کد مطلب: 12791
 
حسین مقصودی، نماینده مردم سبزوار در نطق اضطراری در مجلس:
آقای روحانی! پنبه را از گوش خود دراورید و دردهای مردم را بشنوید + صوت کامل سخنان صریح مقصودی خطاب به روحانی
سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۳
 
حسین مقصودی، در نطق اضطراری امروز در مجلس گفت: آقای رئیس‌جمهور پنبه را از گوش خود درآورید، از اتاق شیشه‌ای بیرون آیید و بین مردم بروید و به ندا و صدای بیکاران پاسخ دهید و صدای بیوه‌زنان و صدای افسردگی جوانان و همچنین صدای بی‌ارزش شدن پول ملی کشور و صدای شکسته شدن کمر کاسبان خرد و کوچک را بشنوید و فکری به حال وزارتخانه‌ها و تیم اقتصادی خود کنید.
به گزارش سلام سربدار، حسین مقصودی در نطق میان‌دستور خود در نشست علنی امروز مجلس با اشاره به دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری گفت: ان‌شاءالله نمایندگان و به ویژه هیأت رئیسه و به‌طور خاص رئیس مجلس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را سرلوحه عملی کار خود قرار دهند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما‌ه‌هاست دلسوزان نظام از تمام جریان‌های سیاسی، از سالخوردگی و بی‌انگیزگی و به ویژه ازهم‌گسیختگی و بی‌برنامگی تیم اقتصادی دولت صحبت می‌کنند، اما رئیس‌جمهور شاید گوش شنوا نداشت و همه را سیاسی دید و نتیجه این سیاسی دیدن را دیروز در کف خیابان‌ها دیدیم.

وی افزود: رئیس‌جمهور چشمان خود را بر حقیقت بست، صدای نمایندگان را در رأی ناپلئونی به وزیر کار ندید و امروز صدای آن را در کف خیابان‌ها می‌شنویم.

مقصودی خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر تفاوت وزرای سالخورده و بی‌انگیزه را با وزیر جوان همگان دیدند. وزرای خسته و بی‌رمق کابینه هر روز از دست‌های پشت‌پرده و افشاگری قریب‌الوقوع خبر می‌دادند اما وزیر جوان آقای کابینه، آقای جهرمی وعده افشا داد و ساعتی بعد پشت پرده را رو کرد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور پنبه را از گوش خود درآورید، از اتاق شیشه‌ای بیرون آیید و بین مردم بروید و به ندا و صدای بیکاران پاسخ دهید و صدای بیوه‌زنان و صدای افسردگی جوانان و همچنین صدای بی‌ارزش شدن پول ملی کشور و صدای شکسته شدن کمر کاسبان خرد و کوچک را بشنوید و فکری به حال وزارتخانه‌ها و تیم اقتصادی خود کنید.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور اگر وزرای کار، اقتصاد، جهاد کشاورزی و رئیس بانک مرکزی را به خاطر رفاقت و یا مسائل سیاسی و باندی نگه داشته‌اید، بدانید که خیانت شما در تاریخ ایران ثبت و ضبط خواهد شد.

مقصودی با بیان اینکه دولت آقای روحانی از نظر اقتصادی بیماری است، خاطرنشان کرد: غلط‌ترین تصمیم دولت تثبیت نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی بود. همان دلاری که مشهور به دلار جهانگیری است. در سه ماه گذشته ۱۹ میلیارد دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان ثبت سفارش شد و این میزان نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری دارد و این دلیل وجود رانت در این نرخ است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چه مرجعی نظارت دارد که واردکنندگان کالا با ارز ۴۲۰۰ تومان کالا را وارد کرده و در بازار بفروشند. از مجلس درخواست دارم کمیته ویژه‌ای را جهت پیگیری این کار تشکیل دهد.

وی در پایان گفت: دلیل حاکم شدن نرخ‌های غیررسمی و قاچاق از ۶۲۰۰ تومان تا ۹۰۰۰ تومان درباره دلار چیست؟ اگر ۵۰ درصد نرخ تخصیص‌یافته را با نرخ دلار جهانگیری (دلار ۴۲۰۰ تومان) و بازار آزاد مقایسه کنیم، ۲۰ هزار میلیارد تومان مابه‌التفاوت آن است و سؤال اینجاست که این رانت به جیب چه کسانی رفته است.

Share/Save/Bookmark