کد مطلب: 12430
 
درحاشیه آمارهای متناقض افزایش سرانه فضای سبز؛
مدیران شهرداری سبزوار به جای بازی با اعداد به مردم گزارش واقعی بدهند
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۶
۱
 
وی به رسم معمول این روزهای شهرداری تلویحا منتقدان را به پیگیری حقوقی و قضایی تهدید کرده است. این در حالی است که بارها و بارها پیش از این عددهایی فراتر از این از سوی مسئولین مختلف در شورا و شهرداری و یا از سوی متخصصین خارج از شهرداری ارائه شده است که نمونه هایی از آن در ادامه می آید.
به گزارش سلام سربدار به نقل از رصد، مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری سبزوار در واکنش به برخی نقدهای رسانه ای ادعا کرد که در سال جاری و در دوره مدیریت وی سرانه فضای سبز شهری سبزوار به ازای هر شهروند سبزواری نیم متر مربع افزایش یافته و به عدد ۱۱ متر و ۶۰ سانتی متر رسیده است.

وی به رسم معمول این روزهای شهرداری تلویحا منتقدان را به پیگیری حقوقی و قضایی تهدید کرده است. این در حالی است که بارها و بارها پیش از این عددهایی فراتر از این از سوی مسئولین مختلف در شورا و شهرداری و یا از سوی متخصصین خارج از شهرداری ارائه شده است که نمونه هایی از آن در ادامه می آید. سئوالی که پیش می آید این است که چه افرادی و با چه اهدافی سعی دارند به مردم و رسانه ها در این باره اطلاعات غلط بدهند.

- علی دلبری، مدیر عامل فعلی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری سبزوار/ ۱۶ اسفند ۹۵/ گفتگو با سایت شهرداری:

«دلبري با اشاره به اينكه در سال گذشته سرانه فضای سبز سبزوار ۱۱متر و ۱۰ سانتي متر مربع بوده است، تصریح کرد: با احداث، ايجاد و بهسازي فضاي سبز در سال جاري سرانه فضاي اين شهر علي الخصوص در شش ماهه دوم به ۱۱ متر و ۶۰ سانتي متر مربع افزايش يافته است.»

- مهدی برزویی از مدیران قبلی و فعلی شهرداری/ ۲۶ دی ۸۹/ گفتگو با خبرگزاری ایرنا:

«سرانه فضای سبز شهروندان سبزواری هم اکنون حدود۱۱ متر و ۵۵ سانتی متر مربع است .
وی پیش بینی کرد که تا پایان سال با افزایش حدود ۹/۰ درصدی ، سرانه فضای سبز به حدود ۱۲ متر و ۴ سانتی متر برسد.»

- حسین بیدی مدیر عامل وقت سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری سبزوار/ ۱۷ اسفند ۹۳:

«حسین بیدی مدیرعامل سازمان پارك‌ها و فضای سبز شهرداری سبزوار در گفتگو با روزنامه همشهری سرانه فضای سبز شهر را ۱۲/۴درصد بیان‌كرد»

- جلال تعصبی عضو شورا و رئیس شورای شهرستان/ گفتگو با روزنامه خراسان:

«رئیس کمیسیون حمل و نقل و خدمات شهری شورای شهر گفت: در حال حاضر سرانه فضای سبز هر شهروند سبزواری ۱۳ متر و نیم است. وی گفت: بنا داریم تا ۱۷ متر این سرانه را افزایش دهیم. خبرنگار ما پرسید: «بنا دارید یا برنامه دارید؟» وی گفت: برای این که سرانه فضای سبز را به ۱۷ متر برسانیم برنامه ریزی کرده ایم و تا پایان سال آینده امیدواریم به این شرایط برسیم.»

- ایمان غلامیان مقدم . محمد سلمانی مقدم . مسعود بهشتی راد / سال ۹۳:

«سرانه فضای سبز برای هر شهروند ۴ متر و ۵۴ سانتی متر مربع می باشد که وسعت این فضا فاصله زیادی با استانداردهای موجود در ایران و سطح جهانی دارد.»

- عباس پهلوانی - استاد گروه محیط زیست دانشگاه حکیم سبزواری - سبزوار
عصمت کامل نارستان - کارشناس ارشد منابع طبیعی، محیط زیست، دانشگاه حکیم سبزواری، سبزوار
سمیه رباطی - کارشناسی منابع طبیعی، محیط زیست/ سال ۹۳:

«سرانه فضای سبز موجود شهر ۱۲/۶۳ متر مربع برای هر نفر است.»

- سید یوسف آزاد / کارشناس ارشد جغرافیا/ ۱۹ تیر ۹۴:

«سرانه فضای سبز مورد نیاز به ازای هر شهروند۲۰ تا ۲۵ مترمربع است، در حالی که هم اکنون این میزان در درون شهرسبزوار کمتر از ۶ مترمربع و در منطقه چهل متری اول و دوم به ۳ مترمربع تنزل یافته است»
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۹:۲۸:۱۱
آره دیگه یک باغ کودک درخیابان طبرسی سبزوار داشتیم که آنهم به همت بزرگواران تبدیل شده به پارک پیرمردان تیشله باز !!!!!! (43721)