کد مطلب: 12673
 
آیین تجلیل از خیرین کتابخانه ساز
شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۴
 
مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز سبزوار گفت: آئین تجلیل از خیرین کتابخانه ساز سبزوار با هدف قدردانی این افراد و تشویق و مشارکت دیگر اقشار جامعه در کتابخانه سازی برگزار می شود.

مهدی مقصودی با اشاره به اینکه رایزنی های اولیه برای احداث 2 کتابخانه با مشارکت خیران فراهم شده، افزود: باید در زمینه شناخت خیران، ضرورت و تبیین کتابخانه سازی تلاش بیشتری انجام شود.

وی اظهار کرد: از 16 کتابخانه تحت حمایت نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار تنها سه کتابخانه با اعتبارات دولتی احداث شده و سایر کتابخانه ها با حمایتهای نیکوکاران و بخش غیر دولتی راه اندازی شده است.

مقصودی با بیان اینکه ایجاد کتابخانه در پارک های حاشیه شهر پیگیری می شود، اظهار کرد: حدود یک چهارم از وسعت این شهر با جمعیت ۶۳ هزار نفر در سکونتگاه های غیر رسمی و مناطق حاشیه نشین قرار دارد که نبود کتابخانه و کانونهای فرهنگی و هنری در این مناطق به شدت حس می شود.

مدیرعامل انجمن خیرین کتابخانه ساز سبزوار گفت: بر اساس مصوبه فرهنگی شورای اسلامی ، در پارک های حاشیه شهر زمین رایگان به خیرین واگذار می شود تا نسبت به احداث کتابخانه با نامگذاری کتابخانه به نام خود اقدام کنند.

وی افزود: هزینه احداث هر کتابخانه در پارکهای حاشیه شهر یک میلیارد و500 میلیون ریال است و برای 2 نفر به طور مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

انجمن خیرین کتاب سبزوار با تشکیل هیأت موسس ۱۳ نفره در زمستان ۹۲ زیر نظر انجمن خیرین کتابخانه ساز ایرانیان و با هدف فرهنگ سازی در جهت جذب، ساماندهی منابع، امکانات و جلب مشارکت های مردمی در امر خیر کتابخانه سازی و توسعه فرهنگ کتابخوانی تشکیل شد.

آئین تجلیل از خیرین کتابخانه ساز سبزوار دوشنبه شب 9 بهمن ماه در میدان نقابشک (سالن بیهقی) با همکاری فرمانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر، انجمن خیرین کتاب و کتابخانه ساز حکیم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه های عمومی سبزوار برگزار می شود.

Share/Save/Bookmark