کد مطلب: 12475
 
مهـر و مـوم میـدان دام سنگیـن سبـزوار
پنجشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
 
رئیس شبکه دامپزشکی سبزوار اعلام کرد: میدان قدیم دام سنگین این شهرستان با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی مهر و موم شد.
مهـر و مـوم میـدان دام سنگیـن سبـزوار
 
دکتر ولی الله جغتایی، پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میدان قدیم دام شهرستان به دلیل نداشتن پروانه بهداشتی دامپزشکی با گرفتن دستور از مقام قضایی پلمب شد.

وی ادامه داد: مالک میدان قدیم دام سبزوار هیچگونه مجوز و استعلامی دریافت نکرده و فقط دارای پروانه صنفی است در حالی که بر اساس قوانین سازمان دامپزشکی کلیه مراکز موظف به دریافت پروانه بهداشتی هستند.

جغتایی گفت: این میدان دام در حریم شهری قرار دارد و مالک نمی تواند نسبت به دریافت پروانه بهداشتی اقدام کند و در صورتی که مالک تمایل به ادامه فعالیت داشته باشد باید براساس آیین نامه های بهداشتی مکان دیگری را برای استقرار انتخاب کند.

میدان قدیم دام سنگین سبزوار در یک کیلومتری جنوب این شهر در جاده سبزوار - روداب قرار دارد که از سال ۶۴ مرکز مبادلات دام سنگین سبزوار و شهرستان های مجاور بوده است.

این میدان ۱۲ هزار متر مربع مساحت و ۳۰ غرفه دارد که ۲۷ دلال رسمی با کد اقتصادی در آن فعالیت می کنند و ظرفیت عرضه آن بیش از ۳۰۰ دام سنگین است.

میدان جدید دام سبزوار اخیرا در ۶ کیلومتری محور سبزوار - مشهد در گستره پنج هزار متر مربع زمین با زیربنای هزار و ۸۰۰ متر مربع با ظرفیت عرضه ۲۰۰ راس دام به بهره برداری رسید است.

میدان جدید دام سبزوار دارای جایگاه عرضه، سکوی تخلیه، قرنطینه، باسکول، استقرار دامپزشک، اتاق کنترل، انبار علوفه، کشتار اضطراری و بخش های اداری است.
Share/Save/Bookmark