کد مطلب: 11846
 
عصـارزاده: تـرویـج فـرهنگ ایثـار و شهـادت بـاعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
چهارشنبه ۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۸
۵
 
مشاور شورای شهر سبزوار گفت: اگر در اجتماع، فرهنگ ایثار وجود داشته باشد، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص در خانواده‌ها و نسل جوان در اجتماع شهری خواهیم بود.
عصـارزاده: تـرویـج فـرهنگ ایثـار و شهـادت بـاعث کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود
 
ابوالفضل عصارزاده به مناسبت سالروز عملیات آزادسازی مهران با اشاره به فرموده امام خمینی(ره) که "مهران را هم خدا آزاد کرد" اظهار داشت: این عملیات در برگ زرین کتاب هشت ساله دفاع مقدس به یادگار خیل زیادی از عزیزان رزمنده و مردم ایران زمین به یاد مانده و امروزه که در گلزار شهدای شهر گذری می کنیم روی سنگ قبور شهدای سبزواری تعداد زیادی محل شهادت، شهر مهران است.

مشاور فرهنگی هنری شورای شهر سبزوار با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موجب شکوفایی فضای شهر و شهروندان جامعه می‌شود گفت: با توجه به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند شهیدان نقاط مشعشع در صفحات درخشان تاریخ هستند که همچون ستارگان پرفروغ می‌درخشند؛ هیچ موضوعی به اندازه ایثار از مشروعیت و مبنای مشروع دینی برخوردار نیست.

وی در خصوص معنای ایثار افزود: فرهنگ ایثار، فرهنگ ازخودگذشتگی، روحیه فداکاری و گذشت برگرفته از سیره پیامبر اکرم"ص"و امامان به خصوص مکتب سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین"ع"است.

مشاور شورای شهر سبزوار ادامه داد: امروز جان‌فشانی شهیدان، ایثارگری جانبازان و آزادگان سرافرازمان باعث شده تا ایران اسلامی در چشم شیاطین جهانی به ابهت و اقتدار دست پیدا کند.

وی تصریح کرد: هر جا که روحیه ایثار و فرهنگ شهادت‌طلبی وجود داشته باشد، شاهد موفقیت و دستاوردهای بی‌نظیر این فرهنگ در تمام حوزه‌ها هستیم.

عصارزاده گفت: ایثار به معنای گذشتن از حق خود و واگذاری آن به دیگران است و زمانی که جان خود را برای حفظ کشور، مملکت، ناموس و دین فدا کنیم به درجه‌های بالادست پیدا می‌کنیم. و چه فرهنگ و هنری والاتر از شهادت که امام کبیر فرمودند: شهادت هنر مردان خداست.

وی با اشاره به اثر فرهنگ ایثار و شهادت گفت: اثر فرهنگ ایثار و شهادت را می‌توان در هشت سال جنگ و تمامیت سرزمینی شاهد بود که بر مبنای این محوریت قرار داشته تا ایران اسلامی بتواند برابر آن مواجهه کند.

وی افزود: اگر در اجتماع، فرهنگ ایثار وجود داشته باشد، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی به خصوص در خانواده‌ها و نسل جوان در اجتماع شهری خواهیم بود.

مشاور شورای شهر سبزوار خاطرنشان کرد: امیدواریم فرهنگ ایثار و شهادت در هر جامعه ی شهری بتواند سرلوحه ی همه ی شهروندان آن شهر شود. و خدا را شاکریم که از اوایل سال۹۵ فضای شهری و شهروندی شهر سبزوار را با همت شورای شهر، بنیادشهید و امورایثارگران، شهرداری و روابط عمومی شهرداری و ادارجات و موسسات مربوطه و از همه مهم تر خود مردم دیار سربداران بوی ایثار و شهادت بدهیم.
Share/Save/Bookmark


Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۰ ۰۶:۰۳:۳۶
يک سبزواري
اقاي مشاور شما به جاي اين حرف هاي کلي و قشنگ بايد چند کار مهم و عملي را دنبال کنيد:
1- راه اندازي کتابخانه تخصصي جنگ
2- تکميل فرهنگسراي آزادگان که پارسال کلنگش با حضور اعضاي شوراي شهر و ديگر مسئولان در پارک آزادگان به زمين زده شد. اين فرهنگسرا با حضور حجت الاسلام ابوترابي به زمين زده شد و قرار بود ايشان اعتبارش را بدهد. آيا کسي پيگيري کرده است. يک ماه ديگر سالروز ورود آزادگان است.
3- تکميل مجتمع فرهنگي کنار گلزار شهدا که سال گذشته مسئولان بنياد شهيد ساختش را آغاز کردند. آيا خبر داريد اين مجتمع به کجا رسيده و چه وضعي دارد؟
4- تحقيق و پژوهش و انتشار کتاب درباره شهدا و نقش رزمندگان سبزوار در دفاع مقدس. باور کنيد در اين زمينه خيلي عقب هستيم. خيلي شهرها تا حالا چند کتاب خوب درباره نقش رزمندگان و گردان هاي شان در جنگ منتشر کردند. آيا از اين عقب ماندگي ها خبر داريد.
5- ساخت فيلم و انيميشن و ديگر کارهاي هنري و فرهنگي ماندگار درباره شهدا و رزمندگان.

جناب مشاور همه اين ها قول ها و وعده هاي اعضاي شوراي شهر و ديگر مسئولان بوده است. اين با حضور همين اعضا و مسئولان کلنگ زني شده است. آقاي مشاور شما بايد با رايزني و همکاري با ديگر نهادها مثل بنياد شهيد، سپاه و بسيج اين کارهاي بزرگ را بکنيد.
اگر مي خواهيد فرهنگ ايثار و شهاد در جامعه ماندگار شود بايد اين کارها را بکنيد اينها کارهاي واقعي و ماندگار است.
آقاي عصار زاده حرفهاي کلي و قشنگ زدن کاري ندارد و همه هم دارند همين حرف ها را مي زنند. يعني منبر رفتن خيلي راحت و ساده است و همه ما در اين زمينه تخصص داريم اما کسي نيست کار عملي کند. چون کار عملي سخت است و خون دل خوردن مي خواهد.
____________ (42393)
 
محمدرضا شم آبادی فرزندشهید
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۱۷:۰۶
خیلی بیشتر از کپنت صحبت کردی شما اگه دلسوز وجرات داشتی اسمت ومینوشتی بعدشم ظاهرا توی خوابی یاخودت رو زدی به خواب ایشون مشاور شورا هستند نه عضو شورا وبعدشم این دوست ما وفرزند شهید عزیزما خودشون بیشتر از ده پانزده ساله توی این شهر داره کار دفاع مقدسی انجام میده .تاتر کار کرده .فیلم کار کرده .داستان نوشته و.. همشم راجع به دفاع مقدس بوده . شمابرو دق ودلی تو سر مسولین دربیار نه این بنده خدا (42421)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۰۷:۳۶:۱۱
سلام آقا محمدرضا
ادب خیلی چیز خوبیه ، منم فرزند شهیدم و اردات دارم به حمید اما یک مشاور کارش همینه که مشاوره بده و پیگیر امور باشه
من واقعا از کسی که متن رو نوشته تشکر میکنم (42856)
 
فرزندشهید
۱۳۹۵-۰۴-۱۱ ۱۹:۱۸:۳۵
خیلی بدبختی که با اسم مستعاریک سبزواری وارد سایت ها میشی وهروقت این فرزند عزیزشهید خبری ازش میزارن دقیا همین حرفات وکپی میکنی ومیزاری. معلومه داری ازحسادتش میمیری. (42422)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۰۷ ۰۷:۳۹:۵۴
سلام
شما می تونی به جای اینکه یک سبزواری رو بدبخت بخونی بری این موضوعات رو از بنیاد شهید خواستار بشی
چرا 2سال کلنگ فرهنگسرا کنار گلزار شهدا خورده اما حتی یک کلنگ جهت پی ریزی کار نخورده درحالی که حداقل مبلغ... تومان تو حساب بنیاد برای این کار هست و اگه فرزند شهید بشی و تا الان اومده باشی به گلزار باید یادت باشه تو زمانی که داشتن مقبره پدرانمون رو به این اوضاع در می آوردند کلی آهن زیاد داشتند که گفتند برای این فرهنگسراست
اون آهنها که هست(اگه باشه)پول هم که دارند چرا حداقل ستون هاش تا الان کار نشده (42857)