کد مطلب: 9702
 
هشدار دهیاری برگو به افزایش مهاجرت از روستاها:
با این روند در سه سال آینده برگویی وجود نخواهد داشت!
سه شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۹
 
با این روند در سه سال آینده برگویی وجود نخواهد داشت!
 
وبلاگ دهیاری روستای برگو نوشت:

عدم توجه به مشکلات روستائیان و نبود امکانات مناسب چند خانواده از روستای برگو را شهر نشین کرد. در سالی که گذشت همچون سالهای گذشته به تعداد مهاجرین از روستا اضافه گردید و از جمعیت ساکن در روستا کاسته شد.

این در حالیست که در سال ۱۳۹۳ با توجه به یکصد مورد نامه نگاری با مسولین مختلف هیچ گونه خدماتی جهت بهبود وضعیت زیست محیطی و طرح های عمرانی به روستائیان ارایه نشده است.

روستای برگو نیز همچون تعدادی دیگر از روستاها در آستانه مرگ تدریجی قرار دارد. اگر به یک بیمار به موقع دارو نرسد و درمان نشود قطعا مرگ وی را بدنبال خواهد داشت و این مصداق برای روستاهایی نظیر برگو هم صدق می کند. در اینجا جا دارد هشدار خود را درباره نزدیکی خالی شدن از سکنه روستای برگو ظرف یک یا دو سال آینده اعلام نماییم.

یک روستایی می تواند در روستا کار کند و بیشتر از ده برابر مصرف خود محصول به بازار تحویل دهد و به اقتصاد کشور کمک نماید و در حالی که همین فرد با مهاجرت به شهر از یک تولیدکننده به یک مصرف کننده تبدیل می شود و در راستای تامین امکانات و امنیت حاشیه نشینی دولت به مراتب بیشتر در شهر به آنها خدمات ارایه می نماید و این مصداق بارز عدم مدیریت مسولین و نبود عدالت در منطقه می باشد.

اگر طبق روال گذشته نمایندگان مجلس و فرماندار و شخص بخشدار روداب و دیگر مسولین به دید کمی جمعیت و نبود منافع در راستای جمع آوری رای در زمان انتخابات و... از این روستاها حمایت ننمایند کمتر از سه سال آینده برگویی وجود نخواهد داشت.
Share/Save/Bookmark