کد مطلب: 12313
 
روایت حسین مقصودی از وضعیت بد اقتصادی کشور:
بیش از ۷۰ درصد از واحدهای شهرک صنعتی تعطیل اند/ تورم تک رقمی نشده و بیکاری در کشور بی سابقه است
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
۵
 
امروز یک عده نه مقصودی را می خواهد و نه سبحانی را و فقط دنبال منافع شخصی شان هستند. همین افراد امروز پناهگاه خود را سبحانی می بینند و فکر می کنند مقصودی برای قلع و قمع آمده است. امروز به آقای سبحانی گفتم که برخی مدیران شهری می خواهند بین من و شما اختلاف بیاندازند.
بیش از ۷۰ درصد از واحدهای شهرک صنعتی تعطیل اند/ تورم تک رقمی نشده و بیکاری در کشور بی سابقه است
 
اولین نشست خبری حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب در مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب ۲۰ بهمن در محل هتل کاملیا برگزار شد.

به گزارش سلام سربدار، حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب در مجلس شورای اسلامی تورم حاکم بر کشور را بی سابقه دانست و گفت: دولت اعلام می کند تورم زیر ده درصد است در صورتی که تورمی که در کشور داریم تورم پنهان است. چون کارخانه ها تعطیل شده اند رقابتی نیست که بخواهد تورم خودش را نشان دهد. در قسمت های از بازار که راکد نیست مولفه های تورم محاسبه شوند فاجعه است. تورم تک رقمی نشده
اینجا بود که طرح استیضاح وزیر اقتصاد را کلید زدم که مردم در کف خیابان دنبال پول شان هستند وزیر اقتصاد بخاطر بدهی خودش مانع وصول مطالبات مردم شده است. بعد از طرح استیضاح بود که وزیر اقتصاد از بدهی اش صرف نظر کرد و مشکل پرداخت مطالبات مردم برطرف شد.
و بیکاری کشور در حال حاضر در بعد از انقلاب بی سابقه است. در خود سبزوار بیش از ۷۰ درصد از واحدهای شهرک صنعتی تعطیل اند.

حسین مقصودی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره لیست وی در انتخابات شورای شهر گفت: من در انتخابات هیچ لیستی ارائه نمی کنم. من در هئیت عالی نظارت در انتخابات هستم و نمی توانم در انتخابات از کسی حمایت کنم. در این جایگاه دنبال انتقام گیری و پرونده سازی برای مخالف مان هم نخواهم بود.

وی در ادامه علت اختلاف های این نماینده با سبحانی فر را برخی مدیران شهری دانست افزود: روزی که آقای سبحانی جشن پیروزی گرفت من در روداب بودم. ولی بدون دعوت خودم را به سبزوار رساندم و در جشن پیروزی شرکت کردم. مهندس سبحانی خوشحال شد ولی اکثراً از حضور من ناراحت بودند. امروز یک عده نه مقصودی را می خواهد و نه سبحانی را و فقط دنبال منافع شخصی شان هستند. همین افراد امروز پناهگاه خود را سبحانی می بینند و فکر می کنند مقصودی برای قلع و قمع آمده است. امروز به آقای سبحانی گفتم که برخی مدیران شهری می خواهند بین من و شما اختلاف بیاندازند. برای توسعه سبزوار حاضرم دست دشمنانم را هم ببوسم.

این نماینده درباره طراحی استیضاح وزیر اقتصاد در مجلس گفت: بانک صادرات می گفت مبلغ بدهی موسسه میزان ۳۵۰۰ میلیارد تومان است و این بانک پرداخت این مبلغ برایش مقدور نیست. این در حالی بود که کل بدهی مردم از این موسسه حدود ۸۰۰ میلیارد بود که متوجه شدیم باقی این بدهی مربوط به وزارت اقتصاد است که بابت ارزش افزوده از این موسسه طلبکار است. اینجا بود که طرح استیضاح وزیر اقتصاد را کلید زدم که مردم در کف خیابان دنبال پول شان هستند وزیر اقتصاد بخاطر بدهی خودش مانع وصول مطالبات مردم شده است. بعد از طرح استیضاح بود که وزیر اقتصاد از بدهی اش صرف نظر کرد و مشکل
به نامه ای که به فرماندار و استاندار نوشتم افتخار می کنم.قدرت نظارت یک نماینده آنقدر هست که بتواند یک استاندار را به چالش بکشاند. بعد از آن نامه بود که معاون وزیر تماس گرفت که در سبزوار چه اتفاقی افتاده و تجهیزات لازم را ارسال کردند.
پرداخت مطالبات مردم برطرف شد. درباره پدیده شاندیز هم به وزیر گفتم که پشت مشکل پدیده فساد اداری است. ادارات مختلف مدعی بودند ۴ هزار میلیارد تومان از پدیده بدهکارند. وقتی مطالبات مردم برطرف شد سوال های مان را پس گرفتیم. هر جای که سوال یا استیضاح می کنیم برای شهر و منطقه منفعت دارد.

وی در ادامه با انتقاد از سیستم بودجه ریزی کشور گفت: نظام بودجه ریزی کشور متاسفانه براساس چانه زنی است و تا وقتی مبنای بودجه ظرفیت ها و پتانسیل ها نباشد مملکت اصلاح نمی شود. دولت روحانی در بودجه ریزی همان راهی را می رود که دولت احمدی نژاد و دولت های قبل رفته اند. نماینده باید به وزرا التماس کند تا بتواند پول بگیرد.

