کد مطلب: 12889
 
دانشگاه حکیم سبزواری و معضل گرمای این روزها؛
اگر مسئولین دانشگاه گرم‌شان شود، سیستم‌های سرمایشی روشن می‌شود!
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
 
یکی از دانشجویان این دانشگاه می‌گوید: همین چند روز پیش وقتی از گرمای کلاس‌ها و سخت بودن شرایط خصوصا برای خانم ها که حجاب بیشتری دارند و قطعا بیشترین فشار بر روی آن هاست، شکایت بردیم جواب گرفتیم «هوا که گرم نیست» ، یا گاها می گویند «سیستم گرمایشی و سرمایشی فقط به دست مسئولین تاسیسات دانشگاه روشن می‌شوند و آن هم در صورتی که خودشان احساس گرما یا سرما داشته باشند».
ماه رمضان تقریبا به نیمه رسیده و ما شاهد روزهای تقریبا گرمی در فصل بهار هستیم؛ و کاملا طبیعی است که در این گرمای هوا نیاز به سیستم سرمایشی احساس شود.

اما درست در همین روزهایی که حتی مدارس ابتدایی و خیلی از ادارات مجهز به این سیستم هستند، جای بسی تعجب است که دانشجویان دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه حکیم سبزواری این روزها بدون کولر به سر می برند و جالب تر اینکه اعتراضات دانشجویان از گرمای هوا در کلاس های گاها ۵۰ نفره و یا بیشتر به جایی نمی‌رسد و پاسخ‌های جالبی هم شنیده می‌شود.

یکی از دانشجویان این دانشگاه می‌گوید: همین چند روز پیش وقتی برای بار چندم به یکی از مسئولین از گرمای کلاس‌ها و سخت بودن شرایط خصوصا برای خانم ها که حجاب بیشتری دارند و قطعا بیشترین فشار بر روی آن هاست، شکایت بردیم جواب گرفتیم «هوا که گرم نیست» ، یا گاها می گویند «سیستم گرمایشی و سرمایشی فقط به دست مسئولین تاسیسات دانشگاه روشن می‌شوند و آن هم در صورتی که خودشان احساس گرما یا سرما داشته باشند».

البته لازم به ذکر است که اکثر اساتید دانشگاه و مسئولین نسبت به گرما و عدم روشن بودن کولرها اعتراض دارند و در گوشه کنار اکثر اتاق های مسئولین پنکه های روشن به چشم میخورند و احتمالا این باعث سکوت شان نسبت به گرمای هوا شده است.

اما دانشجویان غیر بومی که در خوابگاه اقامت دارند، بیشتر از دانشجویان دیگر معترض به گرمای هوا هستند که بیشترشان از شب نخوابیدن‌ها به علت گرما شکایت دارند؛ شکایت‌هایی که به هیچ جا نمی‌رسد...
Share/Save/Bookmark