کد مطلب: 12494
 
استاد رحیم پور ازغدی در جمع فعالان فرهنگی سبزوار:
اشرافی گری در کشور به فرهنگ تبدیل شده است/ اگر واردات یک کشور از صادرات بیشتر باشد قطعا جامعه اسلامی نیست
سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸
 
حسن رحیم‌پورازغدی گفت: بيش از ٣٠ ميليون جوان آماده به كار و ازدواج در كشور ما وجود دارد که مسؤولان بايد از اين فرصت ويژه براي رونق كشور استفاده كنند.
اشرافی گری در کشور به فرهنگ تبدیل شده است/ اگر واردات یک کشور از صادرات بیشتر باشد قطعا جامعه اسلامی نیست
 
به گزارش سلام سربدار، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ساعتی پیش در گردهمایی نخبگان و فعالان فرهنگی سبزوار اظهار کرد: سبزوار یکی از دژهای اسلام انقلابی، سیاسی و تشیع عرفانی و جهادی بوده، چراکه بی تردید اهمیت این شهرستان به دانشگاهی بودن آن نیست بلکه سبزوار در حساس ترین بزنگاه های تاریخ اسلامی و تشیع سرنوشت ساز بوده و چهره های درخشانی به لحاظ علمی و فرهنگی از این دیار در آسمان ایران درخشیده اند.

وی با بیان اینکه مهم ترین دغدغه امروز ما موضوع اشتغال و تولید ملی است، افزود: امسال باید بیشتر از سال های گذشته به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه شود، بنابراین، برای عملیاتی شدن این مهم می توان از پژوهش هایی با موضوع سبک زندگی و بهبود وضعیت اقتصادی بهره برد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بیش از ٣٠ میلیون جوان آماده به کار و ازدواج در کشور ما وجود دارد که مسؤولان باید از این فرصت ویژه برای رونق کشور استفاده کنند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم توجه مسئولان به موضوع اشتغالزایی و کارآفرینی، گفت: انجام فعالیت اقتصادی، فرهنگی و مدیریتی جامعه را به سوی توسعه و پیشرفت سوق می دهد و براساس روایت های قرآن عمل صالح در راه خداست.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه اکنون اشرافی گری در کشور ما به فرهنگ تبدیل شده است، افزود: سرمایه داران زیادی به دلیل تامین درآمد های معیشتی به هیچ عنوان به کار کردن علاقه ای ندارند.

وی گفت: برخی بانکها به محلی برای تجمیع سپرده سرمایه گذاران، با هدف دریافت سود بانکی و ارائه تسهیلات با بهره بالا به متقاضیان تبدیل شده اند که این مساله نیز تولید کشور را نابود می کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: بر عملکرد برخی بانکها نظارتی وجود ندارد و بعضی افراد از شبکه بانکی تسهیلات کلان دریافت می کنند در حالی که بانکها باید بر مبنای بانکداری اسلامی و قوانین اسلام عمل کنند.

وی مهم ترین لازمه انجام فعالیت های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی را کار جهادی دانست و ادامه داد: تمامی شغل های ما شریف هستند ولی بیکاری بد ترین ننگ و ذلت جامعه محسوب می شود و خداوند انجام کار را برای کودکان، کهنسالان و بیماران منع اعلام کرده است.

عضو شورای انقلاب فرهنگی افزود: انجام فعالیت صالح بهترین فرصت برای عاقبت خیری مسلمانان در دنیا و آخرت است.

رحیم پور ازغدی بیکاری را مهم ترین عامل پدیدار شدن اعتیاد، طلاق و معضلات اجتماعی عنوان کرد و گفت: کار کردن انسان با کسب لقمه حلال گره خورده است و به جای تهدید می تواند به عنوان فرصتی ویژه برای کسب درآمد حلال و عمل صالح تبدیل شود.

وی با اشاره به لزوم تغییر برخورد قوه قضائیه با مجرمان، بیان کرد: براساس قوانین اسلامی باید با فرد مجرم مجازات بدنی، مالی و کاری انجام شود و باید جریمه کاری نیز در قوه قضائیه مورد توجه قرار گیرد.

عضو شورای انقلاب اسلامی عنوان کرد: اگر واردات یک کشور از صادرات بیشتر باشد قطعا جامعه اسلامی نیست.

رحیم پور ازغدی با بیان اینکه ۹۰ درصد میزان قاچاق کالا در کشور ما به وسیله گمرک های رسمی انجام می شود، گفت: مسئولان باید مشکلات اقتصادی و تولید ملی را از پایه رفع کنند و مجلس شورای اسلامی نیز مجموعه قوانین ضد تولید را اصلاح کند.

وی با اشاره به لزوم احیای سیاستگذاری در حوزه صادرات و واردات کشور، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی نوروزی خود استفاده از کالای خارجی که در داخل کشور تولید می شود را حرام اعلام کردند مسئولان باید فرموده های مقام معظم رهبری را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.


عضو شورای انقلاب اسلامی با بیان اینکه مهم ترین عامل ایجاد مشکلات اقتصادی را فعالیت مدیران نا لایق دانست و یادآورشد: در حال حاضر دشمنان نظام جمهوری اسلامی ضربه اقتصادی به کشور ما را هدف گرفته اند.

رحیم‌پور ازغدی خاطر نشان کرد: انتخابات یکی از عرصه های مهم پیش روی ملت ایران است که مردم با حضور خود دشمنان نظام جمهوری را مایوس می کنند و در این انتخابات باید به مدیران با ایمان، مدیر و مدبر که هدفی جز خدمت به مردم و حل مشکلات را ندارند، رای دهند.

وی با اشاره به حضور برخی افراد نالایق در پست ها تاکید کرد: گویا برخی افراد تمام تلاش خود را برای رسیدن به پستی خاص صرف کرده و از مشکلات مردم و حل اآنها فراموش می کنند.

وی با اشاره به انتخابات ادامه داد: یکی از کارکردهای مهم انتخابات این است که مردم می توانند با بصیرت و تیزبینی افراد نالایق در اداره کشور را حذف کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس/ایرنا