روداب دارای ظرفیت‌های خوبی در این زمینه است و میتوان با جذب سرمایه‌گذاران این معادن را در منطقه فعال کرد.

وی با بیان اینکه احیای این معادن در منطقه سبب رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان می‌شود، افزود: امروز دیگر هیچ مشکل قانونی برای ایجاد بنگاه‌های صنعتی و اقتصادی در کشور نداریم و صنعتگران با توجه به این قوانین و رفع مشکلات قانونی می‌توانند فعالیت‌های ارزشمندی را در منطقه روداب داشته باشند.

محسنی‌ثانی با بیان اینکه متاسفانه برخی از کارگزاران قانون را به درستی اجرا نمی‌کنند گفت: برخی از پروژه‌های اقتصادی به دلیل همین ضعف در اجرا معطل مانده که پیگیر هستیم تا بتوانیم این معضل را نیز برطرف کنیم.

وی با اشاره به اختصاص ۱۰ درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی در زمینه توسعه بخش کشاورزی گفت: قانون رفع موانع تولید هم راستای رفع مشکلات بخش صنعت تصویب شده که امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر این مسئله را در دستور کار خود قرار دهد.

محسنی‌ثانی به دغدغه مردم روداب در زمینه آموزش و پرورش نیز اشاره و عنوان کرد: بحث واگذاری مدارس به بخش خصوصی و بلاتکلیفی نمایندگی آموزش و پرورش روداب یکی از مهم‌ترین معضلات منطقه است که باید از نگاه تخصصی‌تر این مسئله مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: این مسئله باید از طریق اداره‌کل و وزارت آموزش و پرورش مورد پیگیری قرار گیرد که پس از ارائه نظر کارشناسی از این سازمان خواهیم خواست این موضوع را در دستور کار قرار دهند تا وضعیت آموزش و پرورش این منطقه از بلاتکلیفی خارج شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به درخواست مردم روداب در زمینه استقرار اداره کمیته امداد در این شهر گفت: متاسفانه ۴۰ درصد از مردم منطقه زیر پوشش این اداره هستند که یک معضل مهم در منطقه محسوب می‌شود و باید با اجرای سیاست‌های جدید این افراد را از حالت مستمری‌بگیری به سمت خودکفایی و اشتغال ببریم.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی طرح تفکیک وظایف بهزیستی و کمیته امداد را در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: در بحث استقرار اداره در منطقه روداب، ما در انتظار بازبینی چارت تشکیلاتی کمیته امداد کشور هستیم که به محض بازبینی استقرار اداره مستقل در شهر روداب نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس


۱۳۹۴-۰۵-۲۸ ۲۳:۱۲:۱۰
الحق و الانصاف تنها نماینده ای که به فکر بخش محروم روداب بوده دکتر محسنی بوده که واقعا نگاه ویژه ای به این بخش داشته وگرنه نماینده های قبلی بیشتر به مناطق خودشون فک میکردن از جمله راه چمنی،سیدابادی و سبحانی،حالا باز این اقایون راه افتادن و میخوان رای این منطقه رو بگیرن،یکی نیس بهشون بگه یکم خجالتم خوب چیزیه (36065)
 
بیکار بی پولم
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۹:۰۹:۲۱
کجا کار میکنی عزیزم؟علوم قرآانی یا فناوریهای نوین یا حکیم یا بیمارستان یا اداره....؟ (36069)
 
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۰:۵۰:۲۶
داداش آسفالت وتعریض جاده روداب که بیشتر شبیه قلتگاه می مونه رو سبحانی از صنعت و معدن بودجه اشو گرفت اونوقت محسنی نگاه ویژهای داشته !!!!! (36072)
 
شهروند خوشابی
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۳:۵۳:۱۴
برادر عزیز یک طرفه قضاوت نکن.مهندس سبحانی بیشترین زحمت و تلاش را برای بخش محروم روداب انجام داده است.همه این تخصیص بودجه ها برای تعریض جاده مرهون زحمات مهندس سبحانی میباشد.به حرف و صحبت کردن کار درست نمیشود به عمل است برادر (36074)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۸:۲۳:۰۱
به این دوستمون توصیه می کنم که سراغ شوراهای روداب را بگیرند و سوال کنند که کدامیک از نمایندگان تلاش بیشتری برای این منطقه انجام دادن . (36113)
 
ایوب خان
United States
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۹:۴۷:۲۱
هم هیچکدومشا هیچ .......
الگی سنگ اونار به سینه نزنه

این نظرا هم همش مال کارمندای دفتر ایناس و یا گماشته هاشون تو ادارات دیگه (36116)
 
رودابی
United States
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۲۰:۰۱:۴۲
شما به همین مصاحبه نگاه کن
همش وعده و وعید های تو خالی
باید این کار بشود ، ان کار بشود
پیگیری می کنیم ، فلان میکنیم
اصلا کاری انجام نداده که الان حرف برای گفتن داشته باشد و بگوید فلان کار و فلان کار و ... را انجام دادیم و به ثمر رسید

