کد مطلب: 10198
 
وزارت آموزش‌ و‌ پرورش استعفای جواد حسینی را نپذیرفت
چهارشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۲
۵
 
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی که برای شرکت در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه سبزوار استعفا داده بود گفت: استعفایم پذیرفته نشد و با قدرت در ادامه مسیر آموزش و پرورش استان حضور خواهم داشت.
وزارت آموزش‌ و‌ پرورش استعفای جواد حسینی را نپذیرفت
 
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع کارکنان ستادی این سازمان گفت: از امروز خود را  مدیرکل جدید این سازمان می دانم. کمربندها را می بندیم، اندیشه هایمان را جلا می‌دهیم و با تکیه بر همان شعار یا علی مدد با مغز ورزی، دست ورزی و دل ورزی تمام وجودمان را در خدمت تعلیم و تربیت استان قرار خواهیم داد.

دکتر سیدجواد حسینی در جمع کارکنان ستادی این سازمان در خصوص مطرح شدن بحث استعفای خود افزود: بنده بعد از سفر به کره جنوبی وقتی نگاه عمیق جهانیان به آموزش و پرورش و نقش آن را در توسعه دیدم مصمم شدم در عرصه جدیدتری به آموزش و‌پرورش خدمت کنم و آن هم میدان مجلس شورای اسلامی بود، این تصمیم را به دلیل تعهد سیاسی و اجتماعی و اجرایی ام گرفتم. این در حالی است که ما در این دوره آرامترین دوره آموزش و پرورش را طی کردیم و خوشبختانه درحال پیمودن دوره مطلوب این سازمان بودیم و شاید ترک سازمان در این شرایط از نظر شخصی به نفع من نبود ولی به دلیل تعهد اجتماعی و سیاسی و فرهنگی ام حاضر بودم از نفع شخصی خودم بگذرم.

وی ادامه داد: در ۲۷ خرداد استعفا دادم ولی وزیر آموزش و پرورش مخالفت کرد تا اینکه بحث استیضاح وزیر پیش آمد. بنده به دوستان وزارت عرض کردم اگر آقای دکتر فانی از مجلس مجدد رای اعتماد بگیرد چون آرامش در آموزش و پرورش می ماند من استعفای مجدد خواهم داد و اگر خدای ناکرده رای اعتماد مجدد را کسب نکرد قطعا به دلیل مصلحت آموزش و پرورش باقی خواهم ماند. تا اینکه در روز چهارشنبه سوم تیر دقیقا روز پایان مهلت استعفا خوشبختانه دکتر فانی با رای بالای نمایندگان در وزارت ابقا شد و بلادرنگ اینجانب مجدد استعفای کتبی خود را ارائه کردم ولی به چند دلیل امروز به محل کار بازگشته و در پست مدیر کلی ادامه خدمت خواهم داد. اول اینکه استعفای دوباره بنده ازسوی وزارت خانه مورد پذیرش واقع نشد، گرچه اگر به جناب آقای دکتر فانی تاکید و پافشاری می کردم وزیر محترم اخلاق گرا، احتمالا موافقت می کردند.

دکتر حسینی دلیل دوم را ترجیح خرد جمعی بر نظر فردی عنوان کرد و توضیح داد که: تقریبا در این مدت اینجانب با گروههای سیاسی ،اجتماعی ، معلمین و مدیران و پیشکسوتان و مجمع خیرین مدرساز مشورت داشتم، اکثر آنها ادامه خدمت در مسئولیت آموزش وپرورش را برای من مورد تاکید قرار می دادند و در نهایت خلاصه اینکه به رای و خرد جمعی اعتقاد دارم رای و نظرجمع را بر دیدگاه و مصالح فردی خود ترجیح دادم و امروز اعلام می کنم با افتخار به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش خراسان رضوی با انگیزه تر از گذشته به کار خود ادامه می دهم و انشاالله کمربندهایمان را برای کار بیشتر و خدمت کیفی تر به فرزندان این مرز و بوم محکم تر از گذشته خواهیم بست و بیشتر از پیش در خدمت تعلیم و تربیت خواهیم بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی


کلاه قرمزی
United States
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۴:۲۲:۰۷
شایدم محک زدی و دیدی جایگاه خودتم از دست میدی. لاجرم . . . (34214)
 
م.ط
United States
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۶:۰۸:۱۶
اقای دکتر علت قبول نکردن وزیر با استعفای شما نمایندگان خراسان رصوی بودند اگر شما استعفا میدادی نمایندگان دلواپس انقدر به وزیر فشار می اوردند تا گزینه مورد علاقه خودشون رو به عنوان مدیر کل تحمیل میکردند و شما از همه بهتر در جریان این موضوع هستی و میدونی در نتیجه فکرنمیکنم علت عیر از این داشته باشه (34225)
 
م.ط
United States
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۵:۴۱
اقای دکتر با توجه به فصای موجود در مجلس و اینکه نمایندگان خراسان رضوی با گزینه اصلاح طلب با پست مدیر کلی مخالف بودند شما با سیاست عمل کردی یک جورایی دست وزیر رو تو پوست گردو گذاشتی شما میدونستی اگه استعفا بدی نماینده هااینقد فشار به وزیر میارن که گزینه مورد علاقه خوشون رو بزارن و قاعدتا این رو وزیر نمیخواد از طرفی شما کاری کردی که به وزیر نشون دادی ه من نماینده می تونستم بشم و شما نزاشتی (34226)
 
م.ط
United States
۱۳۹۴-۰۴-۱۰ ۱۶:۱۹:۵۱
حالا با توجه به اینکه مجلس به سمتاعتدال میره در سال اینده ان شا ء الله ا نجا هست که وزیر جبران میکنه و شما رو به منصب بالاتری منتقل میکنه چرا چون برای پست مدیر کلی دغدعه نماینده ها رو نداره میدونی اقای دکتر فعلا که سیاست مطرح کردن داره جواب میده (34227)
 
یک اموزش و پرورش دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۱۷:۲۷:۴۴
واقعا وقتی بدون غرض برسی کنیم


مدیر کل اموزش و پرورش خراسان استاد دانشگاه مدیری توانمند در استان که افتخاری است برای خراسانی ها قدرش را باید دانست (36254)