کد مطلب: 12231
 
با حضور تولیت آستان قدس رضوی؛
فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) در سبزوار افتتاح شد
سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
۱
 
فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) در شهرستان سبزوار با حضور تولیت آستان قدس رضوی افتتاح شد.
فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) در سبزوار افتتاح شد
 
به گزارش سلام سربدار، معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی شامگاه دوشنبه ۲۷ دی ماه در این آیین افتتاحیه از اجرای ۲۶ پروژه افزایش فضای کتابخانه‌ای از سوی آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: طراحی فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) سبزوار توسط سازمان عمران و توسعه خراسان و بر اساس معماری ایرانی و اسلامی اجرایی شده است. همچنین در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی تمام مواد، مصالح و تجهیزات به کار رفته در آن نیز ایرانی است.

مهندس خلیل اکبری با بیان اینکه بر اساس منویات رهبری معظم و منشور هفتگانه آستان قدس رضوی توسعه فضاهای فرهنگی مورد توجه قرار دارد، تصریح کرد: فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) یکی از اقداماتی است که در راستای افزایش فضای کتابخانه‌ای در زمینی به مساحت ۱۲هزار و ۳۰۰ متر مربع احداث شده است.

وی با اشاره به اهدای زمین فرهنگسرای امام رضا(علیه‌السلام) از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر سبزوار، خاطرنشان کرد: زیربنای این فرهنگسرا ۳۵۰۰ متر مربع بوده و عملیات اجرای آن از سال ۹۰ شروع و افزون بر ۹ میلیارد تومان از منابع مالی آستان قدس رضوی برای اجرای آن هزینه شده است.


معاون فنی و عمران موقوفات آستان قدس رضوی با بیان اینکه سالن آمفی تئاتر با مساحتی حدود ۵۰۰ مترمربع و ظرفیت ۴۲۰ نفر، ۲ قرائت‌خانه مستقل خواهران و برادران به مساحت ۱۱۰۰ متر مربع، کلاس های درس و فضاها و نگارخانه های فرهنگی با زیربنای ۵۵۰ مترمربع از دیگر ویژگی‌های این فرهنگسراست، عنوان کرد: ابتدا در سال ۹۰ بنا بر آن بود که این فرهنگسرا در زمینی به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و با بودجه کمتری اجرایی شود که در بازنگری‌های انجام شده مساحت پروژه افزایش یافت و تغییراتی برای بهبود طرح صورت گرفت.
Share/Save/Bookmark


United States
۱۳۹۵-۱۱-۱۳ ۱۳:۵۸:۱۹
آدرس مکانی آن کجاست؟ (43556)