کد مطلب: 13003
 
دانشگاه علوم پزشکی: علیرغم تلاش بی وقفه مدافعان سلامت، سبزوار در وضعیت اضطرار و بحرانی کرونا قرار گرفت
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴
 
به گزارش سلام سربدار، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در اطلاعیه ای اعلام کرد: از مردم شریف سبزوار بزرگ درخواست می‌کنیم از شرکت در هر گونه اجتماع اجتناب کنند، از ماسک استفاده نمایند، از سفر پرهیز و بهداشت دست‌ها را جدی بگیرند.
روابط غمومی این دانشگاه در ادامه گفت:

همشهریان عزیز؛
علیرغم تلاش بی وقفه و شبانه روزی مدافعان سلامت در طول هشت ماه گذشته، سبزوار در در وضعیت اضطرار و بحرانی کرونا قرار گرفته و کنترل این وضعیت تنها با مشارکت شما مردم فهیم میسر است.

از مهمترین عوامل شعله ور شدن آتش کرونا و گسترش شیوع آن و پر شدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش قربانیان حضور مردم در برنامه‌های جمعی و گروهی می باشد.

شهروندان برای کنترل این ویروس و مهار بیماری باید ضمن خودداری از شرکت در هر گونه مراسمی، نکات بهداشتی را بطور جدی رعایت نمایند.

مدافعان سلامت با تلاش شبانه روزی و ایثارگرانه در خدمت به مردم و در خط مقدم مبارزه با کرونا در دو جبهه پیشگیری و درمان فعال و در این مسیر تعدادی از همکاران عزیز پزشک، پرستار و پرسنل بهداشتی و درمانی به این ویروس مبتلا شده اند.

به طور حتم ادامه وضعیت روند افزایشی تعداد مبتلایان و بستری بیماران در مراکز درمانی موجب خستگی و تحلیل نیروی جسمانی پزشکان، پرستاران و تمامی افراد درگیر مبارزه با کرونا خواهد شد.

طی هفته های اخیر سیر افزایش تعداد بیماران و فوتی‌ها موجبات نگرانی جدی مدافعان سلامت شده و اگر این روند ادامه یابد قطعا روزهای سخت تری در پیش خواهیم داشت./مهرماه ۱۳۹۹
‌‌‌‌‌‌
Share/Save/Bookmark