کد مطلب: 11837
 
بـرادران: تمـام روستـاهای سبزوار تـا پـایان ۹۵ گاز رسانی می‌شوند!
سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۳
 
فرماندار سبزوار گفت: تمامی روستاهای سبزوار تا پایان سال ۹۵ از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.
به گزارش سلام سربدار، احمد برادران افزود: پارسال ۵۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تکمیل ۲۰۱ طرح عمرانی نیمه‌تمام در سبزوار اختصاص داده شد که از این میزان ۱۶ میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها در قالب ۲۳ طرح عمرانی، بهداشتی، خدماتی، ورزشی و آموزشی برنامه‌ریزی و مصوب تنظیم و در دستور اجرا قرار دارد، تصریح کرد: تمامی طرح‌های اجرا شده دارای ۲۵.۶ درصد پیشرفت فیزیکی است.

برادران گفت: براساس برآوردها تاکنون ۲۸ درصد از اعتبارات مصوب این طرح‌ها از محل اعتبارات استانی و تملک دارایی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح گازرسانی به ۱۷ روستای شهرستان در بخش‌های روداب، ششتمد و مرکزی با ۱۹ میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته و سال جاری با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در سال گذشته گفت: در حال حاضر عملیات گاز رسانی به ۱۱ روستا از این تعداد با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی رو به اتمام است و امیدواریم تا پایان دهه مبارک فجر این طرح به بهره برداری برسد.

فرماندار سبزوار افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان سال ۹۵ تمام روستاهای این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

برادران با اشاره به برق‌رسانی به همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار شهرستان سبزوار گفت: برق‌رسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت سال ۸۲ به پایان رسید و تنها ۵ آبادی باقیمانده با زیر ۱۰ خانوار جمعیت نیز در مرحله اجرای طرح برق رسانی قرار دارند.

وی با اشاره فعال بودن کارگاه طرح راه آهن سبزوار نیز گفت: در حال حاضر ۳۵ کیلومتر از این طرح آماده انجام عملیات بالا است و عملیات خاکی و تکمیل پروژه در حال اجرا است که اعتبار ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان نیز از محل بودجه سال جاری به این طرح اختصاص یافته است.

فرماندار سبزوار با اشاره به اختصاص قیر مورد نیاز برای تکمیل طرح‌های هادی و آسفالت معابر روستایی گفت: مشارکت خیرین در اجرای طرح های هادی روستایی، احیا و مرمت قنوات، انتقال آب، آسفالت راه‌های روستایی، ایجاد صنایع در مناطق روستایی بستر خوبی را برای کمک به دولت در اجرای طرح‌ها و برنامه‌ها فراهم می‌کند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران