کد مطلب: 12366
 
سخنگوی انجمنِ اسلامی عدالت‌خواه دانشگاه حکیم:
ازسرگیری سه‌باره طرح پژوهش بر روی بافت گلستان، یعنی همان دور باطل/ هیچ عزمی برای حل مشکل مردم گلستان وجود ندارد
پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۳
۱۰
 
عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی عدالت‌خواه دانشگاه حکیم سبزواری، گفت: ازسرگیری سه‌باره طرح پژوهش بر روی بافت گلستان، یعنی همان دور باطل، یعنی هیچ عزمی برای یک حرکتِ عملیِ جدی در راستای حل کردن مشکل مردم گلستان، از سوی مسئولین وجود ندارد.
ازسرگیری سه‌باره طرح پژوهش بر روی بافت گلستان، یعنی همان دور باطل/ هیچ عزمی برای حل مشکل مردم گلستان وجود ندارد
 
احسان دهقانی، سخنگوی کمیته مطالبات شهری انجمنِ اسلامی عدالت‌خواه دانشگاه حکیم سبزواری در گفتگو با سلام سربدار ضمن ابراز نگرانی از وضعیت نامساعد معیشت در منطقه کوی گلستان سبزوار، بیان کرد: سال گذشته نیز به مسئولین حوزه‌ی مدیریت شهریِ شهرستان هشدار دادیم که اگر به خاطر تعلل شما در حل معضلات مردم گلستان اتفاقی برای آنان رخ دهد، جنبش دانشجویی به‌سادگی از کنار این مسئله نخواهد گذشت و شما باید پاسخگوی عملکردتان باشید.

وی در ادامه افزود: اما همچنان می‌بینیم پس از گذشت ۷-۸ سال، هیچ مقام مسئولی، پاسخ روشنی به نامه‌نگاری‌های چندساله مردمِ مظلومِ این منطقه نمی‌دهد. یک‌دفعه شهرداری و میراث فرهنگی به گردن هم می‌اندازند و دست‌آخر همه می‌گویند که طرح به کمیسیون ماده پنج استان ارجاع داده‌شده است؛ اما طرح بیش از دو سال است که در کمیسیون گیر کرده و رأی قطعی صادر نمی‌شود، هیچ‌کس هم پاسخگو نیست. دفعه دیگر میگویند، نه... میراث آنجا را خریده و طرح در کمیسیون تصویب‌شده. بعد که میگویی خب بالاخره می‌خواهید چه‌کاری انجام دهید، دوباره به جمله‌ی اول بازمی‌گردند!

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی، در واکنش به عقد قرارداد بین شهرداری و دانشگاه حکیم سبزواری مبنی بر بازآفرینی بافت گلستان، تصریح کرد: پژوهش و مطالعه بر روی بافت گلستان چند سال پیش به همت آقای صدر زاده (مدیر نوسازی و بهسازی وقت شهرداری) و تیم ایشان صورت گرفته است که نتیجه آن در قالب یک طرح اجرایی به شهرداری وقت ارائه شد؛ اما در آن هنگام که فقط یک قدم تا اجرایی شدن این مطالعات و پژوهش مانده بود، با عوض شدن شهردارِ وقت و نگاه مغرضانه ایشان، آقای صدرزاده عزل و تمام کار ایشان به فراموشی سپرده شد!

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: از سرگیری سه‌باره! طرح پژوهش بر روی بافت گلستان، یعنی همان دور باطل، یعنی هیچ عزمی برای یک حرکتِ عملیِ جدی در راستای حل کردن مشکل مردم گلستان، از سوی مسئولین وجود ندارد. احتمالاً این طرح هم مثل بقیه، کارکردش فقط در موسم انتخابات و رأی‌گیری است. چرا "اعتمادِ مردم" را هزینه‌ی شو و میتینگ انتخاباتی‌تان قرار می‌دهید؟!

دهقانی افزود: انجمن اسلامی با نگاه علمی و سازنده از ریاست دانشگاه خواستار است ابتدا وارد این بازی‌های قدیمی مسئولین شهری نشوند و ثانیا اگر عزم جدی در حل بحران‌های شهری دارند، باید دانشگاه، اساتید و پروژه‌های دانشجویی را به حل معضلاتی مثل مشکل قنوات سبزوار و کم‌آبی شایع در شهرستان و مواردی ازاین‌دست سوق دهد و از کارهای پیشین انجام‌گرفته (مانند آقای صدر زاده) آگاهی یابد. ممکن است این‌ها کاربرد تبلیغاتی نداشته باشد، اما درد مردم را درمان می‌کند!

