کد مطلب: 6425
 
طالبی در نخستین گفتگویش با سلام سربدار:
اصلا به حاشيه ها فکر نمي کنم/ پيدا کردن درآمد پايدار براي شهرداري مهم ترين اولويت من است/ چهار سال آينده را دوره طلايي همکاري و کار خواهیم کرد
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۱
۶۱
 
من معتقدم که شهرداري شورا و مردم يک تيم هستند و ارگان ها و سازمان هاي اجرايي هم تيمي هستند که در ميدان شهر بازي مي کنند. ان شا الله با درايتي که شوراي شهر به خرج خواهد داد و من هم تمام توانم را مي گذارم تا گرفتار حواشي نشويم و در متن بازي کنيم
اصلا به حاشيه ها فکر نمي کنم/ پيدا کردن درآمد پايدار براي شهرداري مهم ترين اولويت من است/ چهار سال آينده را دوره طلايي همکاري و کار خواهیم کرد
 
- آقاي دکتر تبريک مي گوييم که راي شورا بالاخره به شما تعلق گرفت، شما کي خبردار شديد؟

تقريبا يک ربع از از تمام شدن جلسه شورا به من گفتند.

- فکر مي کرديد که شما را انتخاب کنند، شوکه نشديد؟

نه، شوکه نشدم اما خوشحال شدم که زمينه خدمت براي من فراهم شد.

- يعني قبلا اصلا خبر نداشتيد که ممکن است شما انتخاب شويد، مثلا به صورت غير رسمي به شما گفته باشند؟

من بعد از ارائه برنامه در شورا ديگر پيگيري نداشتم اما اخبار را دنبال مي کردم.

- با اين وجود ديشب چطور خوابيديد!؟

خيلي راخت خوابيدم؛ چون اعتقاد دارم خدمت آرامش مي آورد.

- اين درست اما از طرف ديگر چون بار مسئوليت سنگيني را به دوشتان گذاشته اند گفتيم شايد خوابتان نبرده است؟

من چون سعي مي کنم تمام توانم را بگذارم و از توان تمام نيروها از جمله شوراي شهر، نمايندگان،‌ روحانيت، کساني که در دانشگاهها هستند و فرهيختگان شهر استفاده کنم احساس تنهايي نمي کنم. فکر مي کنم اين بار روي دوش همه است. منتها من به شکلي مي توانم اين توان را هدايت و حمايت کنم. بنابراين اعتقادم بر اين است که بار اصلي را مردم برمي دارند و واقعا به دوش يک نفر نيست. اگر موفقيتي باشد موفقيت مردم است و اگر خداي نکرده شکستي هم باشد شکست مردم است. اما با تمام توان سعي مي کنيم که اين شکست به نام مردم نخورد و پيروزي، توسعه و آباداني به نام مردم بخورد.

- الان در دفتر شهرداري هستيد؟

نه، براي ابلاغ حکم مراحل قانوني اي وجود دارد تا آن مراحل طي شود سعي مي کنم اطلاعاتم را به روز کنم.

- برنامه هايتان را در جلسه شورا اعلام کرديد اما مهم ترين چالش شهردراي سبزوار را چه مي دانيد؟

اولين و مهم ترين چالش در شهرداري هاي سراسر کشور مساله مالي است. اين در همه شهرها هست و منحصر به سبزوار نمي شود. منابع مالي اگر تزريق نشود شايد موفقيت هاي بعدي هم حاصل نشود. اما اين به آن معنا نيست که اين منابع مالي لزوما بايد از مردم شهر و شهروندان سبزواري باشد. بايد بدنبال منابع مالي جديد هم رفت. البته اگر منابع مالي تامين و تزريق نشود خوشبختانه به دليل وجود نيروهاي فراوان هم در داخل شهرداري و هم در بيرون از شهرداري براي تدوين برنامه هستند. نيروهاي سبزواري مقيم تهران،‌ مشهد و ديگر شهر ها هم چون دغدغه توسعه شهرشان را دارند به لحاظ برنامه کمک مي کنند. تامين منابع مالي وظيفه من بعنوان شهردار منتخبب، شوراي شهر و ارکان شهرداري است.

