کد مطلب: 12863
 
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری:
نمایندگان فراموش کرده‌اند که وکیل مردم هستند/ مخالفت سبحانی‌فر با طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس علنی شد + فیلم
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۱
۱
 
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: متاسفانه سبحانی به عنوان نماینده مردم در مجلس، مشتاق شفاف کردن نظرات خود نبوده و حتی حاضر هم نیست از رای خود دفاع کند.
سید علی دلاوری، مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: بعد از تصویب لایحه CFT در مجلس و ارسال آن به شورای نگهبان واقعا شگفت زده شدیم و برای ما که متن FATF را کامل و دقیق مطالعه و بررسی کرده ایم، جای سوال بود که ادله موافقان FATF در مجلس برای دفاع از آن چیست.

دلاوری ادامه داد: برای همین موضوع از سبحانی فر، نماینده موافق FATF در شهرستان سبزوار دعوت کردیم که در مناظره‌ای با موضوع بررسی ابعاد FATF شرکت کرده و ادله خودشان در دفاع از FATF را شفاف بیان کنند، ولی متاسفانه با پاسخ منفی دفتر وی به درخواست کتبی ما که یک ماه پیش ارسال شد، مواجه شدیم.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری افزود: متاسفانه سبحانی به عنوان وکیل و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اصلا مشتاق شفاف کردن نظرات خود نبوده و امروز هم حتی حاضر نیست از رای خود دفاع کنند.


وی به حضور روز گذشته سبحانی فر در دانشگاه حکیم سبزواری اشاره کرد و گفت: اما دیروز اتفاق جالبی رخ داد؛ سبحانی فر دیروز بصورت سرزده و به طور کاملا اتفاقی نزدیک به انتخابات مجلس به عنوان بازرسی از پروژه‌های عمرانی دانشگاه حکیم سبزواری در دانشگاه حضور یافت و در پاسخ به دانشجویانی که از وی مطالبه شفافیت کرده بودند، گفت با شفافیت آراء نمایندگان مخالف است.

دلاوری اظهار داشت: نمی‌دانم چه اعتماد به نفسی است که نمایندگان مجلس ما را فرا گرفته، انگار یادشان رفته که نماینده و وکیل مردم هستند، نه سرور یا بالا سر مردم. مردم حق دارند از رای نمایندگان‌شان باخبر باشند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند ای مردم بدانید حقی که شما بر گردن من دارید، این است که چیزی را از شما مخفی نگاه ندارم.

وی بیان کرد: نمایندگانی که با شفافیت اطلاعات مالی مردم برای آمریکا و اسرائیل موافقت می‌کنند چطور حاضر نیستند مردم را از آراء و اموال خود با خبر کنند؟ چنین نمایندگانی به هیچ وجه مورد تایید نیستند. امام و رهبری می‌گویند مردم باید در صحنه باشند و به این معنا نیست که هر چهار سال یک بار بیایند و یک رای بدهند و بروند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : دانشجو


ع رامشینی
۱۳۹۷-۰۸-۲۵ ۱۳:۴۲:۱۶
یادش به خیر انتخابات ... همینا شام دادن به مردم و رای آوردن ... دقیقا همینا (44326)