کد مطلب: 13051
 
تناقض گویی شهرداری درباره کاهش ۵ میلیونی فیش‌های نجومی/ آیا فیش‌های نجومی قانونی بود؟
يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۲
 
تناقض گویی شهرداری درباره کاهش ۵ میلیونی فیش‌های نجومی/ آیا فیش‌های نجومی قانونی بود؟
 
دیروز خبری در سلام سربدار انتشار یافت که شنیده شده فیش‌های نجومی در شهرداری ۲ تا ۵ میلیون کاهش یافته است. خبری که ساعاتی بعد روابط عمومی شهرداری جوابیه داد و این کاهش را به صورت ضمنی تایید کرد و دلیل آن را اینگونه عنوان کرد: «حذف و یا کاهش برخی از مزایایی کارمندان رسمی در دو ماه گذشته به علت ابطال آیین نامه استخدامی شهرداریها توسط هیئت دیوان عدالت اداری در خصوص حذف فوق العاده تعطیل کاری و ابلاغیه استانداری خراسان رضوی به شهرداری های کل استان است".

متاسفانه باز هم در جوابیه شهرداری تناقض‌های زیادی وجود دارد و همچنین سعی شده طبق روال سابق با کلمات بازی شود. آن طور که در جوابیه شهرداری آورده شده از واژه برخی کارمندان رسمی استفاده کرده در صورتی که این کارمندان دقیقا مدیران و معاونان شهرداری هستند و این بخش نامه تاثیر ناچیز در حقوق سایر کارمندان رسمی شهرداری داشته است.

نکته بعدی این موضوع این است که حذف فوق العاده تعطیل کاری مربوط به آبان ماه است و این کاهش در آبان ماه در فیش‌های نجومی لحاظ شده و کوشکی هم در نشست خبری به آن اشاره کرد. همچنین تعطیل کاری فقط برای مدیران لحاظ می شد و ارتباط به سایر کارمندان شهرداری نداشت.

کاهشی که در دی ماه در فیش‌های نجومی لحاظ شده مربوط به بخش نامه‌ها و ابلاغیه های کشوری نیست که اگر بود باید این کاهش در سایر شهرداری ها کشور هم انجام می شد.

این کاهش مربوط به ابلاغیه استانداری به تاریخ ۲۷ دی‌ماه است که بعد از افشای فیش‌های نجومی در شهرداری سبزوار و بازتاب کشوری این موضوع، دستگاه های نظارتی من جمله استانداری ورود کردند که منجر به نامه اخیر استانداری شده است.

گفتنی است این نوع محاسبه که منجر به افزایش بی‌سابقه حقوق مدیران شهرداری شده فقط در سبزوار انجام شده و در سایر شهرداری هم تراز سبزوار چنین اتفاقی نیفتاده است.

متاسفانه شهرداری و شورای شهر علاقه‌ای به اجرایی قانون دسترسی آزاد به اطلاعات ندارند وگرنه با انتشار فیش‌های حقوقی مدیران شهرداری علت این تناقض گویی‌ها و افزیش و کاهش‌ها حقوق مدیران بدون مبنای قانونی، مشخص می شد. حال وقت جوابگویی آنهایی است که بدون بررسی موضوع و صرف استناد به صحبت های کوشکی، #حقوق‌های_نجومی را قانونی عنوان کردند.عکس: فاطمه تقدسی‌فر
Share/Save/Bookmark