- برنامه تان براي تامين مالي شهرداري چيست تا به مشکلات و انحرافات شهردارهاي قبلي از جمله فروش تراکم گرفتار نشويد؟

۵-۶ سر فصل براي تامين درآمدهاي پايدار شهرداري مد نظر هست که در برنامه هايم ارائه دادم. يکي از آنها ماليات هاي بر ارزش افزوده است. شهرداري ها سهمي از ماليات هاي بر ارزش افزوده دارند. اگر شرايط اقتصادي شهر فعال باشد شهرداري ها مي توانند از اين سهم ماليات ها بعنوان يکي از درآمدهاي پايدار استفاده کند. لذا بايد سعي کنيم زمينه هاي فراهم کنيم که چرخه اقتصادي شهر تند و فعال شود. تقريبا ۳ درصد از درآمدهاي حاصل از ماليات بر ارزش افزوده سهم شهرداري ها است که هرچه چرخه فعاليت هاي اقتصادي فعال تر باشد اين ۳ درصد بطور خودکار به شهرداري تزريق مي شود.

مورد ديگر طرح هاي پايلوت است. وزارتخانه ها طرح هاي پايلوت دراند ما آمادگي داريم و طراحي هم خواهيم کرد که اين طرح هاي پايلوت از طريق منابع مالي دولت به سبزوار تزريق شود.

مورد عمده ديگر سرمايه گذران هستند. تا منابع مالي سرمايه گذاران بر طرحهاي شهري تزريق نشود توانايي شهر و شهروندان به حدي نيست که بتواند براي برنامه هاي شهرداري در آينده کفاف بدهد.

مورد بعدي مشارکت مستقيم و غير مستقيم مردم است. شهردراي هاي تهران و اصفهان به خوبي توانسته اند از اين مشارکت ها استفاده کنند ما هم مي توانيم از اين مشارکت ها استفاده کنيم.

خلاصه مي خواهم بگويم تا چرخ مردم نچرخد چرخ شهرداري هم در منابع مالي و برنامه هايش نخواهد چرخيد. ما بايد چرخ مردم را به گردش در آوريم و روان کنيم. بطور طبيعي چرخ مردم مي چرخد ما نبايد مانع چرخيدن آن شويم و تا مي توانيم آن را روان کنيم.

- شما برنامه هاي زيادي در جلسه شورا مطرح کرديد که اميدواريم عملي شود، اما اگر بخواهيد دو سه تا از اولويت هاي کاري خودتان را اسم ببريد اين اولويت ها چيست؟

اولويت اساسي منابع مالي است. ولي در زمينه طرح ها اجازه بدهيد که مطالعه عميق تري داشته باشم و بعد اعلام مي کنم. الان زمان ارائه بودجه سال آينده شهرداري به شورا است من اگر مطلبي بگويم و در برنامه قرار نگيرد شايد درست نباشد. يا موردي را بگويم اما منابع مالي اش تامين نشود خوب نيست. پس اجازه بدهيد در مصاحبه هاي بعدي بگويم.

- يکي از موانع و مشکلات دستگاه هاي اجرايي گرفتار شدن در حاشيه ها است. براي اين که شما ان شا الله گرفتار اين حواشي بازدارنده نشويد چه برنامه اي داريد؟

من معتقدم که شهرداري شورا و مردم يک تيم هستند و ارگان ها و سازمان هاي اجرايي هم تيمي هستند که در ميدان شهر بازي مي کنند. ان شا الله با درايتي که شوراي شهر به خرج خواهد داد و من هم تمام توانم را مي گذارم تا گرفتار حواشي نشويم و در متن بازي کنيم. يک بازي جوانمردانه هم داشته باشيم که بتوانيم به اهداف مان در شهر دست پيدا کنيم.

- اين را از اين جهت گفتيم که به هر حال ۵ نفر از اعضاي شورا به شما راي ندادن ممکن است در آينده خواسته يا ناخواسته حاشيه هايي درست شود؟

من خودم را شهردار ۱۳ نفر عضو شوراي مي دانم. اصلا به اين فکر نکردم، نمي کنم و فکر نخواهيم کرد. پس از اينکه مطلع شدم به همه اعضاي شورا - به جز دو نفر که گوشي هايشان خاموش بود- زنگ زدم و تشکر کردم و بعنوان يک سرباز شورا عرض ارادت کردم.

من اصلا نبايد به اين چيزها فکر کنيم. يعني امکان فکر کردن به اين چيزها را نخواهيم داشت. اگر ابلاغ من تاييد شد بطور طبيعي خودم را شهردار ۱۳ عضور شوراي شهر مي دانم. اصلا به اين موضوعات حاشيه اي فکر نخواهم کرد.

