کد مطلب: 10584
 
دستگيري عامل ۶۴۷ فقره کلاهبري اينترنتي در سبزوار
پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۳
 
با هوشياري پليس فتای سبزوار عامل ۶۴۷ فقره کلاهبرداري با فروش پنل اينترنتي جعلي شناسايي و دستگير شد.
دستگيري عامل ۶۴۷ فقره کلاهبري اينترنتي در سبزوار
 
به گزارش سلام سربدار به نقل از پايگاه خبري پليس، فرمانده انتظامي شهرستان سبزوار با اعلام اين خبر گفت: کارشناسان پليس فتا اين فرماندهي با رصد فضاي مجازي سايتي را که فاقد نماد الکترونيکي بوده و در آن مديريت سايت خود را شركت كاريابي معرفي کرده بود شناسايي کردند.

سرهنگ "سيد محمد هاشمي" افزود: در پي تبليغات فريبنده مبني بر تبليغات فروش پنل کاريابي و درآمد ماهانه ۱۰ميليون ريال کاربران اينترنتي جوياي کار مبلغ ۴۲۰ هزار ريال به حساب اعلام شده واريز مي کنند.

در ادامه بررسي ها مشخص شد کاربران اينترنتي با واريز وجوه و ثبت نام در اين درگاه جعلي منتظر ارائه پنل بودند که با گذشت مدت زماني طولاني از موعد مقرر، پنل مربوطه ارائه نشده و مدير سايت پاسخگو نيست.

کارشناسان پليس فتا با بررسي هاي فني- تخصصي در فضاي مجازي درگاه جعلي را شناسايي و با استعلام به عمل آمده مشخص شد ۶۴۷ تراکنش با اين حساب به مبلغ ۱۷۰ميليون و ۵۸۸ هزار ريال انجام شده است و اين شرکت کاريابي فاقد هرگونه مجوز و وجود خارجي است.

سرهنگ هاشمي ادامه داد: کارشناسان پليس فتا با بدست آوردن ادله و مستندات ديجيتالي لازم در خصوص فعاليت مجرمانه اين سايت جعلي، عامل کلاهبرداري در شهر سبزوار را شناسايي و با هماهنگي مقام قضائي دستگير کردند.

متهم ۲۶ ساله که يکي از طراحان حرفه اي سايت مي باشد در تحقيقات اوليه منکر هرگونه اتهامي شده که در ادامه بازجويي هاي با مشاهده ادله و مدارک ديجيتالي کافي جرم که با دقت نظر و کارشناسي جمع آوري شده به بزه انتسابي اعتراف کرد.

سرهنگ هاشمي تصريح کرد: متهم پس از بازجويي هاي تکميلي با تشکيل پرونده راهي دادسرا شد.
Share/Save/Bookmark