حسین مقصودی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگارن درباره رفتار متناقض در حادثه قنات کسکن و پلاسکو گفت: به نامه ای که به فرماندار و استاندار نوشتم افتخار می کنم. آن نامه باعث تسلی خاطر خانواده های داغ دیده شد. قدرت نظارت یک نماینده آنقدر هست که بتواند یک استاندار را به چالش بکشاند. بعد از آن نامه بود که معاون وزیر تماس گرفت که در سبزوار چه اتفاقی افتاده و تجهیزات لازم را ارسال کردند.

این مقام مسئول در ادامه افزود: در حاثه پلاسکو شهرداری تهران مظلوم واقع شد. مجوز پلاسکو اداری بود در سال ۴۱ بدون پایان کار برای مصارف تجاری افتتاح می شود. بعد از انقلاب هم هیچ شهرداری اقدامی برای تعطیلی پلاسکو نکرده است. قالیباف بیش از ۱۴ نامه برای پلاسکو صادر کرده و مقصر ستاد پیشگیری جرم قوه قضاییه است که به نامه ها اعتنا نکرده است. مقصر فرماندار تهران است که بعد از این نامه ها جلسه شورای تامین را برگزار نکرده است.

ای نماینده دلیل عدم توسعه سبزوار را ناهماهنگی مدیران دولتی و بخش خصوصی دانست
نخبگان فکری و سیاسی شهر متاسفانه انسجام ندارند و بحای تشکیل اتاق فکر برای توسعه سیاسی، بدنبال حذف مدیران مخالف هستند. متاسفانه انتصابات در سبزوار سیاسی بوده و هست.در دورانی قرار داریم که سبزوار در عقب ماندگی قرار گرفته است.
و گفت: نخبگان فکری و سیاسی شهر متاسفانه انسجام ندارند و بحای تشکیل اتاق فکر برای توسعه سیاسی، بدنبال حذف مدیران مخالف هستند. متاسفانه انتصابات در سبزوار سیاسی بوده و هست. اگر اصفهان موفق می شود دلیلش انتصاب براساس شایستگی است و دلیل عقب گرد خراسان و بویژه سبزوار انتصاب مدیران سیاسی است. در دورانی قرار داریم که سبزوار در عقب ماندگی قرار گرفته است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پیشرفت مقصودی در هشت ماه اول مجلس را نسبت به دیگر نمایندگان دوره های قبل سبزوار بی سابقه دانست گفت: دعای پدر و مادر و قشر کارگر پشت سرم هست. از اولین روزی که رای آوردم دنبال بودم تا صندلی ها را در دنیای سیاست شناسایی کنم. در ادامه این مسیر در ایام عید نوروز تصمیم گرفتم رئیس نمایندگان استان بشوم. اکثر نمایندگان استان دنبال بودند که هئیت رئیسه شوند من هم تعهد اخلاقی دادم که به آن ها رای بدهم و آن ها هم تعهد دادند که من رای بدهند. از آقای سبحانی هم تعهد اخلاقی گرفتم و برایش حتی یک نفره در مجلس رای جمع کردم ولی ایشان در نهایت در انتخابات مجمع نمایندگان استان به من رای نداند.

این نماینده درباره فساد صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: هر نماینده در مجلس صندوقی دارد که نامه های محرمانه بدون مشخصات فرستنده برایش ارسال می شود. برای فساد صندوق ذخیره فرهنگیان هم شاید برای دیگر نماینده ها هم اطلاعات ارسال شده ولی جرئت پیگیری نداشته اند. در افشای این فساد هم پشتم به مردم گرم بوده و هست.

حسین مقصودی مبلغ جذب شده در دو سال اخیر برای راه آهن سبزوار را کمتر از دو میلیارد عنوان کرد و افزود: نهایتاً دو یا سه بار مبالغی در حد ۵۰۰ میلیون برای پروژه راه‌ آهن تحقق پیدا کرده است.
Share/Save/Bookmark


علی
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۴:۳۵:۵۸
سلام جناب مقصودی خسته نباشید متاسفانه بدبختی سبزوار از همین دو نمایندگی بودن هست که اول با هم دست همت می بندند ولی بعد از مدتی تیغ همت را تیز می کنند و این است که سبزوار نسبت به شهر های همسایه واقعا عقب مانده است (43591)
 
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۸:۵۱:۳۰
سلام حسین اقاکسی ازمن بهترنماینده سبحانی رانمیشناسد باتوکل به خداوبرای خلق خداپیش بروبد پیروزید انشاالله (43593)
 
مرتضی
United States
۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۲۰:۰۱:۳۲
درودبریکه تازمردمیدان مقصودی که باصداقت تمام کارای خودشون رواثبات کردن دمت گرم اقای مقصودی (43594)
 
علی
۱۳۹۵-۱۱-۲۳ ۰۱:۰۰:۲۷
این سبحانی جیره خور دولت روحانی و وکیل دولت هست نه ملت.کشور نابود شده ولی باز میگه برجام خوب بوده.احتمالا واسه تو خوب بوده (43597)
 
صابری
۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۲۳:۱۵:۵۶
با سلام بهتر است همه ما دست از بازی سیاسی برداریم اول برای رضای خدا وبعد برای خلق خد ا کار کنیم و با اتحاد و همدلی مشکلات را حل کنیم فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری خیلی شفاف و روشن است وبرای آنهایی که گوش کرشان را باز کرده اند واین سخنان را نمی شنوند خیلی متاسفم وباید فکری به حال خودشان بکنند (43651)