ضمنا اعتقاد راسخ دارم که مخالف هميشه امنيت مي آورد. از طرف ديگر وفاق خيلي خيلي زياد باشد نشانه نفاق است. گفته اند "کثره الوفقا عن النفاق" يعني کثرت وفاق خداي نکرده عامل نفاق است. لذا مخالف مي تواند در توانمند سازي برنامه ها کمک زيادي داشته باشد. معتقدم دوستاني که به هر حال نظر مثبتي راجع به من نداشتند اولا حق مسلم شان بوده است که راي ندهند و ثانيا مطمئن هستم اين عزيزان هم به دليل بلوغ اجتماعي و فکري که دارند به شهردار منتخب همکاري خواهند داشت. در تماس تلفني هم همين را اعلام کردند. ان شا الله يک دوران طلايي از وفاق، همدلي و همفکري را در سبزوار بوجود خواهيم آورد. چهارسال آينده را چهار سال عسلي براي کار مي دانم.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۳:۳۲:۵۱
کسی که در قلبش از گرفتن مسئولیتی خوشحال شود در خدمتگذار بودن و نوکر مردم بودنش شک اساسی کند (18309)
 
ناپلئون
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۴:۵۰:۲۲
آی گفتی ، عالی گفتی...
مقصودی به تاریخ پیوست.... (18318)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۵:۵۴:۰۱
یه کلمه هم از مادر عروس!
بعدش رو هم بخون لطفا.
گفتند که به خاطر چی خوشحال شدن.
چرا عادت دارین همه چیو نصفه نیمه بخونین؟شاید هم عمدا نصفه نیمه خوندین!! (18323)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۶:۲۶:۴۷
کافر همه را به کیش خود بندارد (18331)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۶:۲۷:۴۰
شما از قلب کسی خبر داری چه جالب؟ (18332)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۶:۲۸:۴۳
جمله بندیت ایراد داره ادم شناس (18333)
 
مرتضی
United Kingdom
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۷:۱۸:۲۸
عزیزم این نشانه صذاقت ایشونه...
وگرنه مث همه میتونست بگه بله بار سنگینی از امروز به دوشم گذاشته شد که چون تکلیف است به آن عمل می کنم و.... (18348)
 
دهاتی
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۴:۰۲:۲۰
دکترجون دمت گرم . سنگ تموم گذاشتی . (18311)
 
احمد
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۵:۱۸:۵۵
با سلام.متاسفم برای آقای دباغی که توی سایت سبزوار نیوز هر کامنتی که به نفع خودشون و آقای مقصودی هست رو نشون میدن،و جرأت نشون دادن کامنت های مخالف رو ندارن.نمیدونم ایشون تا کی میخوان به دروغ گفتن ادامه بدن.آقای مقصودی تا لحظه آخر میدون رو خالی نکرد،و هیچ استعفایی درکار نبوده . (18322)
 
کیانی
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۶:۵۸:۵۸
سخنان بسیار علی و مطمئنن عملکرد بسیار عالی تر موفق باشین اقای دکتر (18341)
 
علی
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۸:۰۷:۱۴
مقصودی همانند احمدینژاد به تاریخ پیوست...بلایی که سر سبزوار آورد همیشه در تاریخ خواهد ماند!!! (18357)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۸:۲۵:۱۳
خیلی باحال بود جناب علی خان
قشنگ گفتید (18361)
 
صانعی
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۹:۰۵:۳۲
بسیار عالی بود خدا خیرت بده اقای دکتر مگه شما به درد مردم سبزوار برسی ما که از شما جز خوبی چیزی ندیدیم حرف ها و تهمت های بعضی از این بی وفایان هم به گردن خودشون (18363)
 
مفتح
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۹:۲۹:۲۷
متین شایسته و بجا جواب دادن شهردار سبزوار دکتر طالبی ممنون از حضور شما در عرصه توسعه سبزوار (18368)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۱۹:۳۸:۳۳
قابل توجه بعضی ها :
1-همه دوستان ایشان در این وضعیت آشفته شهرداری مخالف شهردار شدن ایشان بودن
2-ایشان پست های خیلی بالاتری را رد کرده بودند.
3- دکتر پون قبلا موفق نشده بود طرح های عمرانی که به مسیولین سبزوار داده بود رو اجرایی کنه خودش تصمیم به کار گرفت و طبق گفته خودش به این نتیجه رسیده بود که که کلید توسعه شهر در شهرداریه نه فرمانداری و استانداری و وزارت خانه ها (18371)
 
