کد مطلب: 12456
 
۵۹ پروژه درمانی و بهداشتی در سبزوار بزرگ در حال احداث است‌
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: امسال ۵۹ طرح و پروژه بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال در سطح شهرستان‌های غرب خراسان‌رضوی در حال اجرا است.
علیرضا مسلم در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: اجرای طرح هتلینگ بیمارستان‌ها، توسعه مراکز بهداشت و درمانی در سطح روستاها، احداث بیمارستان بزرگ حشمتیه و توسعه فضای فیزیکی بیمارستان‌های شهرستان‌های تحت پوشش از جمله این اقدامات است.

وی خاطرنشان کرد: امسال ‌۵۹ طرح و پروژه بهداشتی و درمانی با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال در سطح شهرستان‌های غرب خراسان رضوی در حال اجرا است که زمینه ارائه خدمات بهتر به شهروندان این منطقه را فراهم می‌کند.

مسلم تصریح کرد: بخشی از این اعتبار نیز صرف ساخت ۱۰ پایگاه سلامت، ۱۵ مرکز بهداشتی و درمانی، یک آموزشگاه بهورزی و هشت ستاد شبکه و محل زندگی پزشک در این شهرستان‌ها می‌شود. با تخصیص این اعتبارات زمینه ارائه خدمت مطلوب به شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار بیش از پیش فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با اشاره به فعالیت ۵ پایگاه سلامت در مناطق حاشیه‌نشین شهر سبزوار گفت: امسال نیز ۲ طرح بهداشتی و درمانی در دو منطقه توحیدشهر و میدان رسالت سبزوار با اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که زمینه ارائه خدمات جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر در این مناطق فراهم شد.

مسلم با بیان اینکه در مجموع ۹۶۴ پرستار در بیمارستان‌های این شهرستان‌ها در حال فعالیت هستند، گفت: ۳۵ درصد از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار را پرستاران تشکیل می‌دهند که سعی شده تا با ارائه خدمات رفاهی زمینه خدمت بهتر به شهروندان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع ۵۶۰ دانشجوی پرستاری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، عنوان کرد: در سه سال گذشته و همزمان با توسعه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان در مجموع ۳۸۳ پرستار به تعداد پرستاران شهرستان اضافه شد. در مجموع ۶۰ پزشک به صورت شبانه‌روزی و نیمه‌وقت در ۳۷ مرکز بهداشتی و درمانی و ۱۹۳ خانه بهداشت زیر‌پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار فعالیت می‌کنند.
Share/Save/Bookmark