وی گفت: دوباره به مسئولان محترم گوشزد می‌کنیم، مردم را بازیچه نمایش انتخاباتی‌شان نکنند. آگاه باشید که مردم فریب این رفتارهای دوگانه را نخواهند خورد. پیشنهاد می‌کنیم به‌جای صدقه دادن، پس‌انداز کنید که دو ماه آینده قطعاً به دردتان خواهد خورد!

دهقانی در پایان ضمن تشکر از خدمات و زحمات بی‌دریغ مهندس صدر زاده، گفت: از فرماندار محترم به‌عنوان ناظر بر این قرارداد خواهش می‌کنیم، حداقل یک روز دست خانواده‌شان را بگیرند، بروند و با این مردم زندگی کنند. شاید آن موقع به‌جای نگاه ابزاری و انتخاباتی، نگاه مسئولانه‌تری نسبت به دردِ مردم پیدا کنند.
Share/Save/Bookmark


محبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۱۱:۴۷
این فرماندار اگه قرار بود کاری بکنه .... تو مدیریت بحران کسکن خوب عمل میکرد تا 5 نفر زیر خر وار ها خاک دفن نشن ! (43643)
 
دانشجو - ورودی 93
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۱۳:۴۴
به حدادنیا بگین ، اگه بیل زنی ، باغپچه خودتو بیل بزن ..... این طرح های عمرانی تو دانشگاه همشون رو هواست ..... بعد 70 میلیون 70 میلیون خرج بیرون می کنه (43644)
 
محسن
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۰۰:۲۴:۵۱
داداش گلم یا آبجی گل تَرَم!

الان این پول داره میاد تو جیب دانشگاه نه اینکه... داره خرج توی دانشجو میشه که بری پژوهش کنی! (43653)
 
ر
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۰۹:۰۶:۵۲
داداش گل تَرَم!
یر حسب تجربه میگم قرار نیست خرج من دانشجو برای پژوهش بشه.
حداد با شهرداری و فلان قرار داد بسته، میخواد جای پای خودشو سفت کنه.
خیلی از استادای معماری و مرمت، مسئول شهری سبزوار بودن. تا حالا "نواستم" که اصلا پژوهش کنن در کوی گلستان (43664)
 
ز.طاهری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۵۲:۲۴
هر چی پروژه و افتتاح و ربان و کلنگ و قیچی ... هست ، نزدیک انتخابات رو میشه ...

رییس محترم دانشگاه هم که از ناهار خوردن هاش با آقای سبحانی و چای خوردن هاش با مقصودی بگیر تا این قرار داد آخر .... نشون داده که درد مردم و دانشجو نداره ............... (43645)
 
ناشناس!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۰:۵۶:۳۷
کی دلش می سوزه به حال این بد بخت ها !
اون سال که پیرزنی به خاطر بافت افتضاح کوی تو آتش بی مسئولیتی این مسئولین بی غیرت سوخت و ماشین آتش نشانی نتونست بیاد تو کوچه شون به کی برخورد ؟!
- هیچکی (43646)
 
دانشجوی سبزوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۱:۰۵:۱۶
واقا نمیدانم که کی یک طرحی میتواند برای آنجا کارساز باشد؟؟!!
کوی گلستانی که اگر دیوار هرخانه ی آنجا را بادست هم فشار دهی میریزد، چه برسد به یک زمین لرزه ای..

جناب ریس دانشگاه و شهرداری محترم نکند منتظرید تا کوی گلستان خودش تخریب شود وبعدا یک طرح را اجرایی کنید هااا؟؟؟
جان جندهزار نفر درخطر است آقایوووووون نسبتا محترم... (43647)
 
ماندگاری ( ورودی 95)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۲:۱۴:۲۸
عکس مصاحبه شونده بسیار بد است !!! (43648)
 
n
Australia
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۴:۱۲:۳۰
ای کاش دغدغه مندان شهر...از حوزه علمیه تا ظرفیت های دیگر مذهبی در شهر... به فکر مستضعفان کوی گلستان بودند. (43649)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۴:۲۵:۵۶
سلام. همه ای کارهای دکتر حدادنیا ظاهری و برای شیره مالیدن سر مردم و مسئولینه. بذار بعد از مسئولیت این آقا، مردم ببینند کدوم کارش رو درست انجام داده؟؟؟!!! (43713)