ماست
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۲۱:۳۷:۲۷
مقصودی هم طی لابی گری ها ونون بهم قرض دادناشون چند وقته دیگه رییس آموزش وپرورش سبزوارمیشه میگید نه ازآقای حسینی مدیرکل آموزش وپرورش خراسان دوست ویارقدیمی دکترطالبی بپرسید (18383)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۲ ۲۳:۵۳:۵۱
خاک تو سر اون آموزش پرورشی که مقصودی رئیسش باشه
اون دیگه آموزش پرورش نیست بلکه مجلس ختم آینده دانش آموز هاست (18390)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۰۰:۵۷:۱۶
دروودبه شرفت بانظرت...... (18393)
 
دوغ
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۳:۳۰:۵۰
بشه ؛ مگر جای شما را تنگ میکنه ؟! (18417)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۵:۰۴:۴۸
شما خیلی زود خیت شدی چون همین امروز دکتر بینش رییس اموزش وپرورش شد (18422)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۵:۱۰:۵۱
بی انصافی و بی اخلاقی افت بسیار بدی است که متاسفانه از دوره اقای احمدی نژاد به جان مملکت ما افتاده است مقصودی هم مانند هر مدیری نقاط ضعف و قوت داشت کارهای بزرگی کرد جسارت داشت و البته خطاهایی هم داشت باید به ایشان خسته نباشید گفت و از بیان مطالبی که دور از مروت وانصاف است خودداری نمود (18423)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۱۷:۳۲:۰۶
تشریف بردن به زباله دانی تاریخ (18505)
 
شهروند
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۰۷:۱۵:۳۵
رئیس آمورش و پرورش سبزوار امروز و فردا معرفی می شود و مقصودی نیست بی خود فرافکنی نکنید (18396)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۴:۱۹:۳۳
دکتر مرتضی بینش (18420)
 
United States
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۰۷:۲۴:۲۴
از اقای شهردار خواهش داریم تکلیف نیروها یا بهتر بگه اقوام اقای مقصودی رو که خدا رو شکر کم هم نیستن مشخص کنه...کسانیکه با تضییع حق افراد کارامد و تحصیل کرده و با سواستفاده هر چه تمام تر مقصودی الان دارن از پول بیت المال استفاده میکنن...جسارت دکتر طالبی این رو میطلبه که چنین توقعی ازشون باشه (18397)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۴:۰۰:۲۵
اره واقعا، خدا رو شکر همشون هم پست و سمت دارن از بس که فهمیده و باسوادن!!!!! هر چقدر دوران مقصودی خوردن و بردن بسه دیگه باید تکلیفشون مشخص بشه..... (18419)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۶:۴۱
آقای دکتر از زد و بندها و حیف و میل بیت المال در شهرداری باخبر هستید؟
آیا خبر دارید پرسنل ستاد معادل حقوق ماهانه خود در شهرداری برای خود پاداش و . . . در نظر می گیرند و از بیت المال خرج می کنند (18412)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۳ ۱۷:۱۳:۵۱
بله خبر دارن قطعا (18436)
 
قونشو
۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۰۸:۰۶:۳۲
مال بیت المال و دل بی رحم . (18476)
 
مصطفی
United Kingdom
۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۰۰:۴۹:۰۰
کار کردن تو شهرداری سخته. اگه به عنوان شهردار خواسته باشی با سرعت کار کنی مطمئنا درگیریهای قضایی بیشتر میشه و اصولا هر چه بیشتر دیکته بنویسی بیشتر غلط داری.
مقصودی هر چه بود از خیلی مسئولین ضعیف دوره احمدی نژاد بهتر بودواگر چه بیشتر یک سطل رنگ در دست داشت ولی بعضی از شهرداران قبلی همین سطل را هم به دست نگرفته بودند.
دکتر طالبی نماد یک نسل اصیل انقلابی ، تحصیلکرده با مدرک واقعی (فوق لیسانس جامعه شناسی) و مجرب و موفق در سطوح اجرایی و ملی.
این انتخاب یک انقلاب در مدیریت شهری خواهد بود.
ان شا الله (18465)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۰۱:۴۰:۴۵
دکترطالبی جون! خبرازکارمندات وزدوبندهاشون وحقوق هاشون داری؟ مثلا خبرداری که ریس دایره حقوقی که اتفاقا داماده چیزه...کی بود.. الان سرزبونم بودها...چقدرحقوق میگیره شیطون!!!!!! ببینم جسارت وصداقتت دربرخورد باویژه خواران چقدره؟؟؟؟؟ بعدش مشخص میشه چندمرده حلاجی دکتر! امیداست ازاین آزمون الهی سربلندبیرون بیای! یادت باشه امین بیت المال شدی دکترطالبی (18468)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۱۲:۱۳:۵۲
مبارزه با ویژ خوارانی که سالهاست روی پول بیت المال خیمه زدن فقط کار دکتره....خواهشا رسیدگی کنید...با کمک بعضی از اعضای شورا که ادم های مومن و درستی هستند این کار شدنیه.... (18488)
 
