کد مطلب: 12601
 
معاون وزیر صنعت و معدن:
۱۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای نیمه تمام صنعتی اختصاص می‌یابد‌
جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۳
 
معاون وزیر صنعت و معدن گفت: امسال ۱۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای نیمه تمام اختصاص داده شد.
به گزارش سلام سربدار محسن صالحی نیا در بازدید از طرح‌های صنعتی در سبزوار با بیان اینکه امسال 10 هزار میلیارد تومان برای تکمیل واحدهای نیمه تمام اختصاص داده شد، اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده 10 هزار میلیارد تومان برای تامین پنج هزار دستگاه برای نوسازی تجهیزات صنعتی فرسوده کارخانه‌های کشور اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه 10 هزار میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات در گردش برای کارخانه‌های متقاضی و صنعتگران اختصاص داده شد عنوان کرد: در مجموع 30 هزار میلیارد تومان برای توسعه و رونق صنعت در کشور با تصویب دولت به واحدهای صنعتی اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 170 هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات رفع موانع تولید به 25 هزار واحد تولیدی در کشور پرداخت شد تصریح کرد: از این میزان 130 هزار میلیارد ریال به 15 هزار واحد صنعتی پرداخت شد. دولت در تلاش است با اختصاص اعتبارات زمینه برای رونق بخش صنعت در کشور را فراهم کند که در سال گذشته بخش مهمی از این هدف گذاری محقق شد.

وی با اشاره به واحد صنعتی کابل خودرو سبزوار نیز گفت: این واحد صنعتی تامین کننده بخش مهمی از قطعات خودروی مورد نیاز کشور است که بایستی با به روز رسانی تجهیزات و امکانات خود زمینه برای تولی قطعات مورد نیاز خودروهای جدید را فراهم کند.

معاون امورصنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: همچنین امسال و با تصویب دولت تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران و فعالان عرصه صنعت توریسم و گردشگری در سطح کشور پرداخت می‌شود.این تسهیلات در راستای نوسازی و خرید تجهیزات مورد نیاز سرمایه گذاران برای رونق بخش کردشگری پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت از سرمایه گذاران در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند، گفت: این حمایت‌ها در قالب طرح‌های معاف از مالیات، بسته‌های تشویقی، پرداخت تسهیلات است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : تسنيم