کد مطلب: 12377
 
۷۳ هزار سبزواری از بیمه سلامت بهره مند شدند
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۰
 
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت:۷۳ هزار نفر در اجرای طرح تحول نظام سلامت در سه سال گذشته در این شهرستان از بیمه درمانی سلامت بهره مند شدند.
احمد برادران در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد فاقد دفترچه درمانی بودند و با صدور بیمه سلامت در حوزه بهداشت و درمان شناسنامه دار شدند.

وی ادامه داد: توجه به راه اندازی اورژانس هوایی در مراکز استان ها از دیگر خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان است و در همین راستا اورژانس هوایی در شهرستان های غرب خراسان رضوی با وجود موقعیت جغرافیایی و نقاط صعب العبور راه اندازی شد.

برادران گفت: بیمارستان ۲۴۵ تختخوابی حشمتیه سبزوار با هزینه بیش از۶۰۰ میلیارد ریال و مجهز به کلنیک های تخصصی و فوق تخصصی در دولت یازدهم به بهره برداری رسید در حالی که پیش از آن قرار بود این بیمارستان به بخش خصوصی واگذار شود.

فرماندار سبزوار افزود: سال قبل در طرح نوآوران سلامت ۹ هزار بیمار در ۶۸ روستای محروم شهرستان های سبزوار و داورزن در بخش های چشم پزشکی، دندانپزشکی و زنان به صورت رایگان معاینه و از خدمات درمانی بهره مند شدند.

برادران ادامه داد: طرح سلامت بهداشت و درمان از اولویت های سه گانه دولت تدبیر و امید است و دولت مصمم به رفع کامل معضلات سلامت شهروندان است.

وی اظهار کرد: قبل از دولت تدبیر و امید، کشور دچار بحرا ن دارویی شده بود و با کار کارشناسی در دولت یازدهم کمبود دارو از ۳۳۰ قلم به ۱۰ قلم کاهش یافت.

برادران گفت: قبل از اجرای طرح تحول سلامت ۱۱ میلیون نفر در کشور فاقد دفترچه خدمات درمانی بودند و دولت در اولین اقدام این افراد را تحت پوشش بیمه ای قرار داد.

وی افزود: گسترش عدالت درمانی و کاهش فرانشیز پرداختی مردم در بیمارستان ها به کمتر از ۶ درصد از دیگر آثار مثبت در طرح تحول سلامت است.

فرماندار ویژه سبزوار گفت: ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت و کیفیت هتلینگ در بیمارستان ها، حضور پزشکان مقیم در مراکز درمانی و بیمارستان ها و ترویح زایمان طبیعی برخی از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت است.

وی افزود: تشکیل پرونده سلامت الکترونیک برای شهروندان نیز از اقدامات پیش روی دولت در حوزه سلامت جامعه است.
Share/Save/Bookmark