۱۳۹۲-۱۲-۰۲ ۱۳:۲۸:۲۱
اقای دکتر شهرداره کلانتر محل که نیست (20083)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۴ ۱۳:۵۰:۰۶
شهردار مناطق راعوض کن (18497)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۵ ۰۹:۳۲:۴۶
اطلاعاتتون وکامل کنید بعد اظهار نظرکنیددکتر طالبی رو اقای مقصودی معرفی کرد وخودش کنار کشید.به اون مغز کوچیکتون یه کم فشار بیارید مگه میشه رای مقصودی صفر باشه................ (18553)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۵ ۰۹:۵۸:۴۸
جوک سال بود.....ممنون خندیدیم....خجالت بکشید این حرفارو نزنید...اصلا شان ددکتر طالبی کجا مقصودی کجا؟؟؟؟مثل این هست که بگید دکتر روحانی رو احمدی نژاد معرفی کرد:D (18556)
 
سبحان
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۱۶:۱۸:۳۲
آقای مقصودی قبلا معلم بوده و هست من نمی دونم که کی مقصودی رو معرفی کرد دکتر طالبی سابقه درخشانی در شهرداری داره و نیاز به معرفی نداره!!!!! (18698)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۱۹:۳۳:۵۱
مغزفندقی>رای گیری به این شکل بود طالبی 8 رای و نوری 4رای وکاظمی 1رای....مقصودی کدوم گور رای داشت...دریغ ازیک رای..فلک زده (18706)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۶ ۲۳:۳۴:۳۷
هروقت آرم هامون رو بذاریم زمین و آرمان هامون رو برداشتیم، کارها درست میشه (18628)
 
000
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۰۰:۱۲:۳۵
هماهنگ شدن باند صفار... و محسنی و نماینده آنان حسین زاده باانتخاب طالبی چند هدف داشت حذف مقصودی که یکروز ابزار دست آنان بودو احتمال کاندیدشدن برای مجلس داشت و حذف طالبی از رقیب شدن در مجلس و سرگرم شهرداری شدن وی (18654)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۱۹:۳۵:۳۰
نظرتان سنجیده بود...گذرزمان صحت ان را اثبات میکند... (18707)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۰۰:۱۴:۴۳
در جلسه روز جمعه قبل از انتخاب شهردار بین محسنی و سیدجواد حسینی ( حامی طالبی) چه گذشت بده بستان بین آنها جه بودکه ... آقای حسین زاده سریعا شنبه جلسه گذاشت و طالبی انتخاب شد (18655)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۲۳:۴۳:۴۰
دار ودسته حاج قاسم و کوشکی چه انتصاباتی که در این چند روز نداشته اند.تغییرات عمده در هیات مدیره سازمان ها و اطرافیان میرچولی. (18717)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۰۰:۱۷:۳۱
آقای نورنهنگ زارعی مقصودی قلعه نویی سرتان کلاه رفت طالبی با محسنی پشت پرده معامله کردند وشما دلتان خوش هست که شهردار ادامه دهنده را حسن مقصودی است و شما وی را انتخاب کرده اید آینده برشما این صحبت را نمایان میکند. (18656)
 
