کد مطلب: 12816
 
دبیر اجرایی ستاد مردمی غدیریون:
باید غدیر را در برد جهانی تبلیغ کنیم/اطعام ۱۴هزار نفر در ۳۲ مسجد سطح شهر در روز غدیر
سه شنبه ۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۷
 
نشست خبری ستاد مردمی اجتماع عظیم غدیریون در خیابان بیهق در محل این ستاد برگزار شد.
باید غدیر را در برد جهانی تبلیغ کنیم/اطعام ۱۴هزار نفر در ۳۲ مسجد سطح شهر در روز غدیر
 
به گزارش سلام سربدار، در این نشست حجت الاسلام امامی نیا از اعضای ستاد مردمی با تاکید بر هر چه بهتر برگزار شدن عید غدیر گفت: اگر این واقعه از ابتدای تاریخ پررنگ برگزار می شد کسی آن را انکار نمی کرد. مردم همان طور که برای بزرگداشت واقعه عاشورا در میدان هستند برای واقعه غدیر هم باید اهتمام بورزند.

وی با اشاره به وجود روایت های متعدد در زمینه تکریم عید غدیر افزود: سهل انگاری در رساندن پیام غدیر به شیعه و غیرشیعه باعث بروز مشکلاتی شده است. اگر غدیر احیا شود بسیاری از مشکلات جامعه اسلامی برطرف می شود. باید طوری برنامه ریزی کنیم که غدیر را در برد جهانی تبلیغ کنیم.

حجت الاسلام امامی نیا به تاکید زیاد روایت به اطعام و سفره داری در این روز اشاره و عنوان کرد: طبق روایات، اطعام یک نفر در روز غدیر معادل اطعام یک میلیون پیامبر و انسان های صالح محسوب می شود. مبانی فعالیت ستاد مردمی اجتماع عظیم غدیریون نیز روایات ائمه در این زمینه است.

در ادامه نشست جواد شمس آبادی، دبیر اجرایی ستاد مردمی با اشاره به این که این حرکت در سال ۹۴ و با اطعام ۱۳۰۰ نفر آغاز شد گفت: تجریه شیرین سال ۹۴ باعث شد این حرکت را ادامه بدهیم و در سال ۹۵ با جمع آوری کمک های مردمی از سطح مساجد، ۶ هزار نفر را اطعام بدهیم.

دبیر اجرایی ستاد مردمی از اطعام ۷۵۰۰ نفر در سال ۹۶ خبر داد و افزود: در سال ۹۷ تصمیم گرفتیم که ۱۴ هزار نفر را اطعام بدهیم تا امسال بزرگترین ضیافت مردمی غدیر را در طول تاریخ سبزوار را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام هزینه های بزرگداشت عید غدیر از مردم جمع آوری شده گفت: بخاطر نبود آشپزخانه ای که بتواند ۱۴ هزار غذا را پخت کند امسال این مراسم در ۳۲ مسجد سطح شهر برگزار می شود.
Share/Save/Bookmark