کد مطلب: 12393
 
تـاکید امام جمعـه بر بـرگزاری بـاشکوه نکـوداشت حکیم سبزواری/اقامه نماز جماعت در جوار آرامگاه اسرار
شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰
۱
 
امسال روزی به نام آن حکیم سبزواری در تقویم ملی کشور به ثبت رسیده است و مردم سبزوار باید قدر حکیم سبزواری را بدانند و با حضور در کنار آرامگاهش، حداقل با قرائت فاتحه‌ای به آن عالم اندیشمند عرض ارادت کنند.
تـاکید امام جمعـه بر بـرگزاری بـاشکوه نکـوداشت حکیم سبزواری/اقامه نماز جماعت در جوار آرامگاه اسرار
 
به گزارش سلام سربدار، حجت‌الاسلام غلامرضا مقیسه، امام جمعه شهرستان سبزوار در خطبه‌های نماز جمعه ظهر امروز، ششم اسفندماه، با بیان اینکه ایمان واقعی، ایمانی است که در قلب انسان جاری شده باشد و با عمل تحقق پیدا کند، تصریح کرد: نتیجه ایمان آرامش و آسایش روحی و اطمینان قلبی است.

وی با اشاره به اینکه دنیای مادی با تمام امکاناتش نتوانسته است، آسایش روحی را فراهم کند ولی به دنبال آسایش جسمی است، افزود: بین آسایش جسمی و آرامش روحی فاصله زیادی وجود دارد و آرامش روحی تنها مطاعی است که در مکتب پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) وجود دارد.

امام جمعه سبزوار با اشاره به برگزاری همایش نکوداشت حاج ملاهادی سبزواری در هشتم اسفند در این شهرستان، اظهار کرد: امسال روزی به نام آن حکیم سبزواری در تقویم ملی کشور به ثبت رسیده است و مردم سبزوار باید قدر حکیم سبزواری را بدانند و با حضور در کنار آرامگاهش، حداقل با قرائت فاتحه‌ای به آن عالم اندیشمند عرض ارادت کنند.

وی با ابراز اینکه در روز نکوداشت آن عالم دینی، نماز مغرب و عشاء در کنار آرامگاه اسرار اقامه خواهد شد، بیان کرد: برگزاری شب شعری به نام آن حکیم از برنامه‌های دیگر روز نکوداشت حاج ملاهادی است.

حجت‌الاسلام مقیسه با تأکید بر حمایت از انتفاضه فلسطین، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در همایش بین‌المللی انتفاضه فلسطین در تهران، گفت: صهیونیزم بین‌الملل بر این عقیده و باور است که تمام مردم جهان از مسلمان و مسیحی همه خادم یهودیان هستند و اموال آنان متعلق به یهود است.

وی با بیان اینکه با این تفکر، صهیونیست‌ها به دنبال تصاحب کشورهای مختلف از نیل تا فرات با تشکیل مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل هستند، افزود: نتیجه این همه مذاکره و صلح آیا غیر از ظلم و ستم به ملت مظلوم فلسطین بوده و آیا تاکنون آوراگان فلسطین به وطنشان برگشته اند؟

نماینده ولی فقیه در سبزوار با تأکید بر اینکه مقاومت تنها راه مقابله با صهیونیست‌ها است، اضافه کرد: هدف آمریکا و اسرائیل در به وجود آوردن داعش، نشان دادن چهره خشن از مسلمانان جهان است و با کمک عربستان به دنبال اختلاف و درگیری بین مسلمانان هستند.

حجت‌الاسلام مقیسه در پاسخ به اینکه چرا تاکنون داعش به اسرائیل حمله نکرده و مجروحان آنان در اسرائیل مداوا می‌شوند، ابراز کرد: رژیم آل سعود به کمک آمریکا و اسرائیل، داعش را برای ایجاد جنگ نیابتی در کشورهای مسلمان و کشتن مسلمان به وجود آوردند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایکنا


حوزوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۳:۴۳:۳۸
چرا دانشگاهیان برای مفاخر حوزوی در سبزوار نکوداشت می گیرند بدون هماهنگی با حوزویان و نهاد های حوزه . امام جمعه از این همایش کی خبر دار شده و چه نقشی داشته ؟ حوزه علمیه اصلا از این ماجرا خبر دارد ؟ چند نفر از حوزویان سبزواری مقیم قم ، مشهد ، تهران و ... از این همایش اطلاع دارند ؟
امام جمعه محترم و مدیر حوزه باید این مهم را نظارت کنند . مفاخر حوزوی سبزوار کم شخصیت هایی نیستند که شان و جایگاه شان اینقدر سبک شمرده شود . برای چنین نکوداشتی علامه ای چون جوادی آملی باید دعوت شود . بزرگان و مراجع پیام دهند . اساتید و فرهیختگان حوزه قم و نجف و مشهد مقاله بنویسند . و خروجی اش جهانی باشد نه در حد یک دانشکاه ! (43696)