کد مطلب: 12429
 
۱۵۰۰ کارگـر ساختمـانی سبـزوار همچنـان فاقـد خدمات بیمه هستند
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۰
 
رئیس اداره کار سبزوار گفت: حدود ۵ هزار کارگر ساختمانی در این شهرستان دارای پروانه کار هستند که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی محروم هستند.
۱۵۰۰ کارگـر ساختمـانی سبـزوار همچنـان فاقـد خدمات بیمه هستند
 
عقیل مختاری در گفت وگو با تسنیم در سبزوار اظهار داشت: حدود پنج هزار کارگر ساختمانی در این شهرستان دارای پروانه کار هستند که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی محروم هستند. ظرف یکسال گذشته حدود ۵۰۰ نفر از کارگران ساختمانی دارای پروانه کار از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند شدند.

وی با اشاره به ایجاد انجمن کارگران ساختمانی در سبزوار عنوان کرد: راه اندازی این انجمن در شناسایی کارگران، برگزاری دوره‌های آموزشی کسب مهارت‌های کار ساختمانی و غیر آن موثر است.افزایش سهمیه بیمه کارگران ساختمانی از مهمترین خواسته‌های این قشر است.

مختاری به اجرای طرح سرشماری کارگران ساختمانی اشاره کرد و افزود: این افراد می‌توانند با مراجعه به سایت www.samanerefah.ir در آن ثبت نام کنند. کارگرانی می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره مند شود که در این سامانه ثبت نام کرده باشند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سبزوار در ادامه به اجرای "طرح حلقه مهربانی" این شهرستان اشاره کرد و افزود: این طرح در راستای تداوم فعالیت های افراد نیکوکار در زمینه اهدا لوازم خانگی به افراد نیازمند اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح براساس ابلاغ وزارت، کار، تعاون و رفاه اجتماعی در شهرستان اجرا می‌شود و افراد نیکوکار می‌توانند با ارسال پیامک به شماره"۲۰۰۰۶۴۴۹" اعلام آمادگی خود را برای همکاری در این طرح اعلام کنند. این طرح از اسفند ماه امسال آغاز شده و مراحل ابتدایی خود را طی می‌کند و انتظار می‌رود افراد نیکوکار با حضور خود این اداره را در اجرای این طرح یاری کند.
Share/Save/Bookmark