این چند مورد :
پیگیر هستیم تا ...........................تا مردم روداب از نعمت راه بین شهری بهره‌مند شوند. (وعده و وعید)
پیگیر هستیم که مابقی تعهدات را نیز به سرانجام برسانیم. (وعده تو خالی)
پیگیری خواهد شد ...................تا مردم منطقه از نعمت آب شرب بهره‌مند شوند. (وعده سر خرمن)
پیگیر هستیم تا بتوانیم این معضل را نیز برطرف کنیم. (وعده و وعید)
امیدواریم دولت هر چه سریع‌تر این مسئله را در دستور کار خود قرار دهد. (حرف تو خالی)
باید از نگاه تخصصی‌تر این مسئله مورد بررسی قرار گیرد. (وعده سر خرمن)
این مسئله باید از طریق اداره‌کل و وزارت آموزش و پرورش مورد پیگیری قرار گیرد ( شانه خالی کردن)
اداره مستقل در شهر روداب نیز در دستور کار قرار می‌گیرد. (وعده سر خرمن) (36117)
 
United States
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۰۸:۵۷:۱۱
تیترزدن ها و به طور کل روش های کاریتون دیگه خیلی تکراری شده.
همین یک ماه قبل هم یک مطلب دیگه باز درباره اقای محسنی داشتید که همینطور نوشته بودید وعده های محسنی در ماه های اخر !!!
جهت یادآوری این هم تیتر و تاریخ اون خبر:
وعده‌های محسنی‌ برای ۸ماه پایانی خدمتش در سبزوار/ از منطقه ویژه اقتصادی و راه‌آهن تا داروسازی طاها و فولاديکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۷۳۴

این ماه های اخر که می گید خودتون می دونید دقیقا چند وقت دیگه است؟
اگر دکتر دوباره توی انتخابات شرکت نکنن و یا شرکت کنن و رای نیارن هنوز چیزی حدود یک 10 ماه دیگه مسئولیت دارن. چون درسته که انتخابات در اسفند 94 برگزار میشه اما عمر مجلس تا حدود خرداد 95ادامه داره. حالا یعنی به نظر شما سربداری ها که هی تیتر میزنین ماه های اخر ماه های اخر یعنی دیگه توی این حدود 10 ماه باقی مونده، نماینده ها باید برن بشینن تو خونه و پیگیر مطالبات مردم نباشن؟ در حالی که حتی اگر 1 روز دیگه از خدمتشون باقی باشه باید وظیفه شونو انجام بدن. چه برسه به 10 ماه!!! (36068)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۶:۳۲:۰۸
احسنت (36075)
 
مجید
۱۳۹۴-۰۵-۲۹ ۱۸:۲۴:۰۲
آره ... این نکته ی مهمیه که باید از نماینده ها ( و کلا هر مسئولی ) انتظار داشت که تا دقیقه ی آخری که مسئوله ، کار کنه وکارش رو درست انجام بده. با بقیه ی این نظر موافق نبودم ولی این قسمتش روحسابی قبول دارم (36076)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۰ ۰۰:۴۶:۰۷
عزیز برادر،تا جایی که من میدونم سبحانی تنها کاری که بلده انجام بده اینه که ازخودش تقدیر و تشکر کنه،الانم چون میدونه دیگه از جوین رای نداره همش یا تو رودابه یا توششتمد که رای این مناطق رو از خودش کنه واگه منظورت ادارات سبزواره که الا ماشالا هر چی قوم و فامیل و دوسته رو داره میذاره تو ادارات که موقع انتخابات بدردش بخورن ازجمله رئیس جهاد،یا الان پسر خالشو ازنیروی انتظامی گذاشته تو فرمانداری یا رئیس دانشگاه پیام نور و فن آوری نوین،هنوزم بگم.... (36077)
 
شهروند رودابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۹:۵۱:۲۶
مشخصه که این برادر از حسودی داره میترکه وگرنه عمل و کار سبحانی به چشم دیده شده و خیلی ها از جمله ایشون چشم دیدن تلاش سبحانی رو ندارن وگرنه سبحانی برای همه شهرها کار کرد ما ازش راضی هستیم.از طرفی واقعاسبحانی به روستاها سرمیزد و از نزدیک مردم و مشکلاتشون رو لمس میکرد ولی نماینده های دیگه اینجور نیودن به امید سبزواری اباد (36102)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۰۲:۲۴
کاملا" درسته (36127)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۰۲:۲۴
کاملا" درسته (36128)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۱:۰۲:۲۴
کاملا" درسته (36129)
 
۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۰۸:۵۷:۵۶
سلام سربدار دیگه ادعای اصول گرایی داره ولی با اصول گراها مشکل داره (36100)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۰:۲۵:۱۸
مثلا یکی از تلاش های سبحانی تو رودآب رو نام ببر تا ما هم که رودابی هستیم بدونیم؟ (36124)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۶ ۱۲:۳۵:۲۳
یکی از تلاش های سبحانی در رودآب فشار به آموزش و پرورش برای تعویض مدیران و گذاشتن مدیران حامی خودش هر چند بی لایق ،احسنت به طرفداران سبحانی در آموزش و پرورش مانند طالبی در روداب و حاتم پور در آموزش و پرورش (36236)