اکبر
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۰۰:۱۹:۲۷
جالب است میگویند سیاست بی پدر و مادر است محسنی و حسین زاده در ظاهر مخالف طالبی هستند و لی پشت پرده هماهنگ شدند معامله کردند چیزی دادند چیزی گرفتند (18657)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۸ ۰۷:۱۸:۰۴
چقدر تابلوئه که همه ی این کامنت های اخرو یک نفر گذاشته.... (18661)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۹ ۲۰:۳۶:۵۶
دکتر برادر سیدجوادحسینی دوست ورفیق قدیمی شما در دایره حقوقی هست ها یادت نشه از ایشون البته و صدالبته که بی شک یادت هست . (18762)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۱ ۱۳:۴۳:۰۱
اره راست میگه، ببین دکترطالبی تودایره حقوقی ات چه خبره؟ یکی شون داداش دوست قدیمی ات اقای احمدحسینی یه ودیگری داماد...شهره...لطفاعملکردوفیش حقوقی هاشون روبرسی کن دکترطالبی!!! میخوام ببینیم در برخوردبانزدیکان وخواص!!! چیکاره ای شهردارعزیز! امیداست سربلندبیرون بیای (18832)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۱ ۱۰:۱۹:۵۲
شهردار فقط حسین مقصودی (18817)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۱:۲۳
منظورت همون حسین خودمانه
قراره با یکی از اقوامش ازدواج کنم مطمین هستم بهم کار میده (18818)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۳:۰۲
باز هم تخریب
حسین دیگه شهردار نیست لطفا دست از سرش بردارید بنده خدا داره درس میده خوب نیست وجه یک معلم رو تخریب کنید (18819)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۰۹:۵۳:۳۰
من موندم به شاگرداش چی درس میده؟
روش شناسی حیف و میل بیت المال؟
بازشناسی دوستان و اقوام 1 و 2 ؟
چگونه امانت مردم را ارث پدری کنیم ؟ (18883)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۲۱:۴۵:۵۷
بهتره به خودت بچسبونی به قول معروف کافر همه را به کیش خود پندارد خدا از سر تقصیراتت بگذره عجب بزدل و ترسویی و منفعت طلب (18906)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۴ ۲۱:۲۰:۱۹
ومورد دیگر...چگونگی نصب آفتابه ولگن و والور درسطح شهر؟؟؟؟ (18962)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۱ ۱۰:۲۶:۴۷
وقتی به این پیامها نگاه میکنی کاملا مشخصه دو سه نفر نشستند و دارند پیامک سازی میکنند همه رو هم با هم تخریب میکنند از شهردار جدید و قدیم تا اعضای شورا و ........ خدا این جامعه رو که بد اخلاقی درش درونی شده اصلاح کنه انشاء الله (18820)
 
العربيه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۰۱ ۱۸:۱۹:۲۹
اولين كارشهردار طالبي دكتري عربي (گذاشتن الف لام = ال بر سر تمامي اسامي ميادين و خيابان هاي شهر مثل الشريعتي -الانقلاب - الپاسداران- الفلسطين - الباغ ملي - الحاج ملاهادي - الكاشفي البيهق )- 2-اقدام براي حذف السبحاني و المحسني از مجلس- 3-انجام دستورات الابوافضل حسيني و السيدجوادحسيني براي مجلس -فراخوان استخدام كارگر عرب زبان براي شهرداري جهت راحت فهميدن حرف وي-4-پاك كردن اسم الحسين مقصودي از اذهان5-الايجادالكردن الغئله الفتنه المجدد درالسبزوار-6-همكاري باالقاعده براي تخريب سريع مناطق مدنظرشهرداري جهت بازسازي با طرح هاي جديدشهرداري (18841)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۲ ۲۱:۴۶:۵۳
قا اقی دکتر فوق لیسانس جامعه شناسی هم داره اشگول بابا (18907)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۴ ۱۰:۱۹:۱۴
بهت تبریک میگم معلوم میشه یک چیزهایی فهمیدی. (18947)
 
۱۳۹۲-۱۱-۰۴ ۱۷:۲۰:۴۸
نصف اینایی که گفتی خودشون کلمه عربی هستن ال نمیخواست که! (18956)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۰۱ ۱۸:۲۱:۰۱
كثره الوفقا عن انفاق كه فرموديد براي شما صدق مي كند چون پشت پرده شما انتخاب شده بوديد و آنهايي كه به شما راي ندادند صوري اين كار را داشتنددكتر پس ايا اين عامل نفاق به فرموده شما نيست (18842)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۱۱-۱۰ ۱۵:۰۳:۴۹
ارزوي موفقيت براي شهردار جديد مي كنم اميدوارم باهدف خدمت به خلق الله كار كنند و خدماتشان ذخيره اخرت باشد به خدا توكل كن جناب طالبي و حالا كه زمينه خدمت رساني مهيا شده توشه اي خقيقي بر دار ياعلي مدد (19132)