کد مطلب: 12458
 
پیشنهاد برگزاری انتخابات الکترونیک در مشهد، سبزوار و تربت حیدریه
دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۷
 
فرماندار مشهد گفت: پیشنهاد دادیم تا انتخابات شورای شهر در ۳ شهرستان مشهد، سبزوار و تربت حیدریه به صورت الکترونیک برگزار شود.
به گزارش سلام سربدار به نقل از ایسنا، رحیم نوروزیان یکشنبه ۲۲ اسفند در نشست خبری با بیان اینکه یکی از افتخارات این دولت برگزاری انتخابات موفق در سال ۹۴ بود، اظهار کرد: این اولین بار بود که ما در انتخابات تلفات نداشتیم و متوسط ابطال انتخابات در دورههای قبل ۱۲ حوزه بوده که در انتخابات قبل به دو حوزه رسید.

وی با اشاره به ثبت‌نام از کاندیداهای انتخابات شورای شهر، تصریح کرد: چون ثبت نام‌ها مصادف با ایام عید شده است قانون تبصرهای را اعلام کرده و طبق هماهنگیهای صورت گرفته افرادی که میخواهند ثبت نام کنند می‌توانند به مراکز پلیس ۱۰+ بروند.

فرماندار مشهد با اشاره به اینکه اعتبار این گواهی از تاریخ صدور به مدت سه ماه است، گفت: افرادی که میخواهند در انتخابات شورای شهر ثبت نام کنند از همین الان به مراکز پلیس ۱۰+ بروند و گواهی خود را بگیرند که این مساله به روزهای آخر ثبت نام نکشد؛ چراکه در این مراکز احتمال ازدحام وجود دارد.

نوروزیان خاطرنشان کرد: براساس هماهنگیهای صورت گرفته قرار است مراکز پلیس ۱۰+ در ایام ثبت نام ها نیز به داوطلبان خدمات ارایه کند.

وی با بیان اینکه براساس زمان بندی ۲۵ اسفندماه دستور آغاز انتخابات شوراهای شهر و روستا توسط وزیر کشور صادر می‌شود، گفت: ما همان روز صدور آگاهی ثبت نام از داوطلبان انتخابات شورای شهر را منتشر میکنیم.

فرماندار مشهد یادآور شد: تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۹۶ اعلام نظر قطعی هیأت نظارت استان در رابطه با کاندیداهای تائید صلاحیت شده شورای شهر است که یک روز بعد از آن یعنی در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۲ اسامی تائید شدگان را منتشر میکنیم داوطلبان انتخابات شورای شهر نیز میتوانند از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۶ لغایت ۲۷ اردیبهشت ۹۶ براساس قانون تبلیغات خود را انجام دهند.

نوروزیان با بیان اینکه ۳۰ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات در مشهد داریم، گفت : حدود ۱۴۴۰ شعبه اخذ رأی نیز برای انتخابات در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: ستاد انتخابات استان به هیأت نظارت پیشنهاد کرده تا انتخابات شورای شهر در سه شهرستان مشهد، تربت حیدریه و سبزوار الکترونیکی برگزار کند که اگر این پیشنهاد با موافقت هیأت نظارت روبه رو شود، ما ظرفیتهای آن را نیز پیش‌بینی کرده‌ایم.

فرماندار مشهد با اشاره به اینکه در انتخابات شورای اسلامی شهر در دوره قبل ۹۲۰ شعبه اخذ رأی در مشهد وجود داشت، افزود: در این دوره آمار بالاتر می‌رود؛ چراکه نگاه ما این است تا مردم برای دادن رأی اذیت نشوند، برخی شعب پرجمعیت هستند و ما بنا داریم در کنار این شعب، شعب دیگری هم داشته باشیم تا از ازدحام در شعب اخذ رأی جلوگیری شود؛ چراکه این کار هم اخذ رأی را آسانتر میکند و هم شمارش آراء را.

نوروزیان با اشاره به اینکه در دور قبل ۸۰۰ کاندیدا در انتخابات شورای شهر ثبت نام کردند، اظهار کرد: از این تعداد ۲۵ نفر وارد شورای شهر شدند که در انتخابات پیش رو در شهر مشهد ۱۵ نفر، شهرستان ملک آباد ۵ نفر و شهرستان رضویه ۵ نفر در شورای شهر حضور خواهند داشت.
Share/Save/Bookmark